Interjero funkciniai sprendimai bei erdvių išdėstymas kurtas atsižvelgiant į nedidelės šeimos asmeninius poreikius, pomėgius ir būsto architektūrą.
Įėjus pro lauko duris atsiduriame erdviame hole, tai – pirmoji erdvė, į kurią patenkame vos pravėrę namų duris. Šioje patalpoje sutalpintas visas namų ūkis, skalbimo zona, šildymo ir vėdinimo įranga, elektros instaliacijos spinta, bet jie taip ir lieka nepastebėti, už uždangų, kurios tarsi susijungia ir sukuria stilingą estetinį paveikslą: vertikalūs linijiniai akcentai stilizuotuose balduose, organiškai akmens gijomis išmarginta grindų keramika, žalsvi, smėlio, turkio, ochros tonai su kontrastuojančiomis juodomis detalėmis.
Ant didžiulės sienos atsiranda tapybiški modernūs gamtos fragmentai su kabančiomis šermukšnių kekėmis turkio pievoje – tai tarsi įžanga į kitas namų erdves. Erdvės apšvietimui parinktas vieno didžiausių Europos apšvietos dizaino lyderių kūrinys, kuris ne tik atlieka pgrindinę funkciją, bet ir savo forma bei menine išraiška kuria gražų dialogą su gamta.
Bendroje pirmojo aukšto zonoje: virtuvė, valgomasis, svetainė bei poilsio spa zona.
Virtuvė ir valgomasis šiuose namuose sutelkia visų dėmesį. Pirmo aukšto erdvėje ir valgomojo, ir svetainės dalis – funkciška, bet nesubuitinta, ne parinktos netipinės ir kontrastuojančios medžiagos: žalvario stalviršis saloje, akmuo, medis, dūmo efekto stiklas, saikingas auksas detalėse.
Greta esantis modernus priešpirčio spa zonos interjeras virsta daugiafunkcine erdve.
Interjere atsisakyta į dvi atskiras erdves dalijusios pirmo aukšto gipso sienos, čia neliko planavimo šablonų, priimtas demokratiškas sprendimas atvirame stiklo vitrinų name turėti atvirą priešpirtį, kur gali ir gerti rytinę kavą, ir lietui lyjant su vaikais žaisti stalo žaidimus ar priiminėti švečius. O jei norisi ramybės – gelbėja stiklinė pertvara.
Laiptais pakylame į kitas poilsio zonas – miegamąjį, vonios ir vaiko kambarius. Jie ramūs, bet kuriantys atskiras istorijas.
Vaiko erdvė – mažos mergaitės pasakų ir svajonių oazė su nuostabiu vaizdu pro langą. Interjeras šviesiai skaidrus, pudros ir dūminės rožės spalvų tonai su šviečiančiais akmenėliais ant sienos drugelių pievoje. Baldai kurti specialiai šiai erdvei, o rašomasis stalas ir kedė pasirinkti, kad augtų kartu su mažąja kambario šeimininke.
Papildomas mažas kambarys – tylai, ramybei, knygai. Laikui sau ar svečių viešnagei.
Miegamasis ir didžioji vonia su didžiuliais vitrininiais langais į vandenį ir piešiniu ant sienos, kuris subtiliai atsikartoja gamtos motyvus.
Šių namų interjeras ne tik funkcionalus ir estetiškas, bet ir kuriantis darnią namų istoriją, kuriuose kiekvienas kambarys turi savo veidą.
Šis interjeras dalyvauja interjero architektūros konkurse „Mano erdvė 2023“.
Interjero autoriai – Silvija Samoškaitė-Liškauskienė „SIART dizaino studija“.
Interjero kūrėjai, norintys dalyvauti interjero architektūros konkurse „Mano erdvė 2023“, iki spalio 9 d. gali siųsti darbus čia.