Nori pelningo restorano – žinok, kur iškirsti duris

2015 m. rugpjūčio 7 d. 08:01
lrytas.lt
Pastaraisiais metais daugelis tinklinių restoranų keičia savo įvaizdį ir interjerą. Pokyčių vadžias atiduoda dizaino ir interjero ekspertams, retai susimąstydami, ar įgyvendinti sprendimai kuria harmoningą ir maitinimo įstaigoms derančią aplinką. Kodėl į skanų maistą patiekiantį restoraną ateina tik pavieniai lankytojai, o prie kito nutįsta eilės? Atsakyti į šį klausimą gali padėti fengšui filosofija.
Daugiau nuotraukų (5)
Pasak fengšui meistro Dino, harmonija reikalinga ne tik namuose, bet ir viešose vietose. Tik harmoningai sukurta aplinka užtikrins, kad į maitinimo įstaigą užsukęs klientas čia sugrįš dar kartą.
Picerija pagal fengšui
Koncepciją ir interjerą pakeitusi bei naują piceriją atidariusi „Čili pica“ pasikvietė žinomą fengšui meistrą Diną įvertinti, ką apie jų interjero sprendimus pasakytų senosios kinų praktikos ekspertai.
„Kiekvienas restoranas ar picerija nori, kad svečiai ne tik skaniai pavalgytų, bet ir gerai jaustųsi sukurtoje aplinkoje bei norėtų čia sugrįžti. Pasitikime mūsų interjerą kūrusių architektų sprendimais, tačiau norėjome pažvelgti, ką apie mūsų pasikeitimus pasakytų fengšui meistrai“, – sprendimą pasikviesti fengšui meistrą aiškina „Čili picos“ picerijų tinklo rinkodaros direktorius Vytautas Romeika.
Kampinis įėjimas ramina kolektyvą
Pasak fengšui meistro Dino, vien kokybiško ir skanaus maisto maitinimo įstaigai pritraukti svečiams neužtenka. Pagal fengšui, esminiai elementai, be maisto, yra įėjimas, garsas ir kolektyvas.
Į Vilniaus gatvėje įsikūrusią piceriją patenkama per kampinį įėjimą. Toks įėjimas, pagal fengšui filosofiją, didina žmonių srautą, pritraukia svečius, tačiau labai ramina ir atpalaiduoja kolektyvą. Kampinį įėjimą turinčios įstaigos turėtų daugiau investuoti į kolektyvo administravimą.
„Kampinis įėjimas savaime nėra blogai, tik tokį įėjimą turinčios parduotuvės ar maitinimo įstaigos turi labai prižiūrėti kolektyvą, kad jis nepaleistų vadžių. Vienas dalykas yra prikviesti klientus, kitas dalykas – suteikti jiems tinkamą aptarnavimą“, – teigia fengšui meistras Dinas.
Muzika restoranuose pagal fengšui: tik nemuškite būgnais
Garsas, pasak fengšui meistro Dino, neturėtų trukdyti valgyti ir bendrauti. Esą dažna maitinimo įstaiga pasirenka prie interjero ir maisto nederantį garsinį foną.
„Neįmanoma valgyti aplinkoje, kurioje nuolat muša būgnai į galvą. Tokie garsai labai greitai pritrauktų klientus, kurių keiksmai užgožtų ir skambančią muziką. Pagal fengšui, tarp visų esminių komponentų turi vyrauti darna. Garsas, interjeras, maistas, personalas – viskas turi derėti. Šioje picerijoje matau daug darnos, tik rekomenduočiau pasvarstyti apie kiek kitokią, lengvesnę muziką“, – pataria Dinas.
Fengšui meistras maitinimo įstaigoms rekomenduoja rinktis legvą, chill ar lounge stiliaus muziką, kuri netrukdytų svečiams valgyti ir bendrauti.
Komfortą padės sukurti akių poilsio zonos
Šiais laikais į restoranus ar picerijas žmonės ateina ne tik pavalgyti, bet ir pabendrauti, praleisti laiką kartu. Todėl svarbu, kad erdvės suplanavimas ir interjero sprendimai sukurtų tokiam bendravimui tinkamą atmosferą. Pasak fengšui meistro, šviesios ir natūralios spalvos, natūralios medžiagos, atidengta plytinė siena skatina bendravimą.
