Pirmasis Baltijos šalyse
Apleistą XVI a. Pacų rūmų kompleksą bendrovė „Blendas“ iš Turto banko įsigijo dar 2013 – aisiais. Dvejus metus čia truko istoriniai ir archeologiniai tyrinėjimai, o nuo šių metų pradžios buvo pradėta rūmų rekonstrukcija.
Pasak projektą vykdančios bendrovės direktoriaus Arūno Kuraičio, 2018 metų pradžioje duris atversiantis viešbutis bus pirmasis „Design Hotels“ tinklo atstovas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.
Tarptautinis tinklas „Design Hotels“ nėra didžiulis, tačiau kasmet sulaukia maždaug 400 verslininkų pasiūlymų sudaryti franšizės sutartis per metus. Dėl šios priežasties tinklas, kiekvienas viešbutis, kuris siekia tapti tinklo dalimi, atrenkamas labai kruopščiai, kad atitiktų šiuolaikinio keliautojo, ieškančio išskirtinumo ir individualumo, poreikius.
„Kiekvieną kartą, kai renkamės naujus tinklo narius, atsižvelgiame į jų išskirtinumą bei siūlomos idėjos originalumą.
Įkurti „Archer Mansion Hotel“ viešbutį naujam gyvenimui prikeliamame Pacų rūmų komplekse buvo nuspręsta ne tik dėl jo unikalios istorijos ir vietos pačioje miesto širdyje, bet ir dėl kultūrinio išskirtinumo bei naujo požiūrio į svetingumą“, – teigė tinklo atstovas Martinas Egneris.
Šiuo metu „Design hotels“ atstovauja daugiau nei 300 narių pusšimtyje pasaulio šalių ir tai, jų atstovų teigimu, ne tik viešbučiai, bet ir iš išskirtinių jų istorijų kolekcija. Vidutinė nakvynės kaina šiuose viešbučiuose siekia 252 eurus.
Nuosaikūs interjero sprendimai
Viešbučių tinklas Didžiojoje gatvėje statomam aukščiausios klasės viešbučiui pasirinko klasikinės ir modernios architektūros derinio kompleksą, kuriame veiks restoranas, keturios konferencijų salės, sporto klubas bei SPA. Šiame penkių žvaigždučių viešbutyje bus įrengti 105 kambariai – iš jų 13 bus liukso klasės bei 5 apartamentai.
„Kurdami šiuolaikinę architektūrą stengėmės naudoti kuo saikingesnės formas, kurios būtų tarsi fonas atkuriamam architektūros paminklui. Taip pat naudojome medžiagas ir spalvas, kurios yra būdingos senamiesčiui“, – kalbėjo architektas Saulius Mikštas.
Atliekant rūmų rekonstrukciją planuojama atkurti senuosius barokinius komplekso stogus, atidengti rastas freskas ir skulptūras, atgaivinti autentišką kiemelį.
Pasak projekto plėtotojų, naujasis viešbutis turėtų būti ne tik nakvynės vieta, čia būtų organizuojami muzikos renginiai, o lietuvių menininkų kūriniai bus eksponuojami viešbučio kambariuose. Plėtotojai planuoja įsteigti ir viešbučio dotaciją jauniesiems menininkams.
Istorinių rūmų plotas siekia 7500 kv. metrus, į restauraciją ir viešbučio įrengimą bendrovė „Blendas“ investuos 20 mln. eurų. Pasak kultūros ministro Šarūno Biručio, tai yra didžiausia privati investicija į kultūros paveldo objektą Lietuvoje.
Visa eilė tarptautinių viešbučių
Šiuo metu Vilniuje kuriasi net keletas tarptautinių viešbučių. Štai gerai žinomas tinklas „Hilton Worldwide“ sostinėje planuoja atidaryti du viešbučius. Dar liepą nekilnojamojo turto bendrovė „Eika“ pasirašė franšizės sutartį dėl viešbučio statybų apleistoje Gedimino prospekto atkarpoje, čia kils 4 žvaigždučių „Garden Inn“.
O šio mėnesio pradžioje paskelbta apie aukštos klasės „DoubleTree by Hilton“ ženklo viešbutį, kurį Rinktinės gatvėje statys „Vičiūnų grupė“.
Bendrovė „Hanner“ buvusioje Žalgirio stadiono teritorijoje jau pradėjo 4 žvaigždučių viešbučio statybas, į kurias žada investuoti 20 mln. eurų. Viešbutis pagal architekto G.Natkevičiaus projektą turėtų būti baigtas 2018 metų pirmąjį pusmetį. Bendrovė per artimiausius du mėnesius planuoja užbaigti derybas su tarptautiniu viešbučių tinklu ir pasirašyti franšizės sutartį.