Perkūnkiemis – nelaimingiausių vilniečių rajonas

2016 m. balandžio 11 d. 07:07
Arūnas Dumalakas („Lietuvos rytas“)
Vienose gatvėse – nusivylę naujakuriai, kurie ne taip įsivaizdavo gyvenimo pradžią dažais kvepiančiame bute. Kitose – didžiausi niurgzliai senbuviai, kuriems užkliūva smulkmenos. Akivaizdu, kad nelaimingiausi vilniečiai yra Perkūnkiemio gatvėje.
Daugiau nuotraukų (5)
Kiekvienas Perkūnkiemio gyventojas galėtų būti kelių policijos pareigūnu ar bent vairavimo instruktoriumi, nes tobulai išmano Kelių eismo taisykles.
Mat Perkūnkiemio gyventojai dėl nedrausmingų vairuotojų, kelio ženklų skundais užvertė ne tik savivaldybę, bet ir policiją. Atrodo, kad čia gyventi – ne pyragai.
„Sostinė“ sudarė dešimtuką nelaimingiausių gatvių, iš kurių į savivaldybę atkeliauja daugiausia skundų dėl netvarkingo automobilių statymo, šiukšlių, duobių ir kitų bėdų.
Netingi ir nufotografuoti
271. Tiek pranešimų per ketverius metus į savivaldybę atkeliavo iš Perkūnkiemio gatvės.
„Automobilių statymas ant vejos, jos niokojimas“, „Kelių eismo taisyklių pažeidimas“, – lakoniški, lyg inspektoriaus parengti pranešimai iš Perkūnkiemio gatvės.
Šios gatvės gyventojai įpratę užsirašyti ne tik eismo taisykles pažeidusio automobilio numerį, bet ir jį nufotografuoti.
Beje, Perkūnkiemio gyventojai mėgsta skųstis, esą policijos ar savivaldybės darbuotojai neskuba reaguoti į jų pranešimus.
Todėl savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjui Andžejui Dinikiui tenka nuolat priminti, kad iš gyventojų gaunama informacija apie galimus pažeidimus yra būtinai patikrinama.
Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai, nuvykę į nurodytą vietą, įvertina konkrečią situaciją ir fiksuoja daromus pažeidimus.
Alsuoja neapykanta katėms
Pilkų sovietinių daugiabučių prismaigstyta Minties gatvė Žirmūnuose – antrojoje vietoje.
Jos gyventojai skundėsi 156 kartus.
Vyraujančios temos – duobėti kiemai ir benamės katės. Akivaizdu, kad Žirmūnai neblizga, o Minties gatvės kiemus, kurių nemažai yra pereinamieji, verkiant reikia remontuoti. Bet kodėl užkliuvo katės?
Paaiškinimas paprastas: Minties gatvėje nemažai senbuvių, daugiabučiuose apsigyvenusių prieš pusšimtį metų.
Pensininkės – gailestingos širdies – jos ne tik šeria kates, bet ir pastato joms namelius, palapines. Tokių Minties gatvėje – ne viena.
Ne viskuo verta patikėti
Gabijos gatvė – trečioji dešimtuke. Jos gyventojai skundėsi 126 kartus.
Vilniečiai šioje Pašilaičių gatvėje pastebi įvairiausių bėdų. Tai gali būti automobilis išdaužytais langais aikštelėje prie prekybos centro „Maxima“.
Tiesa, ne visais Gabijos gatvės gyventojų nusiskundimais galima tikėti.
Kai jie ėmė reikalauti įrengti pėsčiųjų perėją ties 59-uoju namu, savivaldybės Susisiekimo komunikacijų skyriaus vedėjui Arūnui Visockui teko ilgai aiškinti, kad ten didelių pėsčiųjų srautų nėra.
Kita pėsčiųjų perėja yra prie 63-iojo namo. Kam dar viena?
Nemėgsta gyventi tamsoje
Keramikų gatvė – ketvirtoji nelaimingųjų sąraše. Jos gyventojai surašė 121 skundą. Nors jų pobūdis skirtingas, galima įsivaizduoti, kad visas gyvenimas šioje Dvarčionyse esančioje gatvėje sukasi tarp 28-ojo ir 32-ojo namų. Gal dėl to, kad viename daugiabučių gyvena skundų autorius?
