Pastatą valdančios bendrovės „VIPC Vilnius“ bankroto administratorius Stasys Poškus BNS informavo, kad pirmadienį bendrovės kreditoriai pastato pardavimą nusprendė stabdyti mėnesiui, atsižvelgę į Vilniaus savivaldybės pageidavimą.
„Šiandien kreditorių susirinkime priimtas nutarimas nutraukti (sustabdyti) rūmų pardavimo procedūrą mėnesiui. Tokį sprendimą palaikė dauguma kreditorių, nors būta ir kitų svarstymų: parduoti rūmus ne varžytinių būdu, potencialiems investuotojams“, – BNS nurodė S. Poškus.
Anot jo, tokį sprendimą kreditoriai priėmė atsižvelgdami į Vilniaus mero R. Šimašiaus raštą, kuriuo jis primena apie pastato ir vietos, kurioje planuojama įrengti koncertų salę, visuomeninę reikšmę, taip pat primenama prievolė informuoti potencialius pirkėjus, jog čia galima tik visuomeninės paskirties statyba.
„Kreditoriai tikisi per mėnesį sulaukti konstruktyvių miesto vadovybės pasiūlymų dėl šio objekto perspektyvos, plėtojant jame Tautos namus“, – teigiama BNS atsiųstame administratoriaus laiške.
Praėjusią savaitę S. Poškus BNS patvirtino, kad pastato pardavimu domisi Azerbaidžano verslininkai, kuriems tarpininkauja šios šalies ambasada Lietuvoje.
R. Šimašius pirmadienį susitiko su Azerbaidžano ambasadoriumi Hasanu Mammadzada – BNS meras sakė per pokalbį susidaręs įspūdį, kad būtent bankroto administratorius siūlo ambasadai įsigyti turtą, tačiau nutyli esminę informaciją, jog šioje vietoje ant Tauro kalno teritorijų planavimo dokumentai leidžia statyti tik visuomeninės paskirties objektus.
„Normaliai pastatas negali būti perstatytas į ambasadą, kaip tokią, ar į rezidenciją – apie tai ir informavau ambasadorių. Be abejo, jei jie nori, gali įsigyti, tačiau tokiu atveju turėtų statyti visuomeninį objektą, kas vargu ar patenka į Azerbaidžano užsienio reikalų interesų sritį. Ambasadoriui pasiūlymą teikė būtent nekilnojamojo turto atstovai, kaip suprantu, vieni iš pardavėjų (...) šiuo atveju, yra bankroto administratorius pagrindinis, kuris pardavinėja“, – BNS sakė jis.
R. Šimašius tikisi, kad atsižvelgdama į situaciją Kultūros ministerija paskubins sprendimus ir atsakys, ar ši vieta yra tinkama koncertų salei – tai leistų savivaldybei imtis teritorijos tvarkymo, taip pat pastato perėmimo visuomenės poreikiui procedūrų. Apgriuvęs pastatas stovi ant valstybinės žemės.
Pranešimą, kad pastato pardavimas stabdomas mėnesiui, R. Šimašius vertino kaip „teisinius žaidimus“.
„Manau, kad tai yra grynai teisiniai jų žaidimai, bandoma parodyti, kad pastatą jie gali sėkmingai neva parduoti, tik kažkas jiems trukdo. Turiu atsakingai pasakyti, kad savivaldybė niekam netrukdo, pagalių niekam nekaišioja, tik pasielgė sąžiningai informuodama potencialius investuotojus, kad jie neįklimptų į teisines bėdas“, – sakė jis.
Liepą skelbtose pirmosiose rūmų varžytinėse bankroto administratorius nesulaukė nė vieno pasiūlymo, todėl varžytinės neįvyko.
Apie galimą pastato perėmimą R. Šimašius užsiminė dar birželį, Seimas taip pat planuoja siūlyti Vyriausybei perimti Profsąjungų rūmus valstybės nuosavybėn.
Buvusius Profsąjungų rūmus valdančiai bendrovei „VIPC Vilnius“ neteisminį bankrotą 2016 metų gruodį iškelti nusprendė kreditoriai. Iškėlus „VIPC Vilniui“ bankrotą, įmonės administratorius pateikė ieškinius sostinės savivaldybei ir valstybei, jais reikalauja priteisti daugiau nei 12 mln. eurų žalos. „VIPC Vilnius“ Profsąjungų rūmus iš bendrovės „Hermis Capital“ įsigijo 2004 metais.