Vis dėlto tai nėra grynas, apibrėžtas dizainas – jo formavimuisi didelę įtaką turėjo ir vis dar turi įvairūs kiti namų dekoro stiliai bei nuolatos besikeičiančios tendencijos.
Priešingai plačiai paplitusiam įsitikinimui, šiuolaikinis interjeras nėra šaltas, atšiaurus, veikiau – patogus ir rafinuotas.
Pagrindiniai bruožai:
Atspindi šiandienos tendencijas.
Paprastas, nepagražintas, bet drąsus stilius.
Funkcinės zonos planuojamos atviroje erdvėje.
Nėra nereikalingų, nefunkcionalių daiktų.
Lygios, švarios linijos ir geometrinės formos – būtinybė.
Unikalūs, šiuolaikines tendencijas atspindintys ir dažniausiai pagal individualius užsakymus gaminami baldai.
Pats šiuolaikinio interjero pavadinimas sufleruoja, kad šis stilius tiesiogiai siejasi su esamuoju momentu: pagrindiniai jo bruožai priklauso būtent dabarčiai, atspindi šiandienos tendencijas, o po dešimties metų išsiskirs jau visiškai kitais ypatumais. Tačiau nebūtinai populiaru ir madinga bus tai, kas yra sukurta mūsų dienomis. Toks interjeras nuolatos kinta ir kaskart pasiskolina vis naujų būdingų elementų iš įvairių skirtingų laikotarpių.
Konkrečiai šiandieną šiuolaikinis stilius yra subtilus, tvarkingas, atitolęs nuo griežtų, formalių dizaino taisyklių, pasižymi aiškiomis ir švariomis linijomis, unikaliomis ir keistomis formomis. Daug dėmesio skiriama patogumui, funkcionalumui, tvarumui bei būste gyvensiančio žmogaus asmenybę atspin– dintiems sprendimams. Nors šiuolaikinis interjeras yra delikatus, tačiau jis neturi nieko bendro su akivaizdžiai išreiškiamu moteriškumu: priešingai, jis solidesnis, neutralesnis ir gal net vyriškesnis.
Šviesa. Į namus įsileiskite kuo daugiau natūralios šviesos: jeigu tik galite, projektuokite didesnius nei įprastai langus, įrenkite stoglangius, numatykite matinio stiklo pertvaras.
Planas. Viena ikoniškiausių ir svarbiausių šiuolaikinio interjero tendencijų – funkcinių zonų išdėstymas atviroje erdvėje. Jeigu tik yra galimybė, išgriaukite pertvaras ir atsisakykite sienomis bei durimis perskirtų kambarių – sujunkite juos į vieną pereinamą plotą.
Medžiagos. Ryškiausia šiandienos tendencija – natūralių medžiagų naudojimas tiek interjere, tiek ir eksterjere. Niekada nesuklysite pasirinkę tokias organines medžiagas, kaip medis, akmuo, medvilnė, vilna, natūrali oda. Taip pat išskirtinis šiuolaikinio interjero bruožas, kuriantis baigtumo ir švaros pojūtį, – nerūdijančiojo plieno, nikelio ar chromo detalės.
Grindys. Grindų danga turėtų būti minimalis– tinė, be sudėtingų linijų ar puošybos elementų. Visada tinkamas pasirinkimas bus kietmedis, keraminės ar porcelianinės plytelės, travertinas, marmuras. Grindis galite palikti nedengtas arba ant jų kloti atviroje erdvėje funkcines zonas pabrėžiančius kilimus.
Baldai. Šiuolaikinis dizainas į namų interjerą atnešė nerūpestingumo, lengvumo, besvoriškumo jausmą. Šiandieną sunkius tamsaus medžio stalus ir putlias, kimštas, pompastiškais raštais margintas sofas keičia švarios, tiesios linijos, lengvumo, besvoriškumo įspūdį kuriantys minimalistiniai siluetai. Įvairios paskirties baldus įprasta projektuoti su kojelėmis: suteikus papildomos erdvės tarp korpusinio pagrindo ir grindų, jie vizualiai it paka– binami. Dažniausiai baldams kurti naudojamos medžiagos – natūrali oda, medvilnė, vilna.
Dekoro elementai. Šiuolaikinis būstas labai funkcionalus, todėl jame nėra nefunkcionalių detalių. Dekoru čia tampa būtinieji elementai – šviestuvai, baldai, kilimai. Ieškokite akį traukiančių, tačiau minimalistinių sprendimų: standartinius šviestuvų tvirtinimus pakeiskite inovatyviais įtampos kabeliais, laiptų turėklus – stiklu ar poliruotu metalu. Beje, pastaroji medžiaga itin plačiai pritaikoma šiuolaikiniame interjere: drąsiai rinkitės iš nerūdijančiojo plieno, nikelio ar chromo pagamintus baldus, meno kūrinius, apšvietimo elementus.