Išskirtinis turtas visose Baltijos šalyse
Žemesnysis „Helios City“ dangoraižis iškilo prieš penkerius metus, tačiau oficiali apartamentų viršutiniuose aukštuose darbų pabaiga užfiksuota 2014-aisiais. O tik dabar apie šį projektą pradėta kalbėti viešai – patalpos su daline apdaila siūlomos ir nekilnojamojo turto skelbimuose. „Anksčiau apartamentų reklama neužsiėmėme, nes nekilnojamojo turto rinka po krizės nebuvo pakankamai aktyvi, tačiau per pastaruosius pusę metų matome jos suaktyvėjimą bei prabangaus turto pasiūlos trūkumą, todėl ir manome, jog dabar tinkama akimirka parduoti“, – teigė „Helios Group“ komercijos direktorius Tomas Čivilis.
Kelių individualių namų plotą užimantys apartamentai dviejuose dangoraižio aukštuose – vienintelis toks turtas Lietuvoje, o ir visose Baltijos šalyse panašių į jį tėra keli. Dabartinė tiksli būsto kaina yra 1 765 500 eurų, o už juos plėtotojai pirkėjams žada panoraminius Vilniaus miesto vaizdus, galimybę įsirengti net 10 kambarių didžiulėje 470 kv. metrų gyvenamojoje erdvėje bei dvi terasas, užimančias 130 kv. metrų plotą.
Pardavėjai įstikinę, jog kaina – ne kosminė
Nors „Helios City Penthouse“ projekto kaina gerokai lenkia daugybę prabangių butų senamiestyje ir viršija, kai kurių individualių namų kainas kituose prestižiniuose rajonuose, projekto atstovas įsitikinęs, jog prašoma suma atitinka rinką. „Šio būsto kvadratinio metro kaina – beveik 3000 eurų – tikrai nėra didžiausia, centre ji gali siekti ir 4000, ir 5000 tūkst. eurų. Todėl manome, jog mūsų kaina tikrai patraukli, ji nėra kosminė ir atitinka rinkos situaciją“, – tvirtino T.Čivilis.
Šiuo metu sunku ir spėlioti, kada tokio dydžio ir kainos lygio nekilnojamasis turtas galėtų surasti pirkėją, nes galinčių sau leisti tokius pirkinius asmenų Lietuvoje nėra ir tiek daug. Tačiau T.Čivilio teigimu, nors apie projektą paskelbta neseniai, jis jau sulaukė šiokio tokio susidomėjimo iš Ukrainos, Kazachijos ir kitose šalyse gyvenančių galimų klientų.
Stinga prabangaus turto pasiūlos
Apie aukšto lygio nekilnojamojo turto pardavimą skelbiama tiek viešai prieinamoje, tiek viešai neprieinamoje rinkoje, tačiau tokius prabangius dabar siūlomus objektus galima suskaičiuoti rankos pirštais. „Prabangaus turto pasiūlos trūksta, tačiau jo pardavimo laikotarpis gali būti sunkiai apibrėžiamas. Paprastai tokių objektų pirkėjai atsiranda labai epizodiškai, vienu metu jų daugiausia galėtų būti nuo 5 iki 10“, – pasakojo „Ober-Haus“ Būsto departamento vadovas Audrius Šapoka. Būna, kai panašūs prabangūs objektai parduodami ir ketverius ar penkerius metus ar visai nesulaukia savo klientų.
Specialistas pastebėjo, jog per pastaruosius keletą metų kito ir prabangaus turto pirkėjų poreikiai, žmonės panoro laisvesnio būsto planavimo, tad plėtotojai statydami daugiabučius stengiasi kuo labiau atitikti kiekvieno potencialaus pirkėjo lūkesčius.
Be to, dauguma prestižinio turto pirkėjų ieško patalpų su daline apdaila, todėl jau įrengti prabangūs objektai gali sulaukti mažesnio dėmesio Lietuvoje, kitaip nei Estijoje ir Latvijoje, kur dalis plėtotojų jau įrengtų tokio lygio būstų sėkmingai parduodama.