„Man pasisekė, nes architektas, mano nuomone, sukūrė nuostabų projektą – įdomias, unikalias erdves, kuriose kurti interjerą buvo didelis malonumas“, – kalbėjo interjero architektė.
Derino sena ir nauja
Šio nestandartinio būsto interjero koncepcija – suderinti autentiškumą ir modernumą, išsaugoti ryšį su gamta, sykiu erdves pritaikyti patogiam gyvenimui.
Ne veltui senoji maždaug 80 kv. m ploto troba liko tokia kaip prieš kone šimtmetį, tačiau perdažytas jos fasadas, sutvarkyta aplinka. Iš jos pro siauras medines duris patenkama į naujojo namo holą. Iš nedidelės trobos, pereinama į šviesų 6 metrų aukščio holą – įspūdis išties išskirtinis, tokį ir stengėsi sukurti interjero architektė.
Senąją sodybos dalį šeimininkai skyrė svečių poilsiui: joje – trys kambariai, du miegamieji, svetainė, vonios kambarys.
„Kurdami naujojo namo interjerą stengėmės įnešti detalių, kurios jį susisietų su senąja troba: buvo keli šeimininkų paveldėti baldai, kurie restauruoti. Koridoriuje, hole, stovi senovinė raižyta spinta: ji restauruota ir perdažyta ta pačia spalva kaip ir senosios trobos fasadas.
Tikiu, kad senieji baldai, ypač jei jie medžio masyvo, pakankamai seni, pusšimčio metų ar senesni, vertingi, padeda sukurti unikalų interjerą. Turint tokį brangų daiktą, verta jį restauruoti ir išsaugoti. Jie padeda interjerui sužibėti, gali užduoti toną. Jei baldai per daug pažeisti, seni, tuomet, galbūt, juos restauruoti sunkiau, bet visuomet verta pasitarti su meistrais“, – kalbėjo M. Voverė.
Projektuodama interjerą šiame objekte interjero dizainerė nesistengė sutaupyti kokybės sąskaita. Visos naudotos medžiagos – natūralios: ąžuolinės grindys, staliaus kurti kai kurie baldai, kopėtėlės, ąžuoliniai laipteliai. Naudoti lietuvių baldų gamintojų baldai: tiek minkštieji, tiek korpusiniai, interjerą pagyvino lietuvių skulptorės skulptūros, meno kūriniai.
Interjeras – šeimininkų atspindys
„Svarbiausia užduotis projektuojant interjerą buvo sukurti tokį, kuris atspindėtų šeimininkų gyvenimo būdą ir jų filosofiją. Natūralumas ir gamtos artumas jiems buvo ypač svarbūs“, – paaiškino interjero dizainerė.
M. Voverė nustebino sprendimu lieti aslą, bet, viena vertus, nedaug žmonių Lietuvoje tą daro, o be to, natūrali asla labai tamsi, taigi, jos įspūdį pavyko sukurti šiuolaikiškomis medžiagomis. Kadangi interjere norėjo išsaugoti lengvumą, šviesą, hole ir virtuvėje panaudotas smėlio spalvos lietas betonas.
Jungtį tarp senosios trobos ir naujojo namo, pasak pašnekovės, norėjosi išryškinti būtent interjero sprendimais, todėl naujojo namo sienos – šviesios, dažytos balintu matiniu laku, senosios trobos fasadas, stengiantis ją išryškinti, sukurti kontrastą, priešingai, nudažytas gana sodria tamsiai ruda spalva.
Ar įsigijus sodybą visuomet verta pasitarti su specialistais svarstant, išsaugoti ją ar ne? Pasak interjero architektės, specialistai padeda sukurti unikalias erdves, gali sustabdyti nuo brangių klaidų. Galbūt, senos sodybos būklė nėra tokia, kad ją galima išsaugoti, būtent profesionalas gali patarti, ar verta į tai investuoti, ar ne.
Kuriant interjerą interjero dizaineris gali padėti sukurti konkrečiam žmogui tinkantį interjerą. Jei nesinori samdyti visam projektui, verta patikėti elektros planus, baldų planus, santechniką, tam tikrus spalvinius sprendimus.