„Pas mus yra viskas, ko reikia. Net jei čia gyventume nuolat, namai kitaip neatrodytų“, – sako gyvenimą tarp Kauno ir Balio salos Indonezijoje rikiuojanti Margarita.
Naujos statybos trijų kambarių butas Kaune – vis dėlto ne šokių salė. Tačiau erdvės įspūdis Margaritos ir Rinaldo būste yra. Virtuvės nuo svetainės neatkerta siena, daiktų bute nėra gausu – jie paslėpti spintose. Tik virtuvėje smulkmenų matyti daugiau. „Tai suteikia šilumos“, – sako būsto šeimininkė.
Margaritos vertinimu, jos namų stilius – industrinis, loftinis. Čia nesibaiminta juosvų spalvų: svetainėje – tamsiai pilka siena, nešviesus ir vonios kambarys. Jame, kaip ir kitose buto erdvėse, smulkmenų nematyti – vonios reikmenys suslėpti į sieną įmontuotoje, ligi pat lubų kylančioje spintoje, už kurios įrengta dušinė.
Butą tik su pagrindinėmis sienomis ir daline apdaila įsigiję žmonės erdves paįvairino iki pat lubų iškirsdami angas durims. Jos tokios – visame bute.
„Kai kam industrinis stilius gal dvelkia šalčiu. Tačiau jaukumo suteikia detalės, pavyzdžiui, spalvotas paveikslas ant tamsios sienos. Kaip priešprieša industriniam stiliui yra baltinto ąžuolo grindys, kam nors gal primenančios kaimą“, – kalba moteris.
Jos ir Rinaldo namus bei baldus kūrė poros draugė dizainerė, kuriai buvo nubrėžtos gairės – kuo mažiau plastiko, kuo daugiau natūralumo. Be to, Margaritai ir Rinaldui svarbus savitumas bei detalės.
„Kad ir buto lubos. Tai tiesiog nudažytas gelžbetonis – nedėta jokio išlyginamojo sluoksnio. Tas pat padaryta ir su sienomis. Daug kam gali pasirodyti, kad tai – nebaigtas darbas, o mums patinka. Norėjosi atsitraukti ir padaryti kitaip“, – sako Margarita.
Juodu grožisi ir nuo šilumos džiūstančiu bei skilinėjančiu medžio masyvu, iš kurio padarytas virtuvės stalas su čia pat įmontuota virykle. „Džiaugiamės tuo, nes tai gyva“, – kalba moteris.