To dar nebuvo: geriausias šių metų namo interjeras yra sukurtas prieš 12 metų Paskelbti visi „Mano erdvė 2022“ nugalėtojai

2022 m. lapkričio 30 d. 20:13
Video
Jų kurtos erdvės veikia, jose gera būti, jos gali atrodyti prabangios ar visai paprastos, tačiau niekada – prastos. Taip viename interviu pastebėjo architektė Medeina Voverė. Kiekvieną jos žodį paantrintų šiųmečio interjero architektūros konkurso „Mano erdvė 2022“ iškilmingo nugalėtojų apdovanojimų vakaro svečiai, lapkričio 30 d. gausiai susirinkę į Nacionalinę dailės galeriją.
Daugiau nuotraukų (68)
Jau aštuntą kartą portalo lrytas.lt kartu su Lietuvos architektų sąjunga rengiamame konkurse dalyvo 156 lietuvių sukurti – buto, namo biuro ir viešasis interjerai, taip pat studentų darbų projektai.
Per septynerius konkurso gyvavimo metus susipažinti su mūsų kūrėjų darbais ir išrinkti geriausius į Lietuvą jau buvo atvykusi žiuri iš aštuonių šalių.
Šiemet vertintojų komisijos geografija dar prasiplėtė. Iš Slovakijos atvyko Martina Uhrinova, interjero architektė, tarpdisciplininės dizaino studijos KENDU įkūrėja, Slovakijos interjero architektų asociacijos prezidentė, iš Nyderlandų – interjero architektė, architektų biuro „Studio id+“ įkūrėja, buvusi Europos interjero architektų tarybos (ECIA) prezidentė Anja Dirks, interjero dizaineris, architektų biuro „AD Interior Design“ įkūrėjas, Ispanijos nacionalinės interjero dizainerių tarybos prezidentas Andoni Diaz Torres į Vilnių atskrido iš Ispanijos.
Lapkričio 27 dieną „Neringos“ viešbutyje įsikūrę svečiai susidėliojo viešnagės Lietuvoje tvarkaraštį, kad per dvi dienas spėtų gyvai pamatyti ir įvertinti jiems labiausiai patikusius interjerus, kuriuos jau buvo atsirinkę iš jiems siųstų visų dalyvių darbų nuotraukų.
Po ilgų, karštų ir atrodo nepasibaigsiančių diskusijų apdovanojimų šventės išvakarėse jie visgi priėjo vieningos nuomonės ir šį trečiadienio vakarą iškilmingai paskelbė nugalėtojų pavardes.
Interjero architektūros konkurso „Mano erdvė 2022“ geriausias viešasis interjeras – grožio paslaugų studija, kurią jo kūrėja architektė Laura Giržadė („Softdecor“) pavadino Pudra.
„Viešųjų interjerų kategorija atrodo labai populiari tarp žmonių, nes jie gali patys apsilankyti ir išbandyti erdvės funkcionalumą ir estetiką. Dėl nugalėtojo jaučiuosi labai užtikrintai, nes ši erdvė nuostabi, kompaktiška ir rodo tikrai menišką autoriaus pojūtį.
Puikiai parinktos medžiagos, apšvietimas, pagal individualų užsakymą pagaminti baldai, detalės, dizaino elementai, pavyzdžiui, gražiai apšviestos nišos produktams, nuostabios spalvų paletės – visa tai atskleidžia ir išryškina erdvės grožį. Formos ir pavidalai aiškiai apibrėžia funkcionalumą ir suteikia unikalumo bei žaismingumo Lietuvos grožio sektoriui“, – pagyrų geriausio viešojo interjero kūrėjai L.Giržadei negailėjo žiuri narė M.Uhrinova.
Geriausias biuro interjeras – biuro „Ergolain“, jo kūrėjos – Justė Žibūdienė ir Dominyka Rudokė, studija TOOTA.
