Įsirengti kitokius namus įkvėpė ir asmeninė savybė
Nusprendę įsigyti erdvų būstą toliau nuo šurmuliuojančio sostinės centro naujakuriai turėjo esminį siekį: susikurti maksimaliai patogiai kasdienybei skirtą aplinką, atitinkančią aktyvių, šiuolaikišką gyvenimo būdą turinčių jaunų žmonių poreikius – įskaitant ir puikią emocinę savijautą.
„Norėjome namų, kurie būtų jaukūs, gražūs ir ilgalaikėje perspektyvoje tarnautų mums bei tiems, kurie pas mus svečiuosis. Mano manymu, daiktų gausa ilgainiui ima slėgti, ne visada atrodo estetiškai, galiausiai yra nepraktiška, todėl pasirinkome minimalistinį interjero stilių.
Daugiausia dėmesio skyrėme medžiagų kokybei ir ilgaamžiškumui, o pasidomėję sprendimais, kurie padėtų gyventi dar komfortiškiau, t. y. naudojantis pastatų automatikos teikiamomis vertėmis, supratome, kad šiomis savybėmis turi pasižymėti ir namuose atsirasiančios išmaniosios technologijos“, – pasakoja S. Nainė.
J. Nainys priduria, kad nemenkos reikšmės naujųjų namų idėjų paieškose turėjo ir jo asmeninis smalsumas – vyrą visuomet traukė technologijų pažanga, jų pritaikymas įvairiose srityse ir galimybė pačiam viską išbandyti: „Nusprendę, jog atėjo laikas turėti nuosavą būstą, ėmėme su Simona ieškoti partnerių, kurie padėtų įgyvendinti jo automatizavimo sumanymus – taip susidraugavome su KNX protingo namo technologijas siūlančia „JUNG Vilnius“ komanda, kuri pasirūpino, jog kruopščiai išgvildenta svajonių namų vizija taptų fantastiška realybe.“
Kai kurios išmaniosios funkcijos – favoritės
S. Nainė tvirtina neįsivaizdavusi, kokį nepakartojamą jausmą gali teikti vien galimybė neišlipus iš lovos atverti visas užuolaidas ir įleisti į kiekvieną namų erdvę ryto šviesos. Tačiau tai toli gražu ne viskas, ką sugeba jųdviejų protingi namai.
„Išmanusis veidrodis – tobulas pasirinkimas vonios kambaryje. Mudu daug dirbam, kartais išsibalansuojam, todėl pasibaigus intensyviai dienai relaksuojant vonioje klausytis mėgstamos tinklalaidės – idealaus poilsio sinonimas abiem.
Jonas neleis sumeluoti, jog anksčiau dažnai girdėdavo mano primygtinį prašymą neužmiršti išjungti šviesų visuose kambariuose: leidžiant laiką namuose ir juolab iš jų išeinant. Dabar priekaištauti dėl kiek juokingos buitiškos smulkmenos nebereikia, nes judesio davikliai pasirūpina, kad šviesa degtų tik ten, kur esame“, – komfortiškos laimės teikiančius išmanesnės kasdienybės privalumus vardija pašnekovė.
Tai, kad namai kiekviename žingsnyje intuityviai vykdo komandas, suprogramuotas pagal pačių šeimininkų poreikius ar nuotaiką, bei klausosi jų nurodymų net ir per nuotolį – protingų namų sistemos galimybės, kurios išskirtinai žavi J. Nainį.
„Pavyzdžiui, konkrečią valandą vakare intensyvų neutralų apšvietimą visuose namuose pakeičiantis prigesintas šiltos baltos spalvos sukuria malonią atmosferą. Pamiršome, ką reiškia naudotis jungikliais, nes visur šviesa veikia automatiškai – tad tikrai nebeliko ir rizikos susipykti dėl mano įpročio kartais jos neužgesinti“, – šypsosi populiariausias Lietuvos didžėjus ir akcentuoja, kad patogus multimedijos valdymas jam taip pat itin aktualus.
Norint aktyvuoti bet kurią namuose stovinčią kolonėlę, pradedant dušu ir baigiant pramogų erdve tapusiu garažu, ir apskritai valdyti visas namų funkcijas, pakanka kelių spustelėjimų telefone.
Pasak J. Nainio, perprasti, kaip veikia tam skirta išmanioji programėlė, reikėjo tik tiek laiko, kiek užtrunka susipažinti su bet kuria kita: „Konfigūruoti funkcijų veikimą bandant, kas mums teikia daugiausia komforto, netgi tapo savotišku žaidimu – ilgiau pagyvenęs pagal susikurtus protingo namo scenarijus atrandi būdų juos patobulinti.“
Atskleidė, kur galima patirti, ką reiškia gyventi ateities namuose
Paklausti, ar įsivaizduoja kasdienybę be išmanių sprendimų, Nainiai vienbalsiai atsako, kad jų visuma išties pagerina gyvenimo kokybę ir laiką asmeninėje erdvėje paverčia dar prasmingesniu, tad atprasti nuo to veikiausiai nesinorėtų.
„Visgi tai labai primena kito technologijų pažangą žyminčio įrankio teikiamus privalumus – išmanusis telefonas šiandien daugeliui yra komunikacijos, informacijos, darbo, pramogavimo priemonė, kurioje telpa visas pasaulis ir asmeninis gyvenimas.
Yra žmonių, kurie džiaugiasi juo ir neturėdami šio prietaiso. Taip pat ir su protingomis technologijomis namuose – tai nėra esminis dalykas, bet tikrai labai palengvina dienas ir naktis, ypač turint omenyje tai, kad pasaulis visose srityse žengia koja kojon su inovacijomis ir išmanūs namai turbūt jau labai netrukus taps vis dažnesniu reiškiniu: ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje“, – svarsto J. Nainys.
S. Nainė antrina sakydama, jog sprendimas, ar verta investuoti į išmanų komfortą statantis namus ar planuojant atsinaujinti senuosius, yra subjektyvus reikalas. Tačiau tai vienareikšmiškai visomis prasmėmis atsiperkanti investicija, mat išmani sistema jungia ir sinergiškai valdo visus elektrinius namų prietaisus – kitaip tariant, ne tik apsupa elementariu patogumu, bet ir padeda taupyti, garantuoja saugumą.
Tiems, kurie dvejoja, jiedu pataria apsilankyti visiems atviroje demonstracinėje „JUNG Showroom“ erdvėje Vilniuje, patiems pajusti šiuolaikiškų technologinių sprendimų teikiamas galimybes ir įsivertinti, kokie funkcionalumai padėtų gyventi dar komfortiškiau ir patogiau.
„Anksčiau gyvenome neturėdami panašių patogumų, neabejotinai sugebėtume tai daryti ir toliau, tačiau jas išbandę įsitikinome, jog gali būti geriau – tad kodėl gi nepasinaudojus tokia proga?“ – retoriškai klausia Nainiai.