Gali atkreipti dėmesį arba „išnykti“
Sprendimą televizorių slėpti, ar, atvirkščiai, paversti interjero akcentu, anot interjero dizainerės D. Švilpienės, dažniausiai lemia interjero stilius, erdvės dydis, užsakovų pageidavimai ir, žinoma, tai, kaip dažnai televizorius naudojamas. „Jei domitės technologijomis, didelės raiškos, naujausios kartos, televizorius gali tapti išskirtiniu interjero akcentu, ypač jei erdvė – skirta pramogoms. Čia televizorius, kartu su kokybiška garso sistema, moderniais baldais ir specialiai pritaikytu apšvietimu, gali tapti centrine erdvės ašimi“, – kalbėjo interjero dizainerė.
Didelės įstrižainės televizoriai – tinkamas sprendimas ne tik didelėse svetainėse, bet ir miegamajame, jei tinkamai įvertinamas žiūrėjimo atstumas, televizoriaus montavimo būdas ir kambario dydis. Jei televizorius įrengiamas miegamajame, ypač svarbus – apšvietimas. Didelės įstrižainės televizoriai skleidžia daug šviesos ir gali sukelti diskomfortą tamsioje patalpoje, todėl rekomenduojama naudoti švelnų foninį apšvietimą, kad žiūrėjimas būtų malonesnis, ypač naktį.
Apsisprendus televizorių integruoti arba visiškai paslėpti, vienas dažniausiai naudojamų sprendimų, atsižvelgiant į interjero stilių, speciali televizoriui skirta niša iš gipso kartono, baldinių skydų ar kitų medžiagų. Tokiu būdu televizorius tarsi „susilieja“ su siena.
Televizorių galima įmontuoti į specialiai tam pritaikytą baldą su slankiosiomis ar atidaromomis durelėmis, kurios bus uždarytos, kol televizoriumi nesinaudojama. Aktyviai nežiūrimas televizorius gali veikti režimu, kuomet ekrane rodomas meno kūrinys ar kiti prie interjero derantys vaizdai.
Modernūs mechanizmai leidžia televizorių įmontuoti specialias nišas ar baldus, iš kurių jis gali pakilti arba nusileisti. Taip pat mechanizmas gali pakelti paveikslą ar veidrodį ir atidengti už jo paslėptą televizorių. Tiesa, tokie sprendimai yra gana brangūs ir dažniau naudojami prabangiuose interjeruose, norint visiškai paslėpti įrenginius, kol jie nenaudojami.
Vienas interjero akcentų – televizoriaus siena
Pasak interjero dizainerės, televizoriaus sienelė projektuojant interjerą tampa svarbiu dizaino elementu, nes ji turi būti ir funkcionali, ir derėti su bendru erdvės stiliumi. Madingos – sienelės, kuriose tarsi nėra nereikalingų detalių, o televizorius „ištirpsta“ aplinkoje.
Populiarus pasirinkimas televizoriaus sienelėms – medžio faktūra. Ąžuolas, riešutas ar kiti medžio paviršiai suteikia natūralumo ir šilumos. Medienos tekstūra ir šiluma puikiai dera tiek moderniuose, tiek klasikinio stiliaus interjeruose, todėl toks sprendimas visada atrodys elegantiškai ir nepraras aktualumo. Natūralaus akmens ar marmuro plokštės, keramika – tai prabangūs ir laikui nepavaldūs sprendimai. Betono ar struktūrinio tinko apdaila tinkama industrinio stiliaus patalpose.
Lentynos, išdėstytos aplink ar greta televizoriaus, suteikia funkcionalumo. Jos gali būti naudojamos knygoms, dekoratyviems daiktams ar net garso aparatūrai laikyti, taip pat paslėpti televizoriaus ir priedėlių laidus, todėl sienelė tampa daugiafunkciu sprendimu.
TV sienelėje paslėptas LED apšvietimas – dar vienas modernus akcentas, kuris suteikia interjerui jaukumo, ypač vakaro valandomis.
Rinktis, atsakius į svarbiausius klausimus
Kaip išsirinkti tinkamiausią televizorių? Pasak pašnekovės, egzistuoja kelios bendros taisyklės, padedančios įvertinti, kokios įstrižainės televizorius namuose būtų tinkamiausias. Pagrindinis kriterijus, renkantis televizoriaus dydį – kokiu atstumu nuo ekrano jį žiūrėsite.
