Patarė, kaip nesuklysti renkantis interjero dizainerį, ir kada jo paslaugos apsimoka

2021 m. gruodžio 18 d. 13:53
Skirti daugiau investicijų ir samdyti interjero dizainerį ar taupyti ir viską atlikti savo jėgomis? Su tokia dilema susiduria daugelis naujakurių.
Daugiau nuotraukų (1)
Į dažniausiai kylančius klausimus, kaip pasirinkti interjero dizainerį, kokius svarbiausius klausimus su juo aptarti ir ko negalima pamiršti, pataria Maija Nikitina, įmonės „Apdailos formatas“ Apdailos projektų vadovė.
– Kuriame apdailos etape gali padėti interjero dizaineris?
– Interjero dizaineris reikalingas nuo pirmos akimirkos, kai tik sugalvojate pirkti ar jau įsigijote būstą. Ypač svarbu konsultuotis su dizaineriu, kai perkate ne standartinio dydžio butą, o labai dideles ar ypač mažas patalpas. Tokiais atvejais dizaineris geriausiai patars, kaip galima erdves išnaudoti efektyviai. Be to, dizaineris jau ankstyvoje būsto apdailos stadijoje gali paruošti brėžinius, kurie vėliau pravers ir atliekant būsto apdailą, ar pakeitimus, kuriuos patvirtino vystytojas. Taip iš anksto sutaupysite lėšų ir su dizaineriu būsite aptarę esminius klausimus.
– Kaip ieškoti interjero dizainerio? Kas geriausiai galėtų patarti?
– Prieš renkantis interjero dizainerį, būtina padaryti namų darbus ir įsivertinti, ko norite, kiek laiko skirsite susitikimams, ar norėsite fiziškai dalyvauti pasirenkant medžiagas su dizaineriu, ar bus projektuojamos inžinerinės sistemos ir pan.
Renkantis dizainerį, pirma, svarbu įvertinti jo ankstesnius darbus, bet svarbiausia, kad jus sietų vienoda energija – juk tam tikrą laikotarpį praleisite su juo nemažai laiko, klausysitės, diskutuosite, jis taps pagrindiniu jūsų patarėju, kuriuo turėsite pasitikėti.
Po pirmo susitikimo su interjero dizaineriu turite išeiti su gera nuotaika, o ne su mintimi, kad „nėra vaibo“. Svarbu žinoti, kad dizaineris negali būti tik grožio kūrėjas ar tik techninis žmogus. Jis turi atlikti abi funkcijas, nes, kitu atveju, klientas liks nepatenkintas – jam reikės papildomai samdyti žmones ar pačiam atlikti kai kuriuos darbus.
Be abejo, svarbu aptarti ir pasirašyti sutartį, kurioje sutarsite visas bendradarbiavimo, atsakomybių ir atliekamų darbų funkcijas. Sutartyje svarbu nustatyti terminus, gyvų susitikimų valandas, techninę projekto priežiūrą, ar bus pateikiamos vizualizacijos ar tik brėžiniai ir pan.
– Kuo gali patarti interjero dizaineris?
– Dizaineriai gali būti naudingi ne tik parenkant gražius bei patogius įrenginius, suderinant spalvas, bet ir pasiūlant geriausią kainą, įvertinant permokėjimo galimybes ar pasiūlant įvairias pasirinkimo alternatyvas. Kompetentingi dizaineriai gali atsakyti į daugumą klausimų: pradedant inžinerinėmis sistemomis, baigiant dažų spalva ar lovos gobelenu. Taip pat dizaineriai turėtų gebėti pakomentuoti tam tikrus klientų sprendimus ar pasirinkimus, tokius kaip maišytuvai, buitinė technika, grindų danga ir t. t.
Deja, pastaruoju metu pasitaiko interjero dizainerių, kurie tiesiog suderina spalvas ir išrenka brangiausią sofą. Tačiau techninė ir praktinė pusė lieka neaptarta bei palikta. Tokiu atveju klientas visada permokės, nes turės samdyti kitus ekspertus, paruošti brėžinius, kurie tinkami techniniams būsto apdailos specialistams. Surasti dizainerį, kuris gebėtų sujungti ir grožį, ir techninius dalykus, nėra lengva ir reikalauja nemažai laiko bei pastangų. Dažniausiai būsto apdailos įmonės jau turi savo interjero dizainerius, tad klientams nereikia jų ieškoti.
– Kaip suderinti būsto šeimininko ir interjero dizainerio vizijas?
– Kalbėtis, kalbėtis ir dar kartą kalbėtis. Dažniausiai dar darbų pradžioje dizaineris duoda namų darbus klientui, išsiaiškindamas jo poreikius ir lūkesčius. Viskas priklauso tik nuo abiejų pusių bendradarbiavimo ir įdirbio. Žinoma, pasitaiko atvejų, kai užsakovas pasitiki interjero dizaineriu, leidžia viską atlikti individualiai ir laukia galutinio rezultato. Bet tai dažniausiai įvyksta tik ilgą laiką bendradarbiaujant.
Tačiau dirbant pirmą kartą su dizaineriu, būtina komunikuoti tarpusavyje ir viską apsirašyti sutartyje. Taip vėliau išvengsite nesusipratimų, kad dizaineris kelis kartus turėjo perbraižyti brėžinius pagal jūsų norus, ar užsitikrinsite kelis medžiagų ar įrengimų variantus, o ne vieną.
– Ką svarbu prisiminti dirbant su dizaineriu?
– Interjero dizaineris turėtų dalyvauti visame įrengimo procese. Pasitaiko atvejų, kad dizaineris paruošia interjero projektą ir atsisveikina. Klientai brėžinių nesupranta, apdailos meistrai sako, kad neįmanoma to padaryti. Taigi dizainerio sprendimai turi būti ne tik gražūs, bet ir funkcionalūs. Jis visuomet galėtų susitikti su apdailos meistrais bei papasakoti apie savo projekte pateiktą viziją.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.