Prie Keramikų gatvės 28-ojo namo pastatyti atliekų konteineriai. Gyventojai nuolat stebi ir gėdina žmones, atvežančius šiukšles automobiliais.
Tam aikštelė labai patogi, nes yra vietos apsisukti. Tad gyventojai teiraujasi, iš kurių namų galima versti šiukšles į šiuos konteinerius, ar yra numatytos baudos už išmetamas atliekas į svetimą konteinerį.
Tai – problema, su kuria susiduria šalia sodų esančių daugiabučių gyventojai.
Kita bėda, dėl kurios Keramikų gatvės gyventojai būtinai pasiskųs savivaldybei, – nedegantys gatvių žibintai.
Užtenka, kad jie neįsižiebtų bent dvi naktis, ir į savivaldybę jau lekia prašymai kuo greičiau suremontuoti.
Grąžinkite konteinerius!
Rinktinės gatvė Žirmūnuose, kuri yra penktoji (108 skundai), garsi šiukšlių istorijomis.
Čia daugybę kartų iš vienos vietos į kitą buvo stumdomi atliekų konteineriai, be to, jie dažnai liepsnojo.
Kai Rinktinės gatvėje konteinerių sumažėjo, gyventojams ir vėl buvo negerai.
Tarkim, iš 45-ojo namo sklido nepasitenkinimo balsai, kad nebeliko trijų artimiausių antrinių žaliavų surinkimo aikštelių.
Todėl rūšiuojamas atliekas dabar reikia tempti beveik pusę kilometro, nors 600 gyventojų privalo būti įrengta viena tokia aikštelė.
Sibiro gatvė kopia į viršų
Šeštoji – Tuskulėnų gatvė (98 nusiskundimai). Čia daugiausia reiškiasi vienas aktyvus pilietis, kuris fiksuoja bet kokias permainas gatvėje ir nuotraukas siunčia į savivaldybę.
Toliau sąraše – Apkasų gatvė (85 skundai), Ateities gatvė (77), Šv.Stepono gatvė (61) ir Rytų gatvės (57 skundai).
Pastarosios gatvės gyventojai itin įkyrūs.
Beveik visi jų skundai ir prašymai – palyginti greideriu važiuojamąją kelio dalį.
Sibiro gatvė Markučiuose kol kas nepatenka į nelaimingiausiųjų dešimtuką.
Bet jei skundai iš šios gatvės pilsis tokiu greičiu kaip dabar, ji ims sparčiai kopti į viršų.
Visi Sibiro gatvės gyventojų nusiskundimai vienodi. Atrodo, kad joje apsigyveno naujakuriai, kuriuos iš pradžių papiktino aplūžusios senbuvių tvoros, lauko tualetai, o dabar jie ėmė baisėtis nelygiu keliu.
Savivaldybės Susisiekimo komunikacijų skyriaus vedėjas A.Visockas vis dėlto pripažino, kad Sibiro gatvei, kaip ir daugeliui kitų, reikia rekonstrukcijos. Tačiau šiais metais savivaldybė šia gatve neužsiims.
Tyrimas atskleidžia, kad gyvenimas tenkina
Remiantis Europos Komisijos 2015 metų atlikto „Eurobarometro“ tyrimo „Europos miestų gyvenimo kokybės vertinimas“ rezultatais, bendras pasitenkinimo rodiklis tarp Vilniaus gyventojų siekia net 98 procentus ir yra vienas didžiausių Europoje.
Labiau už vilniečius savo gyvenimo kokybe yra patenkinti tik Oslo (Norvegija) bei Ciuricho (Šveicarija) gyventojai, kurių bendras pasitenkinimo rodiklis siekia 99 procentus.
„Eurobarometras“ miestuoe tyrė užimtumo galimybes, miesto transportą, aplinkosaugą, kultūros, švietimo, sveikatos apsaugą.
Pasirodo, vilniečių nuomonė rodo teigiamą tendenciją, palyginti su tyrimo, atlikto 2012 metais, rezultatais. Vilniuje teigiamai vertinančių gatvių ir pastatų būklę padaugėjo 10 procentų, saugumo jausmo rodiklis išaugo net 17 procentų.
SostinėPerkūnkiemisŽirmūnai
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.