Nepaisant stilistinės įvairovės, interjero kūrimo procesas dažniausiai turi pereiti tas pačias standartines stadijas, kurių metu idėjos virsta materija – jaukiais, gražiais ir jūsų poreikius atliepiančiais namais. Šioje publikacijoje „Interjero ABC“ apžvelgia 6 pagrindinius interjero kūrimo etapus:
Interjero koncepcija. Svajonių namų idėja prasideda nuo aiškios būsimo interjero vizijos. Norint ją sukurti itin svarbu atsižvelgti tiek į savo išsigrynintus poreikius, tiek į patalpas, pastatą bei aplinką, kurioje yra būstas.
Tai įvertinę, ieškokite interjero krypčių ir charakteringų pavyzdžių, kaip galėtų atrodyti erdvės, kokie sprendimai būtų jums tinkamiausi. Namus kuriate drauge su dizaineriu? Tokiu atveju, išklausęs jūsų poreikius, pageidavimus bei lūkesčius ir įvertinęs būsto charakterį, viziją jums pasiūlys interjero specialistas.
Teisingas interjero konceptas turėtų ne tik atliepti jūsų poreikius, bet ir neprieštarauti pastato architektūrai bei derintis su aplinka. Kitaip tariant, miške esančio namo vidaus dizainas visada skirsis nuo miesto centro bute kuriamos stilistikos.
Istoriniai pastatai taip pat reikalauja kitokio požiūrio į erdvių rekonstrukciją, nei interjero kūrimas naujos statybos daugiabutyje. Tad svarbiausia nepamiršti, kad vidaus erdvės – tai neatsiejama pastato ir jo aplinkos dalis..
Patalpų planas. Pradinėje projektavimo stadijoje kuriamas ne tik interjero konceptas, bet ir planas, suskirstantis būsto erdvę į aiškias zonas: įėjimą, koridorius, virtuvę, valgomąjį, svetainę, miegamuosius, vonios kambarius bei įvairias pagalbines ar papildomas patalpas. Kokias jų turėtumėte suplanuoti?
Tai priklauso nuo būste gyvensiančių žmonių poreikių ir prioritetų, todėl skirkite laiko jų analizei. Susidarius planą, pereinama į kitą etapą – patalpų vizualų kūrimą.
Įdomu! Teisingas funkcinių zonų išdėliojimas erdvėje, jų vienos su kita santykio kūrimas atskiriant ar sujungiant, ergonomikos sprendimai, patogių praėjimų planavimas arba, atvirkščiai, jų atsisakymas siekiant suvaldyti ar nukreipti srautus – tai gyvenamųjų patalpų planą kuriančių architektų užduotys.
Vizualai. Interjero vizualams sukurti galima pasitelkti ne vieną priemonę. Kai kurie architektai ar interjero dizaineriai dar ir šiandieną būsimus sprendimus geriausiai perteikia pieštuku ant popieriaus lapo, kiti – lipdo koliažus ant esamų patalpų nuotraukų. Tai – metodai, kuriuos nesudėtingai galite pasitelkti ir jūs.
Vis dėlto ryškiausiai būsimo interjero viziją atskleidžia kompiuterinėmis programomis kurti trimačiai kiekvienos patalpos vaizdai, kuriuose detalizuojami visi interjero sprendimai: nuo patalpų išdėstymo plano, iki santechnikos, spalvų, baldų, šviestuvų bei dekoro elementų.
Patvirtinus vizualizacijas, kūrybinis procesas pereina į techninio darbo etapą, kada jaukus vaizdas kompiuterio ekrane ar ant lapo išreiš– kiamas brėžiniais, matmenimis, kiekiais, specifikacijomis.
Atkreipkite dėmesį!
3D interjero vizualizacijų modeliai – itin tikslus įrankis, leidžiantis pamatyti visiškai išbaigtą namų vaizdą.
Techniniai brėžiniai. Remiantis 3D vizualizacijomis kuriami techniniai interjero brėžiniai. Šis etapas reikalauja ne tik laiko, bet ir tikslumo, konkretumo, nes tik tai leidžia viziją įgyvendinti būtent taip, kaip norite jūs. Tipinį interjero techninį projektą sudaro:
Patalpų išklotinės;
Elektros ir santechnikos išdėstymo planai;
Grindų, sienų ir lubų apdailos planai;
Baldų planas;
Papildomi dekoro, pavyzdžiui, užuolaidų ar kilimų, planai.
Parengus techninę interjero bylą, ji perduodama statybinius ar remonto darbus atliksiantiems specialistams. Kitas jūsų laukiantis žingsnis – gilinimasis į perkamų bei individualiai gaminamų interjero elementų žiniaraščius.
Interjero elementų žiniaraščiai. Savo namų interjerą kuriate drauge su dizaineriu ar architektu? Jums bus pateikiami konkretūs baldų, elektros prietaisų, santechnikos elementų, apdailos sprendimų bei kitų gaminių pasiūlymai, detalizuojantys specifikacijas, kiekius ir kainas.
Šiame etape visada galite rinktis. Galbūt pageidausite kito sprendimo, nei pateikta žiniaraštyje? Kokios būtų naujų gaminių kainos? Ar jums priimtini pristatymo terminai? Vis dėlto įvertinkite ir tai, kad atsiradus dideliems pokyčiams, galutinis rezultatas gali nebepriminti vaizdo, atsispindėjusio vizualizacijose.
Interjerą kuriate patys? Tokiu atveju susidaryti detalų konkrečių interjero ele– mentų sąrašą, suteiksiantį aiškumą tiek dėl biudžeto, tiek dėl pristatymo ter– minų, rekomenduojama savarankiškai. Taigi, ieškokite, lyginkite ir priimkite sprendimus dėl jums tinkamiausių įrangos, apdailos, baldų ar dekoro variantų.
Projekto įgyvendinimo priežiūra. Tai – paskutinis interjero kūrimo etapas, kurio metu jo autorius – dizaineris ar jūs – dalyvauja įrengimo procese. Lankytis patalpose bei stebėti vykstančius darbus – itin svarbu, nes eigoje neretai iškyla įvairių klausimų ar net keblumų, todėl reikalingi nauji sprendimai bei prieš tai pasiūlytųjų pakeitimai.
Atkreipkite dėmesį! Techninė priežiūra – tai sklandžiai įgyvendinto interjero projekto garantas. Įprastai ją atlieka techniniai prižiūrėtojai, prisiimantys atsakomybę ne tik už įrengimo rezultatyvumą ar procesų greitį, bet ir kokybę.
Architektai bei dizaineriai dažniausiai dirba kartu su techninės priežiūros komanda arba darbų vadovu. O ką daryti, jei namų interjerą kuriate patys? Norėdami būti užtikrinti dėl jus išties džiuginsiančio rezultato žinokite, kad priežiūros specialistus visada galite pasisamdyti ir individualiai.
Daugiau „Interjero ABC“ patarimų apie interjero dizainą kviečiame skaityti @interjeroABC Instagram paskyroje.