„Viena svarbiausių mūsų, kaip interjero architektų, užduočių yra gebėjimas transformuoti interjerą naujai, stengiantis išnaudoti turimas erdves ir medžiagas. Būtent tai ir nulėmė šios nominacijos nugalėtojo pasirinkimą. Biuro „Ergolain“ kūrėjos iš naujo panaudojo medžiagas, paliktas patalpose ankstesnio nuomininko. Puikus J.Žibūdienės ir D.Rudokės pasirinkimas – šiltos konjako spalvos kompozicija su kitomis pilkos gamos spalvomis sudaro tobulą biuro interjerą“, – taip laimėtojų darbą pristatė vertinimo komisijos narys A. Diaz Torres.
Geriausias buto interjeras – „Butas be sienų“ Vilniaus naujamiestyje, jo autorius – architektas Ignas Kalinauskas. „Archispektro“ komandos narį pasveikino ir bendrovės „Tece Balticum“ atstovas įteikdamas jam 500 eurų vertės dovanų kuponą.
„Dėl nedidelio būsto ploto architektas buvo priverstas perplanuoti erdvę ir rasti protingų sprendimų, kaip maksimaliai ją išnaudoti. I.Kalinauskas pateikė aiškius erdvės pritaikymo būdus kruopščiai atsirinkdamas tiek dizainą, tiek ir medžiagas. Čia daug vietos daiktams, kas yra dažnai didžiulė problema mažuose butuose, taip pat aiškus grindų planas ir erdvumo pojūtis. Išsaugotas namų jausmas, išskirtinis dizainas, praktiškas kūrėjo mąstymas ir prisitaikymas prie esamo mastelio“, – laimėjusio interjero autoriaus darbą pristatė A. Dirks.
Geriausias namo interjeras – name Strielčiukų gatvėje, Vilniaus naujamiestyje. Jo kūrėją architektą Tomą Kulešą („Archas“) bendrovė „Dextera“ apdovanojo 1000 eurų vertės kuponu.
„Geriausio namo interjero nominacija yra labiausiai mėgstama, nes išvydę kiekvienas svarstome, ar galėtumėme gyventi tokiame name, arba bent bandome suprasti jo šeimininkų gyvenimo būdą. O tada pro langus atsiveria tie privatūs vaizdai ir jūs nustembate, nes namas juk stovi tarp kitų namų.
Tačiau architektas sugebėjo jį meistriškai išlankstyti ir geriausias pozicijas atsukti ne į kaimynų langus, o į pamiškę. Tai puikus gamtos, erdvių kambarių ir išmanių interjero detalių derinys, kad ir pavyzdžiui, paslėpta darbo bei pramogų erdvė, draperija, kuri ne tik sukuria privatumą, bet dar ir leidžia sklisti natūraliai šviesai iš viršaus.
Įkomponuotos grindjuostės, lenktos lubos, apšviesti turėklai ir dar daug kitų svarbių smulkmenų, kurios parodo išskirtinį architekto dėmesį detalėms. Šis namas jo šeimininkams neabejotinai yra sveikatos, saugumo ir gerovės uostas, į kurį norisi visada sugrįžti“, – tokio M. Uhrinovos komentaro sulaukė geriausio namo interjero autorius.
Įdomi datalė, šis namas buvo suprojektuotas prieš 12 metų, tačiau jo užsakovai išvyko iš Vilniaus gyventi į kitą miestą, o kai sugrįžo, vėl kreipėsi į T. Kulešą.  „Gal statome“, – pasiūlė jie, ir peržiūrėję keliolikos metų brėžinius suprato, kad keisti beveik nieko nenorėtų. Gera architektūra – nepavaldi laikui.
Visiems pagrindinių nominacijų nugalėtojams įteikti menininkės Indrės Stulgaitės– Kriukienės stiklo kūriniai bei specialios „Nostra“ ir „Dextera“ dovanos.
