Vertinimo komisija – Susanne Schmid iš Šveicarijos, Davidas Bessonas iš Prancūzijos ir Mia Erlandsson iš Švedijos, išrinko du labiausiai jiems patikusius interjerus Lietuvoje – „Man Cave“, kurį sukūrė UAB „Devyni architektai“ (Jurgita Liubartaitė, Arūnas Skrolis) ir Petro Sakalausko sukurtas namo interjeras „Miško atspindžiai“.
Riešėje architekto P. Sakalausko įgyvendintas gyvenamojo namo projektas „Miško atspindžiai“ tarsi ramybės oazė. Vyras, dalyvavęs nuo namo architektūros formavimo iki interjero detalių, pasakoja, kad stengtasi atliepti du pagrindinius užsakovo norus.
„Planuojant šitą namą pirminė užduotis buvo turėti didelę gyvenamąją erdvę, o be didelės gyvenamosios erdvės, dar buvo poreikis sporto salei“, – pasakojo architektas.
P. Sakalauskas išskyrė esminį namo privalumą, kuris šeimininkams pro vitrininius langus leidžia mėgautis nuolat besikeičiančiu paveikslu – su sklypu besiribojančiu mišku.
Pasaulinės tendencijos rodo, kad tvarumo tema neišvengiamai tampa vis aktualesnė, todėl ir šiame projekte stengtasi į tai atsižvelgti.
Tariant architekto žodžiais, šis namas puikiai iliustruoja pačią šeimą, o pagrindiniu akcentu pasirinktas gamtovaizdis ir visumą papildančios detalės namuose leido sukurti harmoniją bei nuosaikumą.
Savas urvas – visų vyrų svajonė
Tikriausiai visų vyrų svajonė turėti savo ramybės oazę. Kol vienų svajonės lieka svajonėmis – vienas vyriškis šį norą įgyvendino. Anot architektės Jurgitos Liubartaitės, patikėta užduotis buvo neįprasta ir, kaip pati sako, kiek keista, dėl priežasčių, kurias įvardija.
J.Liubartaitė prisipažino, kad tokį užsakymą pildė pirmą kartą. „Vyro hobio būstas – tokio pageidavimo per savo karjerą dar nesamę gavę, o noras, kad automobilis įvažiuotų į namą privertė gerokai pasukti galvas“, – prisipažino Jurgita. Jų kompanijos sukurtas interjeras ir tapo geriausiu „Mano erdvė 2023“ namo interjero kategorijoje.
Pristatydama projektą „Man Cave“, architektė užsimena apie vieną iš pagrindinių užsakovo reikalavimų ir atskleidžia, kodėl buvo pasirinkta tokia namelio koncepcija.
Erdvė turėjo tenkinti daugelį užsakovo pomėgių, kur pabėgus nuo miesto triukšmo, galėtų transformuotis į gamtos žmogų. Funkcijai praplėsti vietoje vartų pasirinkta slenkanti langų sistema, kuri esant poreikiui apjungia vidaus erdvę su stogine skirta meistravimui.
Taip siekta panaikinti vidaus ir lauko barjerą ir padaryti pastato naudojimą visapusišką. Konstrukcijai bei apdailai pagrinde naudota lokalios medžiagos – mediena iš aplinkinių medienos cechų. Darbo jėga– vietiniai meistrai.