Ši erdvė namuose gali tapti išskirtine: kaip susikurti jaukią ir patogią virtuvę

2021 m. lapkričio 24 d. 18:00
Lrytas.lt
Kaip įsirengti virtuvę, kad ši būtų patogi ir joje nieko netrūktų ar nebūtų per daug? Interjero dizaineriai patvirtina: virtuvė namuose – bene pagrindinė erdvė, kurioje šeimos nariai leidžia daug laiko ruošdami maistą ir bendraudami, taigi, įrengiant ją reikėtų skirti pakankamai dėmesio, mat klaidos gali nemažai kainuoti, o virtuvė, užuot džiuginusi, erzinti.
Daugiau nuotraukų (9)
Kai ko nedera pamiršti
Ne vieną išskirtinį interjerą suprojektavusi interjero dizainerė Dovilė Sakevičė laidoje „Naujakurių ABC“ taip pat pabrėžė, jog virtuvė – namų erdvė, kurioje vyksta pagrindinis šeimos gyvenimas, ypač pandemijos metu, todėl itin svarbu ją įsirengti jaukią, funkcionalią ir patogią.
Įprastai virtuvė sujungiama su svetaine ar gyvenamuoju kambariu, kas, visų pirma, sutaupo erdvės nedidelio ploto būste, visų antra, kur kas paprasčiau bendrauti gaminant maistą.
Visgi svarbu nepamiršti: kadangi virtuvė tampa neatsiejama viso buto ar namo dalimi, viskas, kas matoma – virtuvės įranga ar baldai – turėtų atrodyti nepriekaištingai, o spalvos derėti. D. Sakevičė išskiria tris pagrindines taisykles, kurių būtina laikytis projektuojant ir įrengiant virtuvę. Pirmoji – ergonomiškas erdvės išdėstymas: čia turi būti patogu ir gaminti, ir tvarkytis.
„Įėjus į virtuvę, pirmiausia turėtų pasitikti šaldytuvas, kur sudedami produktai, tuomet jie nuplaunami, galiausiai ruošiami ir gaminami. Antroji taisyklė – dėmesys tinkamų medžiagų ir spalvų pasirinkimui, kad baldai būtų ne tik estetiški, bet ir ilgaamžiai. Visi nori praktiškos virtuvės, nes čia mes gaminame, liečiame paviršius, tad šie turėtų būti lengvai valomi. Itin svarbu pasirinkti tinkamą stalviršį, kurį naudosite ištisus metus.
Priklausomai nuo turimo biudžeto, galite rinktis vidutinės klasės standartinį 4 cm storio arba brangesnį variantą. Didžioji dalis pageidauja plono, vos 1 cm storio HPL stalviršio, kurio privalumas – patvarumas, įsirengiančius virtuves žavi ir tai, kad iš apačios galima įmontuoti plautuvę.
Jei tik galite sau leisti, nevenkite kvarco, granito, lieto akmens. Svarbiausia – įsivertinti biudžetą. Dažnai pradžioje daug ko norisi, tačiau, gavus sąmatą, tampa aišku – viskas per brangu ir ieškoma, ko atsisakyti“, – komentavo D. Sakevičė.
Ilgą laiką sienelė virtuvėje buvo klijuojama plytelėmis. Šis sprendimas, anot interjerų autorės, galimas, tik jau retesnis, o sienelė, naudojant šiuolaikines medžiagas, gali tapti netgi virtuvės akcentu.
Buitinei technikai – daugiau dėmesio
Trečioji virtuvės įrengimo taisyklė – atsakingas buitinės technikos pasirinkimas. Virtuvėje turi tilpti visi maisto ruošimui reikalingi prietaisai, tačiau neapkrauti erdvės. Jei virtuvės plotas leidžia galima projektuoti vientisą integruotą šaldytuvą, po stalviršiu paslėpti atskirą šaldiklį. Jei norisi laisvai pastatomo šaldytuvo, labai svarbu išsimatuoti virtuvę ir pasikonsultuoti su specialistu.
Prekybos centro „Ermitažas“ ekspertas Giedrius Ruočkus puikiai žino: svarbu ne tik išsimatuoti šaldytuvo plotį, aukštį ir gylį, bet ir su šeimos nariais ar interjero dizaineriu aptarti jo dizainą bei spalvą. Bene pagrindinė funkcija, į kurią reikėtų atkreipti dėmesį – bešerkšnė šaldymo sistema („No Frost“), tuomet neteks vargti šaldytuvą atitirpinant.
Galite rinktis šaldytuvą su sensoriniu valdymo skydeliu. Tokie šaldytuvai patogūs dar ir tuo, kad juose įdiegtas atostogų režimas. Išvykstant ilgesniam laikui, šaldytuvas išjungiamas, veikia tik šaldiklis. Dar vienas šiuolaikiškas variantas – šaldytuvas, kurio paviršius skirtas rašyti kreida.
Renkantis indaplovę, bene svarbiausias kriterijus – kelių asmenų šeimai ji skirta. Renkantis kaitlentę, būtina iš anksto apsispręsti rinktis įmontuojamą ar pastatomą, dujinę, elektrinę ar indukcinę ir tik tuomet apsilankyti prekybos centre.
Tokie būtini buities prietaisai kaip virdulys, kavos aparatas, skrudintuvas virtuvėje taip pat turėtų turėti savo vietą – ją būtina numatyti interjero kūrimo etape, kad įsikėlus į namus nebetektų sukti galvos ar rūpintis pritrūkus kištukinių lizdų. Taip pat reikėtų pagalvoti apie stalviršio apšvietimą – jis ypač patogus maistą gaminant vakare. Jei virtuvė nedidelė, racionalus sprendimas – kampiniai spintelių mechanizmai. Jie ir patogūs, ir taupo vietą.
Taigi, prieš pradėdami projektuoti virtuvę, visų pirma, įsivertinkite biudžetą, tuomet planuokite pirkinius, kad nenutiktų taip, jog turėsite prabangų stalviršį, tačiau neliks pinigų niekam kitam. Virtuvėje ypač svarbu ne tik grožis, bet ir patogumas – viskas turėtų būti po ranka, kad tektų kuo mažiau vaikščioti nuo vienos spintelės prie kitos.
Tekstas parengtas bendradarbiaujant su UAB „Ermitažas“.
virtuvėvirtuvės įranga^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.