Norėjo kitokio interjero
Kaip pasakojo interjero dizainerė Jovita Bingelytė, buto, skirto nuomai, šeimininkai norėjo išskirtinio interjero, įdomesnio nei toks, kokį galima pamatyti nuomai skirtų būstų skelbimuose. Interjero dizainerės darbas, baldai, apdailos darbai, visos reikalingos medžiagos kainavo maždaug 35 tūkst. eurų.
„Interjero idėja buvo orientuotis į lokaciją, rajono nuotaiką. Interjere buvo panaudota šiek tiek „Mid-century“ stiliaus daiktų, pavyzdžiui, originalios italų dizaino odinės valgomojo kėdės, kurios buvo rastos internete. Juodos detalės, tamsus medis, faktūrinės nelygios sienos šiek tiek primena industrinę nuotaiką“, – pasakojo pašnekovė.
Problema šiame bute buvo siauras koridorius, maža vonia, virtuvė, nepatogaus suplanavimo pailga svetainė ir miegamasis. Taigi, nuspręsta išgriauti dvi vonios kambario sienas, pakeisti įėjimą į vonios kambarį (dabar į jį patenkama iš svetainės), tokiu būdu išplečiant koridoriaus erdvę. Vonios kambarys po pakeitimų tapo šie tiek siauresnis, bet koridoriuje tilpo didesnė spinta drabužiams, joje atsirado vietos ir skalbyklei, kuri vonioje netilpo.
Virtuvė, kaip jau įprasta naujos statybos butuose, tapo svetainės dalimi, joje tilpo visa įranga patogiam gyvenimui. Miegamajame suplanavimas keitėsi mažai: vienoje kambario pusėje įrengta nemaža drabužinė, pastatyta lova ir kosmetinis staliukas su veidrodžiu. Buvusioje virtuvės vietoje įrengtas papildomas kambarys darbui.
Priėmė nestandartinių sprendimų
Senos statybos butuose bene dažniausios problemos – nelygios sienos ir lubos, tačiau, užuot jas lyginus, vis dažniau nusprendžiama kurti tekstūriškas sienas. Šiuo atveju vietoje dekoratyvinio tinko naudotas įprastas tinkas ir sienų dažai.
Vonioje parinktos vienodos plytelės sienoms ir grindims. Kadangi vonia vos 2 kv. m ploto, šviesos lengvo rašto plytelės derintos su juodomis detalėmis: parinkta juoda dušo kabina, padėklas, kuris įprastai formuojamas iš plytelių, nors, pasak interjero dizainerės, nėra praktiška. Mat jei plytelės šviesios, jų siūlės tamsėja, jas sunku valyti. Dušo padėklas praktiškesnis, o atrodo estetiškai.
Bute buvo pakeista elektros instaliacija, santechnika, senos grindys išluptos, išvedžioti nauji vandentiekio ir nuotekų vamzdžiai. Kadangi butas pirmame aukšte, nulupus senas grindis buvo pakankamai vietos naujiems vamzdžiams išvedžioti, o tuomet naujai betonuoti grindis.
Senų radiatorių bute nuspręsta nekeisti, nes, kaip rodo interjero dizainerės praktika, senieji radiatoriai efektyvesni, labiau taupo vietą, atrodo estetiškai, juos galima nesunkiai perdažyti sienų spalva.
Kadangi butas pirmame aukšte, už lango daug medžių, į jį patenka mažai saulės šviesos, kambariuose gana tamsu, net ir šviesios sienos mažai gelbėtų situaciją. Nuspręsta priešingai – jaukumą kurti pilkais, tamsiai pilkais, rudais atspalviais, apšvietimu, detalėmis.
Bute buvo palyginti žemos lubos, sumontavus įtempiamas lubas, jos nusileido apie 5 centimetrus, todėl baldai parinkti kuo lengvesnių konstrukcijų: sofa ant kojelių, lova pažemintu galvūgaliu.
Turi svarbių patarimų
Interjero dizainerė dalijasi patarimais, perkantiems senos statybos būstą:
– išsiaiškinti, kada planuojama namo renovacija, kad nebūtų taip, jog atlikus buto remontą teks vėl griauti sienas, norint prieiti prie vamzdynų.
– Jeigu griaunamos sienos nėra laikančiosios, nereikės jokio projekto ar leidimų. Jeigu norite iškirsti angą laikančiojoje sienoje, reikalingi ir projektai, ir kaimynų sutikimai.
– Svarbu pasiskaičiuoti biudžetą įsivertinus realias rinkos kainas – netaupyti kokybiškai santechnikai, grindų dangai bei virtuvės baldams – tiems dalykams, kurie taip lengvai nepakeičiami.
Interjero dizainerės J. Bingelytės patarimų ir idėjų bei įgyvendintų projektų rasite „Instagram“ jovitabingelyte