Maža virtuvė – minimalizmo flagmanas
A. Ilmere teigimu, nors virtuvės interjero tendencijos nuolat keičiasi, kiekvienam žmogui yra itin svarbu sukurti tokią erdvę, kuri būtų ne tik funkcionali, bet ir ilgainiui padidintų namų vertę, o joje leisti laiką būtų malonu.
Pašnekovė pratęsia, kad nepaisant to, koks yra virtuvės dydis, maksimaliai išnaudojant kiekvieną laisvą centimetrą ir efektyviai pertvarkius erdvę, virtuvė gali transformuotis neatpažįstamai.
„Maža virtuvė toli gražu nėra tragedija, reikia tik truputėlio kūrybiškumo ir praktiško požiūrio, o mėgstantiems minimalistinį stilių pasisekė, nes nedidelės virtuvės yra madoje. Įrengiant tokią erdvę būtina vengti daugybės baldų, vietoje to vertėtų išnaudoti sienines lentynas. Taip pat siūlyčiau atsikratyti iš virtuvės visko, kas nėra reikalinga, o pirmenybę teikti vienspalvei technikai ir prietaisams. Jei vietos itin mažai – galima rinktis kitus ją taupyti padedančius baldus ir kitus elementus – sulankstomą stalą ar kėdes, nešiojamą virtuvės salą, įmontuojamą šaldytuvą“, – teigia A. Ilmere.
Kombinuota virtuvė – funnkcionalus sprendimas
Dizainerė teigia kad kitas pasirinkimas – svetainė su virtuvės zona. Anot jos, nors tokį dizaino sprendimą dažniausiai galima sutikti miestuose, tendencija plinta, o šis variantas itin aktualus tiek minimalizmo mėgėjams, tiek mažiau laiko namuose praleidžiantiesiems.
„Mažų dviejų ar trijų kambarių butų savininkai dažnai nori išplėsti gyvenamąją erdvę, pagerinti jos funkcionalumą. Šiais laikais pertvaros tarp virtuvės ir svetainės pašalinimas jau nieko nebestebina – tai tapo įprastu interjero planavimo sprendimu. Įrenginėjant tokią virtuvę, būtina atsižvelgti į svetainės išdėstymą ir funkcionalumą, nes šalia virtuvės esantis kambarys privalo būti jaukus.
Dėl to derėtų atsižvelgti į pirminių ir antrinių baldų išdėstymą, apšvietimą, ar reikalingas valgomasis stalas su kėdėmis, o gal dekoratyvinis stalas šalia sofos. Svarbu, kad šioje erdvėje būtų bent kelios vietos, kuriose būtų patogu gaminti maistą, pietauti, atsipalaiduoti ir dirbti nuotoliniu būdu bei mokytis“, – sako A. Ilmere.
Madoje – vienspalviai tonai
Anot specialistės, kadangi į virtuvės dizainą turėtų būti įtraukti bent kelios spalvos, būtina įdėti nemažai pastangų, kad jos tarpusavy derėtų. Ji pažymi, kad dažniausiai rekomenduojama rinktis vienspalvę spalvų paletę arba vieną spalvą ir pagrindinius jos atspalvius. Tai – ir madingas, ir harmoningas variantas.
„Pavyzdžiui, vienspalvė spalvų paletė, ypač, juodos, baltos ir pilkos spalvos derinys, sukurs klasikinį ir kiek prašmatnų įvaizdį, be to, virtuvė nepraras savo aktualumo net ir po daugelio metų. Jei ieškoma labiau išskirtinio dizaino, virtuvėje galima integruoti šiųmetes tendencijas – asimetriškas, geometrines ar suapvalintas formas, kuriomis pasižymi Retro stilius. Tiesa, pastarasis grįžta ne tik formomis, bet ir spalvomis – galima pabandyti atsargiai derinti mėlyną su koralų ar rūdžių tonais“, – teigia dizainerė.
Pagaminta įranga – greičiausias kelias į svajonių virtuvę
A. Ilmere pratęsia, kad norintys sutaupyti ne tik laiko, bet ir sumažinti išlaidų kiekį, turėtų pagalvoti apie galimybę įsigyti jau pagamintą virtuvės įrangą. Tiesa, kadangi šie baldai ir technika nebūna gaminama pagal užsakymą, privalu teisingai išmatuoti visus būsto parametrus ir atsižvelgti net ir į smulkiausius trūkumus.
„Įsigyjant paruoštą virtuvės įrangą pats buto savininkas turi aiškiai žinoti savo skonį. Tiesa, tuo pat metu būtina suprasti ergonomiško interjero svarbą, pavyzdžiui, kaip turėtų būti išdėstomos spinteles, kaip yra derinami jų matmenys.
Kalbant apie interjero tendencijas, renkantis pagamintą virtuvės įrangą, vienas populiariausių sprendimų – juodos ir pilkos kombinacija. Tiesa, jei pasirinktas toks spalvų spektras, privalu užtikrinti pakankamą natūralios šviesos kiekį. Tai padėtų padaryti baltos spalvos plyteles ar plokštes, suteiksiančios virtuvei ir elegantiškumo, ir modernumo“, – teigia „Pigu.lt“ dizainerė.