Buvusį projektą įšaldė krizė
Pačioje rajono širdyje, Užupio ir Malūno gatvių kampe, jau nuo 2007-ųjų bandyta rekonstruoti tris senų namų likučius ir įrengti modernius daugiabučius, pavadintus „Užupio citadelėmis“. Tačiau statybų procesas užtruko ilgai – sklypas, esantis senamiestyje, privalėjo būti ištyrinėtas archeologų. „Archeologiniai kasinėjimai truko trejus metus, viskas iki galo dar nėra ištirta, liko tik nedidelė teritorija prie įvažiavimo į sklypą“, – teigė projektą vykdančios įmonės „Turto akademija“ vadovas Kęstutis Apanavičius.
Beveik pasibaigus archeologiniams kasinėjimams šalį ištiko ekonominė krizė, bankrutavo dauguma statybos įmonių, bankai sugriežtino paskolų teikimo sąlygas. „Mūsų projekto statybas vykdžiusi bendrovė „Melingos statyba“ taip pat bankrutavo, tada viskas ir sustojo“, – prisimena K.Apanavičius.
Tiksli butų kaina dar neaiški
Trijų objektų Malūno gatvėje esančių objektų statybos atkuto tik prieš pusmetį, atsigavus ekonomikai ir vėl paspartėjus statyboms visoje šalyje. Pasak pašnekovo, dar sunku pasakyti, kada buvusių statinių rekonstrukcijos bus baigtos. Jei archeologiniai darbai likusioje sklypo teritorijoje bus atliekami sėkmingai, statybos turėtų būti baigtos po 1,5–2 metų.
„Butų dar neparduodame, nes nežinome galutinės archeologinių darbų kainos. Manau, jog kvadratinis metras čia kainuos apie 8–9 tūkst. litų“, – pasakojo K.Apanavičius. Kaina priklausys ir nuo pačių butų, ir atsiveriančio vaizdo – kai kuriuose bus matyti Užupio angelas, kitur gyventojai galės regėti Gedimino pilį ar Vilnią. Trijuose statiniuose bus 50 butų, požeminėje automobilių aikštelėje taip pat planuojama įrengti 50 vietų automobiliams.
„Stovėjimo vietas pardavinėsime atskirai, nes ne visi žmonės nori pirkti ir butą, ir aikštelę, kai kurie perka turtą nuomai, tad požeminis garažas jų nedomina“, – kalbėjo K.Apanavičius. Galutinė aikštelių kaina taip pat neaiški, tačiau ji greičiausiai viršys 20 tūkst. litų sumą.
Užupyje daugės mažaaukščių namų
Užupyje sparčiai vyksta ir kitos statybos: Polocko ir Kreivojo skersgatvio sankirtoje statomi nauji mažaaukščiai gyvenamieji namai. Šį projektą įgyvendina bendrovė „YIT kausta“, į statybas planuojama investuoti 13,5 mln. litų.
Po namais planuojama įrengti 47 vietų požeminę automobilių stovėjimo aikštelę. Vidiniame daugiabučių kieme bus įrengtos saugios vaikų žaidimų aikštelės ir žaliosios poilsio zonos. Planuojama, kad į pirmuosius butus gyventojai galės keltis jau kitų metų rudenį.
Polocko gatvėje planuojamas kitas nekilnojamojo turto projektas, kurį vykdys UAB „MG Valda“. Bendrovė 1,24 ha sklypą išsipirko dar šių metų liepos mėnesį, šioje teritorijoje bus vykdomas mažaaukščių namų projektas „Užupio krantinės“. Šioje vietoje stovėjo apleistas „Vilijos“ fabrikas, o dabar sparčiai vyksta statybos darbai.
Užupis traukė ir trauks
„Užupio rajonas yra ypatingas pirmiausia dėl savo vietos – centras, senamiestis visai čia pat, o kainos maždaug 10 proc. mažesnės“, – kalbėjo „Ober-Haus“ Būsto departamento vadovas Audrius Šapoka. Pasak specialisto, ši vieta ypatinga ir tuo, kad esanti būsto pasiūla Užupyje labai ribota, o pirkėjų susidomėjimas – didelis.
Kalbėdamas apie daugiabučių statybų intensyvėjimą Užupyje, A.Šapoka pažymėjo, jog Senamiestyje tokio pagyvėjimo nėra juntama, be to, Vilniaus Monmartru vadinamame rajone yra itin patrauklių statinių ir sklypų, kuriuose galima plėtoti rinkai labai įdomius ir aktualius projektus. „Tinkamo laiko statyboms išlaukė ir patys nekilnojamojo turto plėtotojai – po ekonomikos nuosmukio atsigavusi NT rinka leidžia jiems imtis darbų“, – teigė A.Šapoka.
Būsto kainos Užupyje didelės, jos svyruoja nuo 6000 iki 10 000 Lt už kvadratinį metrą. Specialisto svarstymu, tikėtina, kad plėtojamų ir planuojamų statyti naujųjų NT projektų kainos išliks panašios. Ar ši įžvalga pasiteisins, priklausys nuo to, kiek ir kokių projektų bus pradėta konkrečiu metu, kaip statytojai vertins vienas kitą.
„Vis dėlto turime įvertinti aplinkybę, kad tiek Užupyje, tiek tiesiogiai konkuruojančiame senamiestyje turto pasiūla yra išties ribota, todėl nauji projektai neabejotinai sulauks pirkėjų dėmesio“, – pažymėjo A.Šapoka.
Daugiau apie nekilnojamą turtą – mūsų „Facebook“ paskyroje!