Sėdint ant sofos užtraukiamos žaliuzės ar įjungiamas apšvietimas – paaiškino, kaip susikurti tokius svajonių namus

2023 m. lapkričio 18 d. 09:00
Gyvenimo kokybę gerokai keičiantis pasirinkimas – išmanusis būstas, prisitaikantis prie šeimininko įpročių, poreikių ar norų. Išmanesnius namus susikurti galima net tuomet, jei apdailos darbai baigti arba rimtesnis būsto atnaujinimas planuojamas tik po kelerių metų. Jungiklių ir protingų namų sistemų centro „JUNG Vilnius“ vadovas Raimundas Skurdenis patvirtina: norinčių naudotis technologijų teikiamais privalumais nuolat daugėja, o nuo šiol išmanesniuose namuose gali gyventi ir tie, kurie nė nesvarstė keisti elektros instaliacijos – to daryti nėra būtina.
Daugiau nuotraukų (14)
Naudotis itin paprasta
Net 90 proc. instaliacijos naujuose ir atnaujinamuose pastatuose įrengiama tradiciniu būdu, tačiau juose taip pat įmanoma pritaikyti išmaniuosius sprendimus – tam ir buvo sukurta naujos kartos skaitmeninė sistema JUNG HOME.
Daugiau komforto ir saugumo namuose, efektyviau naudojama energija, mažesnės elektros sąnaudos – išmanesnius namus pradėti kurti galima vos nuo vieno jungiklio. Kvalifikuotas elektrikas tiesiog pakeičia esamą mechaninį jungiklį nauju, taip pat montuojamu bei pajungiamu JUNG HOME išmaniuoju jungikliu. Sumontavus vieną ar kelis jungiklius išmaniajame telefone įdiegtoje programėlėje JUNG HOME galima juos susieti, priskirti patalpoms arba įtraukti į scenarijus.
Jų valdymas, konfigūravimas vyksta be interneto ryšio ar serverio – per nemokamą programėlę, susiejančią komponentus saugiu „Bluetooth® Mesh“ ryšiu – viską lengvai gali padaryti patys namo šeimininkai.
Naudojantis programėle JUNG HOME, sistemą galima bet kada papildyti ar patobulinti. Prie sistemos galima prijungti debesijos paslaugas, pavyzdžiui, „Amazon Alexa“ ir „Google Home“. Tam reikalingas JUNG HOME tinklų sietuvas.
Nuo kištukinio lizdo su energijos matavimo funkcija iki kambario termostato – visi komponentai tarpusavyje „bendrauja“ saugiu „Bluetooth Mesh“ ryšiu. Pavyzdžiui, JUNG HOME patalpos termostatai ne tik reguliuoja kambarių temperatūrą, bet ir išvykus iš namų bei įjungus „Tuščių namų“ scenarijų visuose namuose sumažina temperatūrą – taip taupiau. Naudojant programėlę telefone galima lengvai valdyti namų apšvietimą, žaliuzes, užuolaidas, šildymą, kištukinius lizdus ir kt.
Programėlės JUNG HOME privalumai trumpai:
  • visų JUNG HOME prietaisų pridėjimas, konfigūravimas ir valdymas;
  • paprastas klavišų ir valdomų grupių susiejimas;
  • paprastas centrinių funkcijų bei scenarijų kūrimas, pavyzdžiui, „viskas išjungta“;
  • laiko funkcijų kūrimas šviesoms, žaliuzėms, šildymui ar kištukiniams lizdams;
  • visų JUNG HOME prietaisų atnaujinimas atsiradus naujų versijų ir funkcijų;
  • šifruotas belaidis „Bluetooth Mesh“ ryšys.
Tinka kiekvieniems namams
JUNG HOME – skaitmeninė išmanesnių namų sistema, puikiai tinkanti moderniam ar klasikiniam interjerui, mat sistemos komponentų dizainas – dailus ir nepriekaištingas. Diegiant JUNG HOME išmanesnių namų sistemą, galima rinktis įprastai atrodančius visų JUNG A, CD, LS serijų jungiklius ir kištukinius lizdus, taip pat net iš 63 „Les Couleurs® Le Corbusier“ jungiklių spalvų, kas leis JUNG HOME sistemos klavišus, kištukinius lizdus bei termostatus priderinti bet kokio dizaino aplinkoje.
„Skaitmeninė sistema JUNG HOME – racionali alternatyva ir tiems žmonėms, kurie neturi galimybių ar nenori investuoti į KNX protingo namo sistemą. JUNG HOME gali būti diegiama praktiškai bet kuriuose namuose, kur įrengta tradicinė elektros instaliacija, ją galima plėsti palaipsniui“, – paaiškino R.Skurdenis.
JUNG HOME galima pradėti diegti nuo vieno išmanaus jungiklio ar šviesos reguliatoriaus, vėliau į sistemą integruoti patalpų temperatūros valdiklius, žaliuzių valdymo mygtukus ir t. t.
„Jau dabar naudojant ne tik KNX išmaniąsias sistemas, bet ir JUNG HOME, kiekvienuose namuose galima reguliuoti pavienius apšvietimo, elektros ar šildymo prietaisus, kurti įvairius, kasdienybę palengvinančius ir sutaupyti laiko bei pinigų padedančius, scenarijus. Pavyzdžiui, nustatyti, kad namuose savaime įsijungtų rytinis apšvietimas ar nepakilus nuo sofos būtų užtraukiamos užuolaidos. Taip pat pasitelkiant visiems gerai žinomus „Amazon Alexa“ ar „Google Home“ virtualius asistentus šias sistemas galima valdyti balsu“, – kalbėjo R.Skurdenis.
Itin svarbus kriterijus kuriant išmanesnius namus – galimybė sistemą tobulinti, plėsti ir papildyti naujų funkcijų, kurių galbūt norėsis vėliau ar jų prireiks pasikeitus namo savininkui. JUNG HOME tokia ir yra: ją galima kurti ir plėsti pamažu, atsižvelgiant į norus ir finansinę situaciją.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.