Kiek iš tiesų pagrįstas yra šis elgesys ir nuomonės, apipynusios lininę patalynę?
Ar tikrai linas nėra tinkamas audinys miegui rudenį, žiemą ar pavasarį? Ką reiškia miegoti lininėje patalynėje, kai už lango yra tiek +10°C, tiek -20°C?
Kiek pagrįstas „linas – tik vasarai“ mitas?
Viena pagrindinių priežasčių, kodėl linas yra priskiriamas „vasariškam“ audiniui – jo lengvumas ir vėsumas. Pavyzdžiui, linas yra vienas pagrindinių vasariškų drabužių audinių.
Priešingai nei žiemą, vasarą linas puikiai pasitarnauja kaip lengvas, vėsinantis, vėjyje plėvesuojantis audinys, ypatingai gelbstintis karštomis, saulėtomis dienomis.
Vilkint linu, kūnas mažiau kaista ar prakaituoja, taip jaučiamas didesnis komfortas nei vilkint kitus audinius.
Vis tik, nors žiemą lininės suknelės greičiausiai nevilkėsite dėl to, nes kūną norėsite apgaubti vilnos ar kito šilto audinio drabužiu, miegamajame linu galite drąsiai mėgautis net ir vėsiu oru.
Dėka savo visiems metų laikams universalių savybių, linas yra toks pat puikus pasirinkimas tiek vasarą, tiek žiemą.
Linas – idealus audinys, išssprendžiantis naktinio prakaitavimo nemalonumus
Linas yra vienas tinkamiausių audinių nakties miegui tiek vasaros, tiek žiemos metu dėl drėgmės absorbavimo ir garinimo savybių.
Susirangius po daugybe šiltų sluoksnių – stora pūkine antklode, o ant viršaus užsimetus dar ir vilnonį pledą, žmogus ypač dažnai pabunda vidury nakties išpiltas prakaito. Tai – visiškai normali kūno reakcija.
Einant miegoti, žmonėms įprastai būna vėsu, todėl, natūraliai, norisi įsipupti į šiltą, keliasluoksnį miego kampelį.
Vis tik, nakties metu, kūne vykstant termoreguliaciniams procesams, stori patalai, kurie maloniai šildė iš vakaro, tampa gerokai per karšti nakties vidury, kuomet kūnui reikia mažiau šilumos.
Esant šilumos pertekliui nakties metu, kūnas sukaista ir bando atsivėsinti išskirdamas prakaitą. Tai ne tik nemalonu, bet dar ir sutrikdo miegą.
Kiekvienas pabudimas nakties metu – dėl to, kad per karšta, dėl prakaitavimo, dėl karščio-šalčio bangų – sutrikdo gilaus miego ciklą, tenka vėl naujai užmigti, dėl ko ilgainiui nukenčia miego kokybė – miegas tampa paviršutiniškas, negilus, žmogus nepailsi, dienos metu jam trūksta energijos.
Ypač idealiai šiai – nakties prakaitavimo, karščio-šalčio bangų – situacijai išspręsti tinka lininė patalynė. Ji pasižymi termoreguliacinėmis, audinio kvėpavimo ir drėgmės garinimo savybėmis.
Vadinasi, net ir šalčiausią žiemos naktį apgaubę kūną linu, visos nakties metu mėgausitės tolygiai išsilaikančia kūno šiluma.
Linas viso miego metu garins jūsų kūno drėgmę, taip neleisdamas organizmui užkaisti ar pradėti prakaituoti.
Lininė patalynė tokiu būdu suteiks jums sausą, komfortišką nakties miegą be prabudimų.
Kaip komfortiškai išsimiegoti lininėje patalynėje šaltuoju sezonu? Lininė patalynė yra vienas idealiausių pasirinkimų darganotoms rudens, šaltuko kandančioms žiemos bei lėtai brėkštančio pavasario naktims. Taip, kaip vasarą gera miegoti apsigaubus linu dėl sausumo bei nuo perkaitimo apsaugančių savybių, taip ir rudenį, žiemą bei pavasarį linas yra idealus pasirinkimas siekiant aukščiausio lygio komforto miego.
Lininė patalynė nereikalauja jokio papildomo rūpesčio – paprasčiausiai apvilkite jums šaltuoju sezonu įprastą antkodę ar pledą ir mėgaukitės audinio teikiamais privalumais.
Jeigu vėsu, drąsiai ant viršaus užsimeskite papildomą, ypatingai, natūralios vilnos, pledą – jis suteiks papildomos šilumos, tačiau nesutrikdys linui atliki savo drėgmę garinančio darbo.
Besirinkdami patalynės gamintoją, visada rinkitės tik tą, kuris siuva 100 proc. sudėties lino patalynes, be jokių sintetinių ar kitų medžiagų priemaišų.
„Dreamon“ namų tekstilės prekių ženklo lininės patalynės yra siuvamos tik iš natūralaus audinio, išlaikant aukščiausią audinio kokybę, išsaugant gerąsias lino savybes giliam ir komfortiškui miegui.
O be to, dėka minimalistinių, lino žavesį išryškinančių dizainų, „Dreamon“ linine patalyne padabinta lova akimirksniu suteiks namų šilumos, vizualios estetikos ir ilsėtis kviečiančius pojūčius.
Tai, kas jus džiugina, yra verta visų metų laikų. Tai, kas namus daro namais, yra verta tiek vasaros, tiek žiemos. O tai, kas kasnakt primena apie malonų, atpalaiduojantį, komfortišką miegą ir kviečia prioretizuoti poilsį, turėtų būti dalis kasdienybės – nesvarbu, kokį orą už lango parūpina išaušusi diena.