„Siekėme, kad naujajame biure komandos nariai jaustųsi tarsi namuose ir nenorėtų iš jų išeiti, o aplinka skatintų kurti. Mes dažnai save vadiname SBA šeima, todėl norėjome, kad centrinėje būstinėje žmonėms būtų sudarytos geriausios sąlygos atskleisti savo talentus ir tobulėti. Įrengėme daug autonomiškų ir uždarų darbo vietų, kuriose darbuotojai gali dirbti susikaupę arba kurti vizijas kelių žmonių komandomis.
Mūsų biuras atspindi visos grupės filosofiją – puoselėti žmogiškąjį ryšį, o drąsūs sprendimai įkvepia polėkiui ir nevaržomoms mintims. Plėtodami verslo centrus ir įgyvendindami kitus nekilnojamojo turto projektus pastebėjome, kad geriausias rezultatas pasiekiamas, kai ranka rankon dirba tarptautiniai ir Lietuvos kūrėjai,“ – sako SBA grupės administracijos vadovė Indrė Pociūtė-Levickienė.
Sukurti SBA biuro interjerą pasitelkta Šveicarijos kompanija „ Evolution Design“, kuri dirba su didžiausiomis pasaulio korporacijomis, ir daugybę tarptautinių apdovanojimų pelnę lietuviai, architektūros studija „Heima“, kuri bendradarbiavo plėtojant ir įrengiant kitus SBA NT projektus.
Drąsus ir ryškus interjeras – kultūros išraiška
„Naujo SBA biuro koncepcija išreiškia novatorišką, drąsią, vizionierišką ir kūrybišką įmonės dvasią. Interjere išvengta aštrių kampų, nes taip skatinamas netradicinis „out of the box“ mąstymas bei išlaisvinama kūryba. Sklandžių, nenuobodžių formų SBA biuras skirtas skatinti nenutrūkstamą keitimąsi idėjomis. Jaunatviškas, neįpareigojantis ir žaismingas dizainas suteikia pozityvumo ir geros nuotaikos bei įkvepia komandą gyventi vadovaujantis įmonės moto „Invent Everyday for the Better“,“ – sako biuro koncepciją kūrusi „Evolution Design“ partnerė ir kūrybos direktorė Tanya Ruegg.
Anot jos, drąsus ryškių spalvų, raštų ir natūralios gamtos medžiagų naudojimas įkvepia kurti naujas vizijas ir drąsiai bei nevaržomai mąstyti, o integruoti lietuvių tautodailės elementai pagerbia tradicijas.
Kūrybiškumą skatinančios erdvės
Naujojo SBA biuro interjero koncepciją įgyvendino lietuvių architektūros studijos „Heima“ architektai Povilas Daugis ir Domantė Požytė.
„Norėjosi, kad tai būtų kitoks nei tradicinis biuras, kad jame pritaptų išskirtinė SBA dvasia. Net ir dirbant su kitais šios grupės projektais, visada juntamas noras siekti daugiau, padaryti geriau, įdomiau. Todėl nuo pradžių buvo aišku, kad pati SBA turi turėti jaukus, įdomius, kūrybiškumą skatinančius namus. Norėjome, kad šiame interjere atsispindėtų SBA požiūris į darbo aplinką – ji turi įkvėpti, neįpareigoti, leisti žmogui jaustis maloniai ir laisvai,“ – sako architektas Povilas Daugis.
Biuras įrengtas per du viršutinius verslo centro „Green Hall 1“ aukštus, todėl visose darbo vietose užtikrinta natūrali šviesa, o kūrybiškas mintis įkvepia vaizdai pro langus – ir Neries vingis, ir modernusis dešinysis upės krantas, ir senamiesčio raudoni stogai, ir Vingio parko, Žvėryno bei Karoliniškių kraštovaizdžio draustinių žaluma.
Darbui – privačios erdvės
Kuriant interjerą ypatingas dėmesys buvo skiriamas uždaroms nedidelėms ir privačioms darbo erdvėms, kurios buvo įžvalgiai suprojektuotos dar prieš pandemiją ir ypatingai pasiteisina šiuo laikotarpiu.
Didžioji dalis darbuotojų šiuo metu dirba iš namų arba į biurą užsuka pagal iš anksto sudarytą grafiką kelioms dienoms per savaitę. Dėl gerai apgalvoto projekto, atėjusieji turi visas galimybes laikytis nustatytų taisyklių. Įrengti atskiri kabinetai dirbti vienam žmogui, nedidelėms komandoms, kabinos vaizdo skambučiams ar telefoniniams pokalbiams.
Šeši nedideli 2-5 žmonėms skirti susitikimų kambariai šiuo metu išnaudojami ir kaip darbo kabinetai, ir kaip vieta nuotoliniams vaizdo susitikimams. Juose – naujausia įranga vaizdo konferencijoms ir patogi rezervavimo sistema.
Pasikrauti energijos arba sumažinti stresą darbuotojai gali įrengtose sporto erdvėse, kuriose bokso kriaušės , gimnastikos žiedai, kita sporto įranga. Poilsio zonoje atsipūsti galima sūpynėse, stebėti Vilniaus senamiestį pro teleskopą, prisėsti ant sofos ar čia pat, pasiėmus knygą iš bibliotekos, paskaityti.
Darbuotojus kurti ambicingas verslo vizijas ir nestandartiškai mąstyti skatina specialios lentelės, ant kurių jie užrašo savo moto arba tikslus. Tad komandos nariui net ir nesant biure kolegos žino, kuo jis gyvena ir ko siekia.
Dėmesys tvarumui ir jaukumui
Vienas iš kertinių SBA grupės veiklos principų – dėmesys tvarumui, todėl prieš įrengiant biurą surengtas „Tvaraus stalo konkursas“, skirtas sukurti priimamojo stalą iš atsinaujinančių medžiagų. Pagal nugalėtoju pripažintą dizainerio Andriaus Devetino projektą biuro stalą ir fotelį iš perdirbto kartono pagamino SBA bendrovės „Šilutės baldai“ meistrai, kurie yra gaminę specialią komodą popiežiaus vizitui Lietuvoje.
Interjere jaukumo suteikia sodrios ir gilios spalvos, detalės iš minkšto veltinio ar audinio. Darbo vietos suprojektuotos funkcionaliai, kad būtų patogu dirbti ir komandomis, ir pavieniui: įrengtos mobilios akustinės pertvaros, reguliuojamo aukščio stalai, darbo vietą kiekvienas komandos narys gali rinktis pagal tuo metu esantį poreikį.