Renginio vedėjas žurnalistas Marius Jančius paskelbė, kad už labiausiai patikusį interjerą visą mėnesį balsavo ir portalo lrytas.lt skaitytojai. Sulaukta per 20 tūkst. balsų, o daugiausia jų – 1867 surinko „DO Architects“ komanda Andrė Baldišiūtė, Sabina Grincevičiūtė, Algimantas Neniškis, Gilma Teodora Gylytė, Ieva Marija Malinauskaitė, Danielė Ąžuolaitė, Kasparas Žiliukas, Solveiga Buoželytė, Kotryna Urbonaitė, Olha Pietunova ir Vytenis Stasiūnas už Gamyklos konversiją „Betono fabrikas“ .
Skaitytojų simpatijas pelniusius kūrėjus sveikino ir diplomą jiems įteikė portalo lrytas.lt vyriausiasis redaktorius ir direktorius Tautvydas Mikalajūnas, kompanijos „Jung“ vadovas Raimundas Skurdenis taip pat prisidėjo prie sveikinimų ir „DO architects“ komandai įteikė 500 eurų vertės čekį.
„Betono fabrikas“ – tai pirmoji iniciatyva atkurti visą buvusią Vilniaus namų statybos kombinato teritoriją industrinėje Vilkpėdėje ir išnaudoti jos gamtinį, architektūrinį ir infrastruktūrinį potencialą.
Anksčiau veikęs betono konstrukcijų fabrikas nepriklausomybės laikais buvo apleistas, tačiau šiandien jis prikeliamas grąžinant išskirtinę architektūrą ir sukuriant jaukią žmogiško mastelio aplinką. Tikslas projektuojant šį pastatą buvo parodyti estetikos ir egzistuojančių pastatų potencialą bei įkvėpti transformacijoms Vilkpėdės rajoną.
Geriausią studento darbą šiemet išrinko praėjusių metų konkurso nugalėtojai architektai Laura Malcaitė, Jokūbas Jurgelis, Mėta Mozūraitienė ir Rytis Mikulionis – juo tapo Samantos Kajėnaitės projektas „Liudijant kaitą“ – buvęs „Aušveitos“ reabilitacijos centras Neries regioniniame parke.
„Ar „modernūs“ griuvėsiai turi teisę išlikti? Kokia tokios architektūros vertė? Ar turime drąsos pakeisti nušlifuotą, efektyvų, pelningą architektūros įvaizdį į tokį, kuris labiau gerbia gamtą ir laiką?“, – kurdama šį projektą būtent tokius klausimus apie vertybes kėlė Vilniaus dailės akademijos Interjero dizaino katedros menų bakalauretė S. Kajėnaitė.
Kaip ir kasmet studento nominacijos nugalėtojus pagerbė ilgametis „Mano erdvės“ draugas, įmonės „Vadasiga“ vadovas Vaclovas Daukintis. Samantai jis įteikė tradicine tapusią dovaną – ergonomišką biuro kėdę.
Vsi šventinio vakaro dalyviai buvo apdovanoti laukiamiausiu metų leidiniu – lietuvių sukurtų interjerų metraščiu „Mano erdvė 2022“, kuriame – kruopščiai komisijos narių atrinkti įdomiausi šiųmečiai konkurso darbai. Tai jau aštuntas toks leidinys, kurį taip pat bus galima įsigyti didžiuosiuose prekybos centruose.
Jaukų paskutinės rudens dienos vakarą architektus, interjero kūrėjus ir visus susirinkusius juos pagerbti šildė žavių merginų grupė „4 strings“, užkandžiais ir gėrimais lepino „Maisto manija“ ir kepyklėlė „MonAmi“.
Interjero architektūros konkurso „Mano erdvė 2022“ pagrindiniai projekto rėmėjai „Darnu Group“, „Nostra“, „Gintaro baldai“, Projekto rėmėjai: „Jung“, „Tece Balticum“, „Dextera“, „Bigbank“, partneriai: „Vadasiga“, „Lietuvos ryto“ televizija.
„Mano erdvė 2022“ apdovanojimų ceremonija bus transliuojama gruodžio 7 dieną naujienų portale lrytas.lt, o gruodžio 10 d. – „Lietuvos ryto“ televizijoje. „Mano erdvė“ 2022 dalyviai ir jų projektai – vienoje vietoje.
InterjerasDo architects^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.