Paaiškino, kodėl išmanieji sprendimai – neišvengiami, ir kodėl pirmiausia juos būtina išbandyti

2024 m. lapkričio 21 d. 15:22
Butas, namas, viešbutis ar biuras – erdvės, kuriose ypač svarbus patogumas, efektyvumas ir energijos taupymas. Kokios išmaniosios namų sistemos tinkamos konkrečiai erdvei – daugiau sužinoti ar jas išbandyti galima specialioje „JUNG Vilnius“ demonstracinėje erdvėje Vilniuje.
Daugiau nuotraukų (7)
Apsispręsti padeda realūs pavyzdžiai
270 kv. metrų plote demonstruojamos biure, parodomajame bute bei viešbučio numeryje, įdiegtos realiai veikiančios išmaniųjų namų sistemos. Daugiausia dėmesio šioje išskirtinėje erdvėje skiriama ne tik JUNG sprendimams, bet ir jų derėjimui interjere.
Kaip kalbėjo „JUNG Vilnius“ direktorius Raimundas Skurdenis, bendrovė jau daugiau jau dvidešimt metų siūlo išbandytas ir ilgaamžes išmaniųjų namų sistemas. „Mūsų komanda: tiek techninis personalas, tiek demonstracinėje erdvėje dirbantys specialistai, gali sudėlioti svarbiausius žingsnius, nuo ko pradėti kurti išmaniuosius namus, ko, įsivertinus savo poreikius, geriau nedaryti, arba į kuriuos ilgaamžius sprendimus tikrai verta investuoti“, – kalbėjo R.Skurdenis.
Pašnekovas sutinka: klientų norai ir poreikiai – skirtingi. Demonstracinė erdvė – skirta tam, kad „užsikurtų“ klientų vaizduotė, jie suprastų, kokie išmanieji namai gali būti ir kokiuose jie išties norėtų gyventi, o jau tuomet susidėliotų konkrečią savojo išmaniojo namo viziją – sprendimus, aktualius būtent jiems. „Tai – vieta, kur galima ateiti ne vieną kartą, pirmiausia, pasisemti idėjų, susikurti pirmą įspūdį, o tuomet grįžti su aktualiais klausimais“, – sakė „JUNG Vilnius“ direktorius.
Išmaniųjų namų sprendimus dauguma klientų renkasi, visų pirma, norėdami gyventi patogiai – tam būtinos patikimos ir ilgaamžės išmaniųjų namų sistemos. „Išmaniųjų namų sistemos nėra mada: tokio būsto tikslas – maksimalus komfortas ir kuo sveikesnės, saugesnės gyvenimo sąlygos, kurioms sukurti reikia daug daugiau nei tik įjungti arba išjungti šviesą ar reguliuoti šildymą. Dvidešimt metų dirbdami rinkoje, galime profesionaliai patarti, kurie išmaniųjų namų sprendimai verti investicijų. Jie – nebūtinai patys naujausi“, – paaiškino R.Skurdenis.
Pasirinkimai pernelyg nesikeičia
Vienas populiariausių klientų pasirinkimų – išmanesnių namų sistema JUNG HOME, kurią diegti galima praktiškai bet kuriuose namuose, kuriuose užbaigti apdailos darbai ir įrengta tradicinė elektros instaliacija. Įprastą jungiklį pakeitus išmanesniu, sistema ima veikti iškart, be interneto ryšio ar serverio. Užtenka atsisiųsti nemokamą JUNG HOME programėlę, kuri visus komponentus akimirksniu susieja saugiu „Bluetooth Mesh“ ryšiu. JUNG HOME būste galima pradėti diegti nuo vieno išmanaus jungiklio ar šviesos reguliatoriaus. Vėliau galima panaudoti išmaniuosius kištukinius lizdus, leidžiančius matuoti elektros suvartojimą ir suteikiančius galimybę tikslingai valdyti energiją. Dar vėliau į sistemą galima integruoti patalpų temperatūros valdiklius, žaliuzių valdymo mygtukus ir t. t., skirtus sukurti komfortą būste.
Diegiant pasaulyje pripažintą ir aukščiausius standartus turinčią KNX valdymo sistemą būtinas ankstyvas planavimas – praktiškai projektavimo stadijoje, mat kitaip klojami laidai, o ir išskirtinis diegimas reikalauja papildomo laiko. Projektuoti ir programuoti šią sistemą gali tik profesionalai, taigi, su jais konsultuotis svarbu kuo ankstesnėje stadijoje.
Naudojant ne tik KNX išmaniąsias sistemas, bet ir JUNG HOME, kiekvienuose namuose galima reguliuoti pavienius apšvietimo, elektros ar šildymo prietaisus, kurti įvairius, kasdienybę palengvinančius ir sutaupyti laiko bei pinigų padedančius, scenarijus. Pavyzdžiui, nustatyti, kad namuose savaime įsijungtų rytinis apšvietimas ar nepakilus nuo sofos būtų užtraukiamos užuolaidos. Taip pat pasitelkiant visiems gerai žinomus „Amazon Alexa“ ar „Google Home“ virtualius asistentus šias sistemas galima valdyti balsu. Lyginant abi sistemas, JUNG KNX sistema pasižymi ženkliai didesniu funkcionalumu ir universalumu, nes pasaulinis standartas jungia įvairių gamintojų prietaisus į vieną sistemą. Tai leidžia įgyventi sudėtingus sprendimus, pavyzdžiui, oro kokybės kontrolę ar pastato saugumą. Be to, KNX gali valdyti itin didelį prietaisų kiekį, todėl tai ilgalaikis sprendimas, kuris yra puikiai pritaikomas augantiems poreikiams.
„Prieš dvidešimtmetį ir dabar, o neabejoju ir po dvidešimties metų populiariauusios funkcijos išliks panašios: apšvietimo, šildymo, vėsinimo, vėdinimo ir būsto apsaugos valdymas. Atsižvelgiant į šeimininkų poreikius parinktos svarbiausios išmaniųjų namų sistemos – būtinybė bet kokiame būste, o tuomet, įsivertinus poreikius ir galimybes, galima diegti ir daug daugiau papildomų funkcijų. Išmaniosios sistemos ne tik palengvina kasdienybę, bet ir puikiai dera interjere“, – paaiškino pašnekovas.
„JUNG Vilnius“ demonstracinėje erdvėje pristatomi populiariausi išmaniųjų namų sprendimai: apšvietimo, šildymo, muzikos, televizoriaus valdymas, taip pat čia galima apžiūrėti išmaniąją lovą, veidrodžius, išmaniąją vonią ir net išmaniuosius baldus.
„Išmaniųjų funkcijų plėtra namuose, viešbučiuose ar biuruose – neišvengiama, šios sistemos tampa prieinamos daugeliui. Išmanieji namai prisitaiko prie šeimininkų ritmo, padeda taupyti bei užtikrina komfortą – tai svarbiausias išmaniųjų namų tikslas“, – paaiškino R.Skurdenis.
Apsilankyti „JUNG Vilnius“ demonstracinėje erdvėje galima adresu: Senasis Ukmergės kelias 12, Užubaliai, Vilniaus r. Daugiau informacijos čia.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.