Lietuviai imlūs naujovėms
Kaune, prekybos miestelyje „Urmas“ įsikūrusios „ARV santechnika“ parduotuvės vadovas Aldas Adomaitis šiame versle yra beveik tris dešimtmečius. Pasak jo, lietuviai iki šiol yra labai imlūs naujovėms ir pas mus galima dažniau išvysti modernios įrangos naujausių santechnikos sprendimų nei Vakarų Europoje.
„Per tiek metų esame atsirinkę patikimus gamintojus, kad nebūtų problemų nei mums, nei mūsų klientams. Taip pat mūsų pirkėjai žino, kad kokybė kainuoja“, – sako jis.
Plautuvės: praktiškos, solidžios, atsparios
Vienas pagrindinių virtuvės akcentų – plautuvė. Todėl labai svarbu, kad ji būtų patikima ir praktiška.
„Praktiškiausias vis tik sprendimas būtų nerūdijančio plieno plautuvė – ji labai ilgai tarnaus bei gerai atrodys. Jei kas nori itin solidaus varianto – gali rinkti storo plieno (1,2 mm) plautuves. Jos nebarška leidžiant vandenį, paviršius atrodo labai stilingai. Taip pat jos montuojamos į virtuvės baldus iš apačios, o tai suteikia visai kitokį vaizdą“, – pasakojo pašnekovas.
Dar galima rinktis granitinės, keraminės ir tektonito plautuves. Jos suteikia daugiau galimybių rinktis spalvas, derinti prie greta esančių stalviršių.
„Į keraminės plautuvės paviršius neįsigeria nešvarumai ar ji būtų juoda, ar balta. Granitą galima nesunkiai atnaujinti. Gerai išplovus reikia ištepti aliejumi, palikti, kad jis įsigertų ir paviršius vėl ilgai bus kaip naujas. Tektonitas yra nauja medžiaga sukurta ir patentuota „Franke“ gamintojo. Tai – labai atspari medžiaga. Jos paviršiaus atsparumas dilimui ir buityje naudojamoms cheminėms medžiagoms yra gerokai didesnis nei kitų kompozicinių medžiagų. O dėl matinės tekstūros plautuvę lengviau prižiūrėti“, – aiškino ekspertas.
Kalbant apie vandens maišytuvus – dabar jau nieko nebestebina maišytuvas su ištraukiamu antgaliu.
„Rekomenduoju įsigyti būtent tokį, nes tai labai patogu. Indams plauti, pačią plautuvę apiplauti, ypač komfortiška vaisius, daržoves plauti naudojant nusausinimo indą. Beje, dabar galima montuoti vandens filtrą pačiame maišytuve. Labai paprasta, galima tą atlikti patiems ir neužima papildomos vietos“, – atkreipė dėmesį pašnekovas.
Kokia vonia geriausia?
Vonios kambaryje toliau išlieka madingos laisvai (atokiau nuo sienų) pastatomos vonios. Ypač jos mėgstamos naujos statybos erdviuose vonios kambariuose. Tačiau specialistas atkreipia dėmesį, kad tais atvejais, kai vonia nestatoma prie nei vienos sienos, arba tik prie vienos, reikia atskirai įrenginėti dušą. Jei vonia statoma bent prie dviejų sienų, jau gali atlikti ir dušo funkciją.
„Populiarios ir akmens masės vonios, kurių paviršius blizgus, ir turinčios „silkstoun“ matinį paviršių, kuris savo tekstūra primena kiaušinio lukštą. Pastarąjį labai lengva prižiūrėti – jį galima šveisti net šveitimo popieriumi. Taip pat populiarios laisvai pastatomos vonios iš akrilo. Jos yra daug lengvesnės, o tai ypač aktualu kai vonią reikia užnešti per kelis aukštus aukštyn. Dar vienas akrilo privalumas – jį galima lengvai poliruoti. Tik reikia žiūrėti, kad akrilo sluoksnis nebūtų plonas, nes tada jis greitai nusitrina“, – perspėjo parduotuvės vadovas.
Ką daryti, kad reiktų mažiau valyti?
Jei vonios kambaryje turite daugiau vietos dušui pašnekovas rekomenduoja įsirengti tik apsauginį stiklą be durų – kad būtų mažiau paviršių, kuriuos reikia valyti. Taip pat mažiau ir guminių tarpinių, kurios laikui bėgant apkalkėja ir neestetiškai atrodo.
Jei vietos mažiau – prireiks durų, kurios gali būti atidaromos ar slankiojančios. Pastarųjų bėgeliai turėtų būti tik viršuje – vėlgi dėl patogumo. Tokiu atveju apačioje nėra slenksčio ir patogiau įeiti į dušą. Be to, viršuje kaupiasi mažiau nešvarumų ir bėgelius lengviau valyti.
Lietaus funkcija daug vandens nereikia
Dušo galvučių pasirinkimas su įvairiomis funkcijomis dabar taip pat labai didelis ir kiekvienas gali pasirinkti pagal savo poreikius.
„Daug kas baiminasi vadinamosios lietaus funkcijos, nes galvoja, kad ji išnaudoja daug vandens. Priešingai, šios dušo galvutės taip sukonstruotos, kad išnaudoja mažiau vandens nei įprastos. Galima derinti, kad kabinoje veiktų ir lietaus, ir masažinės funkcijos iš fiksuotos didelės dušo galvos ir dar būtų atskira įprastinė dušo galvutė“, – atkreipė dėmesį įmonės vadovas.
Vonios kambario vandens maišytuvai didesniam patogumui taip pat gali būti su ištraukiamu antgaliu, kad, pavyzdžiui, būtų galima greitai išsiplauti galvą nelipant į vonią ar dušo kabiną.
Kalbant apie stilių, spalvas, pašnekovas pastebi, kad juodų maišytuvų pikas jau praeina. Po truputį įsivyrauja nerūdijančio plieno, matinio aukso spalvos.