Namas su „Adidas“ ženklu
Rudai nudažytas namas Raseinių rajone, Sujainiuose, greičiausiai vis dar traukia visų praeinančių ar pravažiuojančių žmonių akis. Čia gyvenanti Rasa Sabaliauskaitė ir jos draugas Vaidas šį rudenį nusprendė originaliai papuošti savo būstą – trimis vertikaliomis baltomis juostomis ir sportinių drabužių bei inventoriaus gamintojo „Adidas“ ženklu.
Būsto šeimininkė pasidalijo netikėtai atnaujinto namo nuotrauka socialiniame tinkle, ši žaibiškai išplito ir susilaukė daugybės dėmesio tiek internete, tiek už jo ribų. Pravažiuojantys žmonės sustodavo ir fotografuodavo namą, o šeimininkai linksmindamiesi fiksuodavo ir smalsuolius.
„Pavasarį planuojame ir ūkinį pastatą kaip nors įdomiai papuošti – juk norisi gyventi linksmiau. Pikti komentatoriai mūsų tikrai nepaveikė, juk tai tiesiog neišprusę ir pavydūs žmonės“, – portalui „lrytas.lt“ šią savaitę sakė R.Sabaliauskaitė.
Languotas „Burberry“ namas
Būstas Raseinių rajone – ne vienintelis toks puoštas drabužių gamintojo simbolika. Šiek tiek kitoks namas stovi šalia Garliavos esančiame Budrių kaime. Aplinkiniai jį pravardžiuoja „Burberry“ namu, mat languotas pastato fasadas nudažytas šių mados namų kuriamų gaminių ornamentais.
Šį namą savo rankomis pasistatė ir pats tokį fasado dekorą parinko statybininkas ir baldų gamintojas Irmantas Jakas. Vyras teigė, jog žmona turi languotą „Burberry“ šaliką, tačiau jis nebuvo pavyzdys, gal kurį namai išskirtinai papuošti, – šeimininkas tiesiog nenorėjo nuotaikingo, o ne niūriai atrodančio būsto.
„Šių mados namų spalvų ir ornamentų aklai atkartoti nesiekiau. Man tiesiog patiko atspalvių ir ornamento deriniai. Jais buvo galima užmaskuoti kai kuriuos sienų nelygumus“, – dar rudenį „Lietuvos rytui“ pasakojo I.Jakas. Nors būsto šeimininkas susilaukė įvairių komentarų, tačiau džiaugėsi gyvenantis netradiciniame name. Pasak jo, daugelis lietuvių vengia ryškių spalvų, o užsienyje apstu ir kur kas drąsesnių puošybos sprendimų.
Būstas primena Gedimino pilį
Gyvenimas pilyje – tikrai ne kiekvienam, tačiau vilnietis dizaineris Jaroslavas Daveika visada žinojo, jog nori išskirtinių namų. Todėl, kai atėjo laikas statytis nuosavą būstą, jis pasirinko netradicinį variantą – iš akmenų sumūryti pilį ir prilipdyti stiklinį priestatą.
Nors statybos užtruko penkerius metus, tačiau J.Daveika sutaupė nemažai pinigų, nes dalį darbų atliko pats ir jo šeimos nariai.
Kuriant būsto interjerą taip pat nemažai sutaupyta: atsisakyta įvairių pertvarų ir durų – taip atsirado atvira erdvė. Kelerių metų rezultatas – išskirtinis būstas, nuolat patraukiantis dėmesį, kadangi pilis matoma nuo kelio, pravažiuojantys žmonės sustoja ir fotografuojasi. Tačiau šeimininkas iš pat pradžių žinojo, jog smalsuolių tikrai atsiras, todėl ir buvo nusprendęs netverti tvoros – taip savo kūryba džiugina aplinkinius.
Namo tvora – Velykų salos statulos
Įprastą namą Marijampolės priemiestyje papuošė įmantri tvora – 12 pustrečio metro aukšto statinių, primenančių Velykų salos skulptūras. Tai sumanė ir pats tokią tvorą pasidarė būsto šeimininkas marijampolietis Romas Šimanauskas. Vyriškis turi meninio medžio apdirbėjo diplomą bei kuria interjerus ir eksterjerus.
Tiesa, šių skulptūrų dizainas nėra identiškas originalams – savąsias R.Šimanauskas pagamino pagal nuotraukas internete ir pridėjo savo kurtų elementų. Trejus metus kurtos statulos sulipdytos iš stiklo pluošto ir dervos, nors atrodo tarsi būtų pagamintos iš akmens ar medžio.
Ši originali tvora išpopuliarėjo dar nepastatyta ant pamatų. Kai kūrėjas jos nuotraukomis pasidalijo socialiniuose tinkluose, vieni Ukrainos verslininkai buvo ja susidomėję, tačiau sandoris sužlugo dėl tragiškų šalies įvykių. Pasak R.Šimanausko, ši namo tvora dar nebaigta, jis norėtų tokių skulptūrų pagaminti ir kitam sklypo šonui.
Sodo nameliui – interjero dizainerė
Vieno šalia Vilniaus stūksančio sodo namelio išorė nė kiek neprimena jo vidaus. Įžengus į vidų stebina šviesus ir tvarkingas namelio interjeras, kuriuo rūpinosi profesionali interjero dizainerė Alina Venskutė. Čia laisvą laiką ir atostogas leidžia vilnietės Julijos šeima, kuri prieš metus nusprendė nugyventą 70 kv. metrų erdvę paversti kukliu, tačiau šiuolaikišku būstu.
Po keturis mėnesius trukusių darbų sename sodo namelyje atnaujinta santechnika, sutvirtintos sienos, sutvarkytos rūsio grindys, taip pat įrengta pirtelė, skalbykla ir drabužinė. Čia pasirūpinta ir darbo vieta Julijai, žaidimų vieta jos anūkui ir patogiu kambariu Julijos mamai. Šeimininkė taip pat planuoja atnaujinti ir seną namelio fasadą, apželdinti aplinką. Šiuos darbus ji taip pat rengiasi patikėti profesionalams.