„Vonios kambaryje galėtų atsirasti funkcinės erdvės, nesusijusios su švara. Jei rastume vietos bent patogiam krėslui, atsirastų daugiau priežasčių čia ilgiau pabūti, paskaityti, atsipalaiduoti, kiltų poreikis į kažką žiūrėti ir grožėtis Tai jau seniai atrasta. Prisiminkime garsiąsias romėnų pirtis. Tai buvo bendravimo vieta, kurią puošė meno kūriniai, freskos, skulptūros. Mūsų vonios kambarys vis dar yra itin mažas ir maksimaliai prigrūstas labai ir nelabai reikalingų prietaisų bei baldų. Vien tik galimybė patogiai judėti jame, nesibaiminant užkliūti už gretimo stalčiaus rankenėlės ar spintelės kampo suprantama kaip didžiulė prabanga. Bet jei pakeistume savo požiūrį, vonios kambaryje tikrai galėtų atsirasti vietos menui, kuris visiškai transformuotų šios erdvės nuotaiką ir patį buvimą joje“, – po diskusijos svarstė R. Mikučionis. Pokalbį moderavusi menininkė Nomeda Marčėnaitė kėlė klausimą, kuo skiriasi interjeras, kaip fonas menui, ir interjeras, kaip meno kūrinys?
Viskas įmanoma
Vandens inžineriniai įrenginiai architektus ir interjero dizainerius, kuriančius vonios kambarius, įspraudžia į tam tikrus rėmus, nes beveik kiekvienas prietaisas turi turėti prie jo atvestą vandentiekį, nuotekas. TECE atstovas griovė stereotipus ir kvietė išlaisvinti fantaziją. „Bet kurį prietaisą galima statyti kur tik nori, kad ir viduryje kambario. Yra atrasti sprendimai, sukurtos medžiagos, detalės, jungtys. Nėra tokių situacijų, kurių neįmanoma įgyvendinti. Architektui, interjero dizaineriui reikia tik žinoti, kur kreiptis ir pas ką paklausti“, – sakė R.Mikučionis, tuo pačiu neabejodamas, kad iš meistrų jie dažnai girdi atsakymą – „Neįmanoma“. Auditorija šią žinią sutiko klausimu: „Koks jūsų telefono numeris?“
TECE atstovybės yra įsikūrusios Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Šiuose miestuose yra įrengtos gamyklinės produkcijos ekspozicijos, dirba ekspertai, kurie mielai konsultuoja, padeda rengti vandentiekio, grindinio šildymo projektus.
Patys daiktai – dizaino objektai
Daugiau nei prieš tris dešimtmečius įkurta kompanija savo veiklą pradėjo nuo tos vandens inžinerijos dalies, kurios nesimato – nuo sienose paslėptų vamzdžių, prietaisų tvirtinimo rėmų. Tačiau pradėjusi gaminti matomas dalis, tokias kaip vandens nuleidimo plokštelės ar dušo latakai, labai greitai suprato, kokia svarbi yra jų estetika. Sukurti vandens nuleidimo plokštelę yra kviečiamos ryškiausios industrinio dizaino žvaigždės. Taip atsirado Konstantino Grčico TECEvelvet. Ji nuostabi, nes jei nori, gali ją išryškinti, ir atvirkščiai – visiškai paslėpti. Naujausios TECEsquare plokštelės stebina klasikine minimalistine forma ir modernumu. Aprūdijusio paviršiaus – kiekviena kitokia. Natūralių žemės spalvų satininio stiklo – ypatingai elegantiška ir skaidri. „Šios plokštelės yra geriausias įrodymas, kaip tokia maža detalė ant vonios kambario sienos gali tapti akcentu, kuris diktuoja visą interjero stilių. O atsakant į klausimą – ar interjeras yra fonas menui, ar menas – tai su TECE detalėmis galima sukurti ir vieną, ir kitą, priklauso nuo sumanymo“, – sakė R.Mikučionis.
MO muziejuje susirinkę interjero dizaineriai ir keli interjero medžiagų, baldų gamintojai bei prekybininkai diskutavo apie tai, kokia yra moderni šiuolaikinių lietuvių namų estetika. Temą padiktavo vieta ir susitikimą vainikavusi išankstinė naujosios parodos – „Šito pas mus nėra“ parodos kūrinių peržiūra.