Kaip pasakojo muziejaus įkūrėjai, apartamentus Vytauto prospekte įsigijo planuodami juose gyventi, tačiau, atkūrus įspūdingą intejerą ir atlikus istorinius tyrimus, suprato, kad jų negali pasilikti tik sau, todėl atveria visuomenei.
Šį kartą – prabangesnis 1928 metų miestietiškasis interjeras, kurio sienų dažams atkurti naudojamas „Lapis Lazuli“ pigmentas ir auksas: 136 kv. m plotas, penki kambariai, du balkonai ir didžiulė terasa į Žaliakalnio šlaitus.
Tai – vienintelis Amsterdamo mokyklos architektūros stiliaus pastatas Lietuvoje, iškilęs 1928 m. Namo savininkai Mozė Posvianskis ir Giršas Klisas panoro Kaunui suteikti išskirtinės architektūros pastatą, nebūdingą mūsų regionui, o architektas Jokūbas Peras ryžosi įgyvendinti šį projektą.
Amsterdamo mokyklos architektūros stilius susiformavo Nyderlanduose, įvairius dekoro elementus skolinosi iš „Art Deco“ ir „Art Nouveau“ stilių. Šios architektūros fasadams būdinga unikali plastika ir išlenkimo kampas, taip pat į segmentus susmulkinti langai bei skulptūros.
Muziejuje eksponuojami tarpukario „Art Deco“ ir Amsterdamo mokyklos stiliaus baldai, kuriuos taipogi bus galima išbandyti patyriminių ekskursijų metu. Į pagalbą paaiškinti ypač spalvingas ir ryškias sienų kambarių spalvas bei manieringas pastatą puošiančias skulptūras pasitelkiama „Queer“ teorija.
Muziejaus svečiai turės galimybę susipažinti su tvarumo sprendimais, pritaikytais atkuriant šį interjerą, palyginti esamą restauruotą apartamento būklę su vaizdas iš pokomunalinio laikotarpio ar su vaizdais užfiksuotais visų laikų geriausio HBO serialo „Černobylis“ filmavimo metu.
Neatsiejama pasakojimo dalis susijusi su žydiškąja Kauno kultūra ir, deja, su tragiškais namo gyventojų likimais holokausto metu.