Neseniai ant pastato sienų atsirado plakatas, skelbiantis apie parduodamus butus, ir nurodytas telefono numeris. Kas ėmėsi prekybos?
„Man pastatas jau nepriklauso, klauskite savininkų“, – prasidėjusį būstų pardavimą komentavo praeityje neįtikėtinais sugebėjimais spręsti verslo reikalus garsėjusi L.Baranauskienė.
Bankas „DnB NORD“ dar 2008 metais moterims ir jų sutuoktiniams suteikė beveik 8 mln. eurų paskolą, kurią reikėjo grąžinti iki 2010-ųjų pabaigos.
Verslininkės įsipareigojimų neįvykdė, liko skolingos beveik 6,8 mln. eurų, todėl bankas perėmė statinį, kurio rekonstrukcijai ir prireikė pinigų.
Planas – parduoti patalpas
Didžiąją dalį buvusio „Lietuvos“ viešbučio vietoje iškilusio pastato patalpų įsigijo žinomi Kauno verslininkai Zigmantas Dargevičius bei Vytas Čičelis. Pastarasis tikino jokių didelių planų šioje vietoje nepuoselėjantis.
„Pastatą įsigijome iš antstolių ir norime parduoti patalpas“, – aiškino V.Čičelis. 29 butų pardavimas patikėtas agentūrai.
Pasak V.Čičelio, kol kas apie susidomėjimą sunku kalbėti, nes darbas tik prasidėjo. Dabar tvarkomi privažiavimai prie statinio, kad žmonėms būtų patogiau jį pasiekti.
Pirmajame aukšte jau kelerius metus veikia prekybos centras „Rytų miestas“, kuriame daugiausia siūloma Kinijoje pagamintų drabužių. Apie šios prekyvietės ateitį V.Čičelis nieko negalėjo pasakyti, nes komercinės paskirties patalpos jam nepriklauso.
Užsimanė daugiau žemės
Nemalonumai L.Baranauskienę ir B.Jablonskienę užgriuvo tuomet, kai jos sumanė prie rekonstruojamo pastato prisijungti du papildomus žemės sklypus, kurių bendras plotas siekė 3,85 aro.
Kauno tarybos nariai neskubėjo tvirtinti šio pastato detaliojo plano, ir tai smarkiai suerzino verslininkes.
Jos viešai piktinosi politikų pozicija ir priminė savo nuopelnus labdaros srityje.
Reikalai pajudėjo, kai moterims pagelbėti sutiko buvęs Kauno tarybos narys ir vicemeras Antanas Adolfas Balutis. Prokurorai jį kaltino perdavus tuomečiam Kauno apskrities viršininko pavaduotojui Virginijui Vizbarui 29 tūkst. eurų kyšį.
L.Baranauskienei ir B.Jablonskienei trokštamus žemės sklypus pačiame Kauno centre buvo leista įsigyti už maždaug 15,5 tūkst. eurų.
Statinį pavyko išsaugoti
Teisėsaugai išsiaiškinus skandalingas aplinkybes prasidėjo net keli teismo procesai, o užgriuvę nemalonumai smarkiai pakenkė moterų santykiams – neišskiriamos draugės atitolo viena nuo kitus, nesiliovė pykčiai.
Teismas nurodė, kad neteisėtu būdu gauti sklypai turi būti grąžinti savivaldybei, tačiau pastatas buvo išsaugotas, mat jį projektuojant nerasta jokių nusižengimų teisės aktams.
Kyšininkavimo byloje verslininkei L.Baranauskienei buvo skirta dvejų metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant dvejiems metams, B.Jablonskienei – dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą taip pat atidedant dvejiems metams.
A.A.Balutis buvo nuteistas metams ir bausmės vykdymas atidėtas tokiam pat laikui, o griežčiausia bausmė skirta V.Vizbarui – 4 metai laisvės atėmimo.
Dėl kito epizodo šioje byloje buvo teisiamas ir tuometis Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas, tačiau jį teismas išteisino.