Bendras namo plotas – 280 kv. metrų. Renovacijos projekto autoriui – italų architektui Michele Perlini šeimininkai iškėlė nelengvą užduotį – išsaugoti autentiškus erdvės elementus ir harmoningai įlieti šiuolaikinio dizaino bruožų. Interjere išliko autentiškos kasetinės lubos, medinės sijos ir sienų freskos, kurias architektas išryškino suprojektavęs specialų apšvietimą.
Šiuolaikiškumą pabrėžia autorinio dizaino geometrinių formų baldai, kurie buvo projektuoti specialiai šiam interjerui ir pagaminti pagal užsakymą – nuo apšviestų ąžuolinių sieninių spintelių iki knygų spintų, spintelių, pertvarų ir rytietiško stiliaus minkštųjų baldų. Name įrengti du atskiri miegamieji kambariai su bendrais vonios kambariais, kuriuos subtiliai atskiria ir intymumo suteikia medinės pertvaros.
Virtuvės baldų gamybai panaudota unikali medžiaga
Architektas virtuvės, valgomojo ir svetainės zoną suprojektavo bendroje erdvėje. Nors virtuvės zona nuo valgomojo atskirta specialia siena, architektas nenorėjo jos visiškai izoliuoti. Dėl šios priežasties sienos nišoje buvo įrengta maisto ruošimo zona. Virtuvės baldų stalviršiams architektas parinko išskirtinę medžiagą – itališką aglomeruotą akmenį „Lapitec“. M. Perlini pabrėžė, kad šią medžiagą pasirinko ne tik dėl interjero koncepcijai tinkamos tekstūros, techninių savybių, bet ir natūralumo.
Apdailos medžiagų ekspertė, bendrovės „Termopalas“ projektų vadovė Kristina Adomaitė pasakoja, kad aglomeruotą akmenį pamažu atranda ir lietuviai. Pasak pašnekovės, jis išsiskiria iš kitų baldinių medžiagų dėl unikalios gamybos technologijos, savybių ir ekologiškumo derinio. Žmonėms patinka šios medžiagos atsparumas, ilgaamžiškumas, spalvų ir tekstūrų pasirinkimas, žavi ir tai, jog ši medžiaga yra natūrali bei tvari, nors ir priskiriama dirbtinio akmens kategorijai.
Jos sudėtyje yra tik natūralios kilmės medžiagos – kvarcas, keramika ir mineralai, – pasakoja K. Adomaitė. – Ji gaminama tik Italijoje pagal unikalią patentuotą technologiją nenaudojant jokių cheminių rišamosios dervos, dažų ir naftos darinių, todėl yra ekologiška kaip natūralus akmuo, tačiau raštą ar spalvą galima lengviau priderinti prie interjero koncepcijos, o tokias galimybes suteikia tik įvairūs dirbtiniai akmenys“, – sako K. Adomaitė. Aglomeruoto akmens gamybos procesas apsaugotas net 25 skirtingais patentais.
Pasak pašnekovės, medžiaga turi visus dirbtinio akmens privalumus: yra ypatingai atsparus įbrėžimams, karščiui iki 200°C, šalčiui, drėgmei, rūgščių, UV spindulių poveikiui, pasižymi puikiomis antibakterinėmis savybėmis, o dėl neporingos paviršiaus struktūros neįgeria spalvų, neblunka. Ši medžiaga tinka ne tik virtuvės stalviršiams, bet ir vonios baldams, dušo kabinoms, grindų bei sienų apdailai, laiptams, terasoms, židiniams.
„Ko gero, tiksliausias apibūdinimas, kad ši medžiaga apjungia dirbtinio akmens savybes su natūralaus akmens prigimtimi“,– pabrėžia K. Adomaitė. Pastebime, kad ir Lietuvoje vis dažniau projektuose klientai renkasi baldus, kurių gamybai naudojamas aglomeruotas akmuo – valgomojo stalus, virtuvės baldus, vonios sieneles ir kt. Tai gana nauja, stilinga ir praktiška tendencija, padedanti įgyvendinti unikalius projektus“.