Jame numatyta įrengti 24 studijas, tinkančias gyvenimui, kūrybai ir darbui. Palėpėje ketina įrengti 4 papildomus butus, kurie bus pasiekiami atskiru įėjimu.
„Telegrafas“ taps pirmuoju kultūros paveldo objektu Kaune, atkurtu pagal naujai Lietuvoje taikomą autetinškumo sertifikavimo sistemą. Jos esmė – ne konservuoti kultūros paveldo objektus, o paskatinti į juos investuoti, atsakingai prikeliant naujam gyvenimui.
Kelerius pastaruosius metus pastatas stovėjo nenaudojamas, o kiek anksčiau jame dirbo Kauno rajono apylinkės prokurorai.
Neoklasicistinės architektūros karinio telegrafo pastate pasišauta išsaugoti visas jau antrą šimtmetį skaičiuojančias architektūrines ir kultūrines vertybes. „Telegrafe“ bus išlaikyta autentiška kabinetų sistema, kurie virs atskiromis studijomis.
Taip pat bus išsaugota autentiška laiptinė, laiptai, sienos ir vienintelis išlikęs medinis langas. Vienas gražiausių pastato elementų – metaliniai laiptai. Laiptinės sienos bei grindų plytelės bus išlaikytos autentiškos, o visos pastato vidaus durys bus restauruotos originalia spalva.
Atlikus polichrominius tyrimus paaiškėjo, kad per daugiau kaip 100 metų sienos buvo perdažytos 12 kartų, fasadas – 10 kartų.
Autentiškos medinių lentų grindys – dar vienas unikalus „Telegrafo“ interjero elementas. Kai kuriose pastato vietos bus paklotos naujos medinės grindys, nes senosios jau netinkamos.
Vidiniame pastato kieme bus išsaugota „Telegrafo“ ryšių linijos stotelė, laikiklis bei metalinės ryšių sąvaržos.
Pastato fasadai, laiptinės sienos bus remontuojami ir perdažyti pagal polichrominių tyrimų rekomendacijas.