Funkcinis planas gimė siekiant išnaudoti kiekvieną erdvės centimetrą atsižvelgiant į pastato konstrukcijos apribojimus. Pakankamai nedideliame plote pavyko sutalpinti reikalingiausias kasdienines funkcijas neprarandant patalpų erdvumo pojūčio.
Šį pojūtį sukurti padėjo pagrindinė dizaino koncepcija – horizontali linija einanti palangių aukštyje. Ji nubrėžiama pasitelkiant atspalvius, bei medžiagiškumą.
Bute dominuoja neutralūs balti ir pilki atspalviai, kurie išryškina gelsvas plytas. Į paletę įmaišoma ir rausvi potėpiai pridedantys interjerui žaismingumo. Subalansuoti buto atspalvių paletei buvo pasirinktos šilto natūralaus medienos atspalvio grindys.
Erdvumo pojūčiui sukurti mažesnėse buto patalpose pasitelkta veidrodžiai. Juos naudojame ant koridoriaus, bei darbo kambario spintų ir sienų. Sąlyginai nedideliam vonios kambarui įmontuotas veidrodis dengiantis didžiąją dalį sienos.
Visame bute siekiame išlaikyti dizaino vientisumą. Vonios kambaryje klijuotos „Chevron“ rašto plytelės atkartoja kitų patalpų grindų rašto motyvą. Plytelės, bei kitos šios erdvės apdailos naudojamos laikantis horizontalios linijos koncepcijos.
Interjere svarbus tikslas buvo atrasti balansą tarp seno ir naujo. Pasiekti tai padėjo po senais dažais pasislėpusios originalios lieto betono palangės. Jos buvo prikeltos naujam gyvenimui ir tapo jauki pasisėdėjimo vieta žaisti šachmatais ar tiesiog pasimėgauti puodeliu kavos su vaizdu. „Išmanant savo praeitį lengviau judėti į priekį“ – tai buvo pagrindinė šio projekto mintis. Interjero, kuris žiūri į priekį nepamiršdamas savo istorinio konteksto.
Šis interjeras dalyvauja konkurse „Mano erdvė 2022“. Skaitytojai portale Lrytas.lt renka jiems labiausiai patikusį interjerą, o tarptautinė profesionalų vertinimo komisija geriausius darbus keturiose – buto, namo, biuro ir viešosios erdvės – nominacijose.
Nugalėtojai bus paskelbti lapkričio 30 d., iškilmingame apdovanojimų vakare Nacionalinėje dailės galerijoje, Vilniuje. Geriausią studento darbą išrinks pernykščio konkurso laimėtojai.