Tokiuose namuose lietuviui ne gėda priimti svečius iš pasaulio

2016 m. rugpjūčio 6 d. 20:03
Jonas Gerulis
Specialistai sutinka, privatūs apartamentai  tampa vis didesniu konkurentu viešbučiams. Viešnagė bute neretai yra pigesnė, patogesnė bei suteikia daugiau privatumo. Šias tendencijas seka ir privatūs verslininkai, į pagalbą pasitelkdami profesionalus – architektus bei interjero dizainerius.
Daugiau nuotraukų (28)
Avarinės būklės būstai virto stilingais apartamentais
Nedidelis 46 kv. metrų butas beveik dešimt metų buvo avarinės būklės palėpės Vilniaus senamiestyje dalis. Tačiau šeimininkų pora nebenaudojamą erdvę nusprendė įdarbinti – įrengti ją ir siūlyti trumpam vizitui į Vilnių atvykstantiems užsieniečiams.
Palėpės šeimininkai  tai patikėjo dizainerei Laurai Giržadei, kuri apleistoje erdvėje įrengė baltą skandinavišką minimalistinį interjerą. O būsto šeimininkas pasirūpino medine erdvių dalimi, pakėlė palėpės stogą, sutvarkė fasadą, koridorių bei laiptinę.
Kiek mažesnio dydžio būsto projektas senamiestyje atiteko architektei Laurai Byčenkovai. Nedidelių, 29 kv. metrų patalpų būklė buvusiame socialiniame būste buvo dar prastesnė – čia nebuvo net grindų. 
„Tai buvo mano pirmasis projektas skirtas trumpalaikei nuomai. Žmonės daugiau investuoja kurdami privatų interjerą savo namams, o kuriant nuomojamą būstą sprendimai  nėra brangūs. Stengiiuosi rasti sprendimą, kurio kokybė būtų aukšta, o kaina nedidelė“, – pripažino L.Byčenkova.
Apartamentai, kuriuos įrengė dizainerė Monika Noreikienė taip pat  yra sostinės senamiestyje, tiesa, jų smarkiai rekonstruoti neprireikė. Naują butą nuomai Šaltinių gatvėje įsigiję šeimininkai turėjo kuklų biudžetą, tačiau virtuvės įrengimui nutarė netaupyti – geriau kitiems baldams bei interjero detalėms.
Dizainerė džiaugėsi, jog pavyko sukurti elegantišką būstą, „o ne dar vieną butą iš „Ikea“, kaip kad dažniausiai pasirenka žmonės, įrenginėdami namus nuomai.
Nori, kad svečiai sugrįžtų
Nediduko 27 kv. metrų buto Vingrių gatvėje šeimininkas Darius Skramtai – dažnas „Airbnb“ paslaugos naudotojas, tad nusprendęs imtis laikinos nuomos verslo, norėjo, kad bute ne tik nieko netrūktų, bet ir kad nors kartą čia apsistojusieji sugrįžtų dar.
Apartamentų įrengimu pasirūpinęs architektas Darius Baliukevičius su šeimininku sutarė, jog naudos tik natūralias medžiagas ir netikėtus lietuviškus akcentus. Raudonais dažais nupurkštas šviestuvas demonstruoja dažno lietuvio norą pasipuikuoti, veidrodis-kabykla „Briedis“ – lyg atėjęs iš lietuviškos girios obuoliauti, o  vonios kambaryje veidrodis „berniukas-mergaitė“ simbolizuoja lietuvių svetingumą.
Jau dvejus metus tris apartamentus Nidoje nuomojanti verslininkė Milda Proscevičienė laikosi panašios nuomonės – dėl patenkintų klientų investuoti būtina. Pasak pašnekovės, papildomos pastangos atsiperka – vasarą šie butai užimti kone kasdien, nesvarbu, ar tai darbo diena ar laisvadienis.
„Pastebime, jog panašiai įrengtų vietų Nidoje nedaug. Apartamentų savininkai vis dar nesistengia klientams pasiūlyti aukštesnio komforto, daugelis įsivaizduoja, jog pakanka sunešti nebereikalingus daiktus ir taip juos iš naujo panaudoti“, – kalbėjo M.Proscevičienė.
Populiarėja ir įrengimas iki smulkmenų
Vilniečių studijos „2XJ architects“ architektas Jokūbas Jurgelis pripažino – investuojantys į būsto nuomą, įrengimo darbus vis dažniau patiki profesionalams. Tokiu būdu žmonės taupo savo laiką ir stengiasi apsisaugoti nuo nekokybiškų sprendimų.
„Būsto nuomai įrengimas  gali trukti vos pusmetį, pora mėnesių skiriama projektavimo darbams,  likęs laikas – apdailos darbams. Uždaviniai projektuojant būstą ilgalaikei ar trumpalaikei nuoma nesiskiria – juk žmogui tų pačių daiktų prireiks tiek gyvenant pusmetį, tiek apsistojant vieną dieną“, – teigė J.Jurgelis.
Pasak specialisto, populiarėja dar vienas paslaugų segmentas – būsto dekoravimas, tokių užsakymų daugėja. Architektai ar dizaineriai padeda ne tik išrinkti tinkamus meno kūrinius, bet ir pasirūpina  smulkiausiomis interjero detalėmis.
Skaičiuojama, jog į būstą investuojantis pirkėjas interjero dizaineriui bei įrengimo darbams turėtų nepagailėti bent 300 eurų kvadratiniam metrui. Remiantis skelbimų duomenimis, išsinuomoti apartamentus nakčiai Vilniaus centre kainuoja apie 40 eurų.
BūstasInterjerasNuoma
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.