„Naudodami specialias formules, galite tiksliai įvertinti, kokios įstrižainės televizorius geriausiai tiks jūsų erdvei. Paprastai rekomenduojama, kad atstumas nuo ekrano iki žiūrėjimo vietos būtų 1,5–2,5 karto didesnis nei televizoriaus įstrižainė. Įdomu tai, kad naudojant naujausius didelės raiškos televizorius, tokius kaip 4K ir 8K, rekomenduojama sėdėti arčiau nei naudojant įprastus HD ekranus, nes dėl aukštesnės raiškos nesimato atskirų pikselių, net jei ekranas didelis. Optimalus žiūrėjimo kampas televizoriui turėtų būti tiesiai prieš žiūrovo akis, ekrano centras turėtų būti ties akių aukščiu, tuomet spalvos ir kontrastas bus matomi teisingai“, – paaiškino D.Švilpienė.
Statyti ar kabinti – kas lemia apsisprendimą?
Renkantis, kaip montuoti televizorių interjere – kabinti ant sienos ar statyti ant baldų – svarbu atsižvelgti į keletą veiksnių, įskaitant erdvės planavimą, žiūrėjimo komfortą, funkcionalumą ir interjero estetiką. Abu variantai, pasak pašnekovės, turi savo privalumų, todėl tinkamiausias sprendimas priklausys nuo jūsų asmeninių poreikių ir erdvės galimybių.
Pavyzdžiui, ant sienos pakabintas televizorius taupo grindų plotą, todėl lieka daugiau vietos baldams ir kitoms interjero detalėms. Kabinamas televizorius atrodo minimalistinis ir šiuolaikiškas, o jei laidai paslėpti sienoje ar už panelės, erdvė atrodo tvarkingai ir estetiškai. Kabindami televizorių galite pasirinkti idealų žiūrėjimo aukštį, kad ekranas būtų akių lygyje. Kabinant televizorių išvengiama jo nukritimo ar apvirtimo rizikos, ypač jei namuose yra vaikų ar augintinių. Dauguma laikiklių leidžia reguliuoti televizoriaus pasukimo ar pakreipimo kampą, todėl galite lengvai pritaikyti žiūrėjimo poziciją.
Kabinant televizorių būtina iš anksto numatyti vietą laidams, kad jie būtų tvarkingai paslėpti. Taip pat svarbu patikrinti, ar siena gali atlaikyti televizoriaus svorį. Gipso kartono sienos gali reikalauti specialių tvirtinimų.
Kita vertus, televizorių pastatyti ant specialios spintelės ar kito baldo yra paprasta ir lengva, tam nereikia specialaus pasiruošimo, o jei sugalvosite pakeisti baldų išdėstymą, lengvai į naują vietą perkelsite ir televizorių. Jei kambarys erdvus, televizorius gali puikiai atrodyti pastatytas ant specialiai suprojektuotų baldų, kurie gali būti pritaikyti laikyti ir garso aparatūrą, žaidimų konsoles – toks sprendimas taip pat leidžia tvarkingai paslėpti laidus.
Sprendimai – tvarkai palaikyti
Naujieji televizoriai skiriasi ne tik savo išvaizda, galimybėmis ir derme su aplinka – juos drąsiai galima statyti kambario viduryje, o, prireikus paslėpti laidą, pasitelkti šiuolaikiškus sprendimus. Vienas iš paprasčiausių ir efektyviausių būdų paslėpti laidus, laidų kanalai – plastikiniai vamzdeliai arba takeliai, kuriuos galima tvirtinti prie sienos. Laidų kanalus galima nudažyti, kad jie visiškai susilietų su sienos spalva.
Laidų rankovės – specialios medžiagos movos, kurios leidžia sujungti kelis laidus į vieną kompaktišką laidų pluoštą. Toks sprendimas sukuria tvarką ir padeda apsaugoti laidus nuo pažeidimų. Jei televizorius stovi ant baldo arba šalia kitų baldų, šį sprendimą taip pat galima pasinaudoti slepiant matomus laidus. Daugelis TV spintelių arba staliukų turi specialiai įmontuotas angas laidams iki kištukinio lizdo pravesti. Kabelių dėžutėse galima paslėpti per ilgus laidus ir kabelių jungiklius.
Žinoma, modernios belaidės technologijos sumažina laidų poreikį, nes daugelis įrenginių prie televizoriaus galima prijungti bevieliu ryšiu. Nors elektros laidas vis tiek bus reikalingas, kiti laidai gali būti visiškai nereikalingi. Vienas iš galimų sprendimų yra specialios grindjuostės su ertmėmis laidams paslėpti.