Meistras Dinas pabrėžia, kad maitinimo įstaigoje erdvės turėtų būti suplanuotos taip, kad atsirastų privačios zonos. Pasak jo, tai neturi būti uždaros kabinos, visiškai pakanka kai kuriuos staliukus nuo kitų atskirti lengva ažūrine sienele. Svarbiausia, kad privatumo norintis žmogus prieš save matytų kažkokį objektą, o ne kitą svečią.
„Ne mažiau svarbios yra ir pauzės interjere. Panašiai kaip muzikoje: greitai nusibosta klausyti vientisą nepertraukiamą melodiją, norisi pauzės, naujų garsų. Ir čia aš siūlyčiau poros staliukų atsisakyti, juos keisti žaliosiomis zonomis ar kitais jaukumo suteikiančiais elementais. Pagal fengšui, tai vadinamosios akių poilsio zonos. Pridėtinės vertės staliukų kiekis nekuria.
Dažnai su vadybininkais ginčijamės. Jie sako, kad reikia daugiau sėdimų vietų. Bet koks tikslas didinti vietų skaičių? Kokybė, komfortas yra esmė, dėl jų žmogus grįš. Norint pamaitinti daug, reikia nueiti į renginius ir ten visus pamaitinti, jie sėdės ant žolės ir valgys bet kur. Norint, kad žmonės grįžtų, reikia sukurti komforto zonas“, – pasakoja fengšui meistras.
Pokyčiai interjere – kas 5 metus
Fengšui meistras Dinas įspėja restoranus nesivaikyti grožio. Esą kuriant tik gražią aplinką, visada bus galima atrasti, ką buvo galima padaryti dar gražiau. Pasak jo, pirmiausia dėmesys turėtų būti skiriamas komfortui ir funkcionalumui sukurti.
„Žmonės nori grįžti ten, kur gerai jaučiasi. O grožis yra skonio dalykas. Jeigu sukuri komforto zoną, žmogus natūraliai ateina ir jam sklandžiai vyksta visi fiziologiniai procesai, kurie turėtų vykti. Jeigu žmogui, pvz., spigins ir kaitins saulė į nugarą, jis jausis nejaukiai ir net nepastebės, ar jūsų maistas skanus ar neskanus. Kai sukuriama harmoninga aplinka, tada galima galvoti ir apie šarmo pridedančias detales“, – sako kinų filosofijos ir praktikos ekspertas.
Jis taip pat primena, kad maitinimo įstaigos gyvuoja tam tikrais ciklais. Pasibaigus vienam, laikas pasikeisti ir pradėti naują. Atnešti bent šiokių tokių pokyčių į savo interjerą maitinimo įstaigos turėtų bent kas 5 metus. Užtektų pakeisti paveikslus, šviestuvus, galbūt pakeisti baldų apmušalus. Didysis lūžis – 15 m. Tada kiekvienas restoranas, kavinė ar picerija turėtų imtis esminių pokyčių: pakeisti savo veidą nuo meniu iki interjero.
„Matyt, ne atsitiktinai ir mes panorome atsinaujinti nuo meniu iki interjero po kiek daugiau kaip 15 m. veiklos Lietuvoje. Matėme, kad mūsų svečiai nori ateiti pavalgyti ir pabendrauti jau į kitokią aplinką, ragauti kitokio maisto. Ir iš tiesų, kaip teigia ir fengšui filosofija, maitinimo įstaigai vien gero maisto nebepakanka.
Yra labai didelis ir įvairus vietų pavalgyti pasirinkimas, todėl kiekviena įstaiga turi prisitaikyti ir atliepti išaugusius svečių poreikius. Tikimės, kad fengšui meistro patarimai padės mums toliau kurti vietas, kur žmonės galės ne tik skaniai pavalgyti, bet ir maloniai praleisti laiką“, – teigia „Čili picos“ rinkodaros direktorius Vytautas Romeika.
Fengšui – kinų praktikos, naudotos daugelyje gyvenimo sričių. Šiandieniniame pasaulyje fengšui filosofija didžiausią dėmesį kreipia į darnią žmogaus gyvenimo aplinką. Populiariausia fengšui praktiką pasitelkti kuriant jaukias namų erdves, tačiau vis dažniau į kinų filosofiją atsižvelgia ir viešas erdves kuriantis verslas, tarp jų ir maitinimo įstaigos.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.