Amelija savo šeimos gyvenimą iš namo perkėlė į butą Vilniuje: pasidalijo, kaip pavyko sutilpti

2023 m. rugpjūčio 4 d. 15:27
Tie, kurie socialiniuose tinkluose seka tinklaraštininkę Ameliją Kuzmarskę jau žino, kad moteris nusprendė kraustytis į Vilnių, kur su šeima šiuo metu įsirenginėja butą. Vienas didžiausių iššūkių, su kuriais ji šiuo metu susiduria – perkelti 5 asmenų šeimos gyvenimą iš namo į butą mieste ir visus 3 vaikus patogiai apgyvendinti kelių kv. m. kambaryje. Ji dalinasi asmenine patirtimi, praversiančia daugeliui, kurių vaikai dalijasi vienu kambariu.
Daugiau nuotraukų (9)
Naujojo vaikų kambario dydis tėra 10 kv. m. Juo dalinsis į antrąją klasę besiruošiantys eiti dvyniai ir mažiausia šeimos narė – penkiametė dukra. Pasak moters, mažame kambarėlyje visiems trims vaikams patogiai sutalpinti būtiniausias funkcijas – miego, mokymosi, žaidimų bei daiktų laikymo – yra tikras iššūkis. Ir vis tik ji įrodė: sukūrus pakankamai vietos laikyti daiktams ir pasirinkus funkcionalius sprendimus – tą įmanoma padaryti net labai stilingai.
„Net ir visai mažas, bet patogiai ir funkcionaliai įrengtas kambarys bus daug patogesnis ir mielesnis, nei didelis kambarys, kurį įrengiant nebuvo pasitelkti tinkamiausi sprendimai. Labai svarbu buvo kambaryje įrengti stalą su geru apšvietimu ir galimybe prie jo atsisėsti visiems trims vaikams. Prie jo vaikai ruoš namų darbus, pieš, užsiims rankdarbiais. Norėjosi ir galimybės sukurti žaidimų erdvę ant grindų. Taip pat kambaryje turi sutilpti vaikų drabužiai, žaislai ir knygos“, – vardija Amelija Kuzmarskė.
Kokie sprendimai labiausiai pravertė?
Spintą vaikams šeima jau turėjo iš anksčiau. „Pasidžiaugiau, kad galiu tą pačią spintą pritaikyti pasikeitusiai gyvenimo situacijai ir įsigyti papildomų vidinių detalių. Taigi šiek tiek pakeičiau spintos vidaus organizavimą, pridėdama papildomų stalčių“, – sako moteris.
Spręsdama daiktų laikymo ir rašomojo stalo klausimus, žinoma tinklaraštininkė susiprojektavo baldų derinį pagal individualius poreikius. „Pati suprojektavau sistemą, kurioje atsirado ir atlenkiamas stalas, ir stalčiai vaikų daiktams. Prie šio stalo visi trys vaikai vienu metu gali prisėsti iš trijų pusių, o jo nenaudojant – galima nulenkti ir turėti daugiau erdvės kambaryje. Tame pačiame derinyje suplanavau po tris stalčius, kad kiekvienas vaikas turėtų asmeninės vietos daiktams pasidėti bei kelias spinteles“, – vardija A. Kuzmarskė.
Vaikų žaidimų erdvei šeima apgalvojo kelis svarbiausius dalykus: paliko pakankamai vietos ant grindų, parinko lengvai prižiūrimą kilimą, kad vaikams būtų jauku žaisti ir pritaikė papildomą daiktų laikymo sprendimą su talpiais ištraukiamais krepšiais žaislams, kuriuos taip pat galima nusinešti į kitą kambarį.
„Tokio amžiaus vaikų kambario neįsivaizduočiau be dėžių ar krepšių, skirtų žaislams ir kitokiems daiktams laikyti, lentynų knygoms ir patogios spintos drabužiams – visa tai neleidžia daiktams ir žaislams nugulti ant grindų ir taupo kambario erdvę“, – reziumuoja moteris.
Asmeninė erdvė kiekvienam kambario gyventojui
Interjero dizainerė antrina, jog kai kambarį dalijasi du ar daugiau vaikų, kiekvienas baldas ir aksesuaras jame turi būti itin funkcionalus. Pavyzdžiui, vietą taupanti dviaukštė lova, staliukai-daiktadėžės ant ratukų ar pufai, kurių nenaudojant galima pastumti po lova – tai keli praktiškų sprendimų pavyzdžiai, itin praversiančių taupant vietą vaikų kambaryje.
„Dar vienas nemažas iššūkis dalijantis kambarį keliems vaikams – sukurti asmeninių erdvių kiekvienam mažam kambario gyventojui. Net ir nedideliame kambaryje įmanoma šiek tiek padalinti vaikų erdves tam, kad būtų išvengta nesutarimų ir pykčių. Vienas iš būdų tą padaryti yra jas atskirti mėgstamiausiomis spalvomis: atitinkamai nudažyti sienų dalis, spinteles, parinkti tos spalvos baldus kiekvienam vaikui, kad jis jaustųsi to kampelio savininkas. Taip pat, kiekvienam vaikui galima įrengti po atvirą lentyną prie lovos ar po pakabinimą lentyną virš jos mylimiausiems daiktams, žaislams, knygutėms susidėti“, – pataria IKEA interjero dizainerė Eimantė Nemanė.
Kaip pasiruošti mokslo metams?
Interjero specialistė atkreipia dėmesį, kad artėjant mokslo metams ir atnaujinant mokinuko kambarį, verta įvertinti, kaip pasikeitė augančio vaiko poreikiai. Galbūt metas atnaujinti jo rašomąjį stalą, nes vaikas jį jau išaugo, o gal užtenka padidinti mokymosi vietą pridedant stalčių spintelę? Lygiai taip pat gal atsirado poreikis naujiems daiktų laikymo sprendimams arba esamų praplėtimui pridedant naujų detalių? O gal užteks paprasčiausiai šiek tiek pagyvinti kambario vaizdą pritaikant kitos spalvos kilimą, užuolaidas, pagalvėles, pieštukines ir kitus aksesuarus – tai lengviausias ir prieinamiausias būdas atnaujinti kambarį.
Ji pataria ir kaip galima ilgainiui sutaupyti įrengiant kambarį mokinukams. „Norintiems išvengti vaikų kambario atnaujinimo kas kelerius metus, reikėtų rinktis baldus, kurie keičiasi kartu su augančiu vaiku: reguliuojamo ilgio lovos, keičiamo aukščio stalai ir kėdės, lengvai surenkamos ir papildomomis lentynomis ar spintelėmis plečiamos spintos, kurias galima komplektuoti pagal besikeičiančius vaikų poreikius“, – sako interjero dizainerė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.