Vienam Vilniaus rajonui kuriami dideli ateities planai

2015 m. lapkričio 9 d. 18:15
Erika Bružaitė
Vilniaus stoties rajonas atgyja. Visai neseniai čia duris atvėrė du nauji barai – „Turgus“ šalia Halės turgaus ir „Peronas“, įsikūręs šalia geležinkelio stoties. Ne taip toli išsidėstę ir kiti lankomi restoranai ir kavinės – „Ali eklerinė“ ir bistro „Dublis1“. Žmonės vis dažniau užklysta į šį rajoną, tik ar nori čia keltis gyventi?
Daugiau nuotraukų (13)
Pirkėjai nebe taip bijo stoties
Stoties rajone didėja ne tik  restoranų ir kavinių pasiūla, bet atsiranda ir vienas kitas nekilnojamojo turto projektas. „Pastebime gerų pokyčių – panašu, kad per kelerius metus šis rajonas tikrai turėtų atsigauti. Jau dabar pirkėjams ši vieta nebėra tokia baisi, kaip buvo prieš dešimt metų. Žinoma, yra žmonių, kurie galvoja, jog čia nesaugu gyventi, tačiau jų nuomonė kinta“, – pastebėjo „Ober-Haus“ Būsto departamento vadovas Audrius Šapoka.
Vienas iš naujos statybos projektų stoties rajone – prieš trejus metus pradėti „Oslo namai“ – taip pat susilaukia nemažo pirkėjų dėmesio. Šiuo metu baigiamas trečiasis projekto etapas, plėtotojai skaičiuoja, jog jame išparduota daugiau kaip 55 proc. butų. „Kai tik pradėjome pardavimą tikrai girdėdavome daug neigiamų nuomonių apie būsto vietą, svarstydavome, gal tokie įsitikinimai yra sovietmečio palikimas. Tačiau dabar padėtis keičiasi – jau pusantrų metų beveik negirdime neigiamų atsiliepimų dėl šalia esančios stoties“, – teigė „Oslo namai“ pardavimo vadovė Jurga Aldošinienė.
Jos nuomone, stoties rajonas tapo modernesnis, jo įvaizdis pakito, todėl ir žmonės pradėjo jį vertinti kitaip. Šalia „Oslo namų“, Algirdo ir Kauno gatvių sankirtoje, kyla dar vienas gyvenamųjų namų kvartalas, kuris planuojamas baigti 2017-aisiais.
„Gyvenimą stoties rajone renkasi įvairūs žmonės: tai ir jaunos poros, kurios dar nėra sukūrusios šeimų, ir pirkėjai, kurie turi per daug ribotą biudžetą ir negali įkąsti senamiesčio kainų, tačiau tuo pat metu nori gyventi šalia centrinės miesto dalies“, – kalbėjo A.Šapoka. Paprastai šie pirkėjai renkasi ir kitas centro periferijos dalis, pavyzdžiui, Naujamiestį.
Pasak specialisto, stoties rajono kainų lygis – du ar tris kartus žemesnis negu centriniame senamiestyje. Vieno kv. m naujos statybos butų kaina laikosi 1600–1700 eurų intervale.
Verslas renkasi drąsius sprendimus
Prie verslininkų, nusprendusių įsikurti stoties rajone, prisijungė ir Raimondas Pranka, kiek daugiau nei prieš savaitę duris atvėrusio baro „Peronas“ savininkas. Dvylika metų restoranų ir barų versle besisukantis vyriškis teigė, jog jau seniai nebetiki stereotipais apie stoties rajoną. „Prieš nuspręsdamas imtis čia verslo atlikau šiokį tokį monitoringą – apie du mėnesius vakarais čia lankydavausi, apžiūrinėjau čia vaikštančius žmones, aplinką, stebėjau, kiek kartų čia pravažiuoja policijos automobiliai. Kas kartą apžiūrinėdamas rajoną supratau, jog pavojingos kaimynystės stereotipas jau seniai pasenęs“, – pasakojo R.Pranka.
Beveik dvejus metus netoliese gyvenantis verslininkas teigė, jog jam neteko susidurti ir su jokiomis nemaloniomis situacijomis, vyras turi kitą barą senamiestyje, pasak jo, kartais konfliktų ten kyla daugiau nei stoties rajone. „Taip, čia užsuka ir narkomanai, yra daugiau asocialių žmonių, įvyksta nusikaltimų, tačiau jie gali nutikti visur“, – kalbėjo R.Pranka.
Verslininko nuomone, stoties rajonas senokai atsigavęs, o šiuo metu čia plūstelėjo kiek daugiau verslininkų, kurie nenori įsikurti senamiestyje arba neranda ten patalpų. Pasak jo, rajone planuojama atidaryti dar porą barų, o šalia esanti aplinka po truputį tvarkoma.
Komercinis turtas kol kas negraibstomas
Nors šiuo metu stoties rajone yra įsikūrę daugiau verslo atstovų, tai dar nerodo išaugusio susidomėjimo šiuo rajonu. „Susidomėjimas yra, sandoriai vyksta, tačiau jų nėra daugiau nei įprastai. Kad rajonas atgyja, verslininkai tiki ir patys prisideda prie jo kaitos, vis dėlto viena esminių kliūčių jo plėtotei – neigiamas įvaizdis“, – kalbėjo „Ober-Haus“ komercinio NT departamento vadovas Darius Tumas.
Pasak specialisto, kol kas verslininkų požiūris į rajoną nepakito, tačiau jis gerėja, jį keičia ir naujai atsirandantys projektai, tiek komerciniai, tiek gyvenamieji, tačiau visas šis procesas užtruks. Vis dėlto kol kas šioje vietoje investuoti – dar rizikinga.
Keblumų verslo plėtrai sudaro ir kiti veiksniai: stoties rajonas yra senamiesčio apsaugos zona, tad kai kuriems pastatams taikomi tam tikrai apribojimai ar reikalavimai. Be to, didžioji dalis nekilnojamojo turto yra sukaupta keliose rankose,  tie patys pastatai priklauso keliems savininkams, todėl gana sunku  visus juos supirkti ir perimti į vienas rankas.
Savivaldybė turi planų rajonui
Vilniaus miesto savivaldybės duomenimis, artimiausiu metu bus skiriama vis daugiau dėmesio stoties rajonui. Prie geležinkelio stoties planuojama pastatyti du komercinės paskirties pastatus, o šalia esantis stoties pašto siuntų skyrius turėtų tapti viešbučiu. Autobusų stotis būtų rekonstruojama į viešbutį ar komercinį centrą, o kiek toliau esančioje buvusio „Gintaro“ viešbučio teritorijoje planuojama statyti gyvenamųjų namų kvartalą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.