Keli pokyčiai namuose nustebins rezultatais: gailėsitės to nepadarę anksčiau Patarimai dirbantiems namuose padės išvengti barnių

2021 m. vasario 9 d. 19:00
IKEA tyrimo „Gyvenimas namuose“ duomenimis*, karantino laikotarpiu 44 proc. lietuvių dažniau dirba iš namų. Vis dėlto ne vienam iš mūsų tai sukelia šiokių tokių nepatogumų: namuose neretai sunkiau susikaupti, išlaikyti produktyvumą. Tai ypač aktualu didelėms šeimoms, namais besidalinančioms tiek darbui, tiek mokslams.
Daugiau nuotraukų (13)
Interjero dizainerė dalijasi praktiškais patarimais, kaip namus geriau pritaikyti darbui ir užsitikrinti geresnę darbo bei asmeninio gyvenimo pusiausvyrą.
„Dažniausiai sunkumų susikaupti kyla tuomet, kai tenka dirbti tame pačiame kambaryje, kuriame esame įpratę ilsėtis, valgyti ar leisti laiką su šeima. Maža to, kai kuriems vieną kambarį tenka dalytis su čia pat dirbančiu partneriu. Tačiau, norint turėti privačią darbo erdvę, nebūtinas tam skirtas darbo kambarys – yra daugeliui prieinamų būdų, kaip susikurti privatumo ir kaskart bent jau psichologiškai jaustis tarsi įžengiant į biurą“, – sako IKEA interjero dizaino skyriaus vadovė Eglė Čyvė. Ji siūlo keturias idėjas.
1. Į savo darbo erdvę įženkite kaip į biurą
Ne vienam iš mūsų dirbant iš namų yra sunkiau susikoncentruoti nei biure. Tai gana natūralu, mat iki šiol namai buvo mūsų poilsio erdvė.
Tačiau, E.Čyvė sako, kad yra kelios gudrybės, padėsiančios pasijusti, tarsi įžengiant į biurą ryte, tad atitinkamai geriau susikaupti ir nusiteikti darbui, o vakare „sugrįžti namo“.
„Svarbiausia – kuo labiau atskirti darbo vietą nuo gyvenamosios erdvės. Nedidukas kilimas, patiestas po rašomuoju stalu, gali padėti psichologiškai atskirti vieną erdvę nuo kitos. Kėdė su aukštu atlošu taip pat suteiks privatumo pojūtį. Stalinis šviestuvas, kurį užsidegate ryte, atliks ne tik apšvietimo funkciją – tai taip pat taps tarsi ritualas, duodantis ženklą smegenims, kad jau atėjo laikas darbui. Jeigu namuose yra vaikų, galite sutarti, kad jūsų įjungtas darbo stalo šviestuvas ar ausinės ant ausų reiškia, kad šiuo metu jums reikia susikaupti“, – patarė interjero dizainerė.
Ji taip pat pažymi, kad prie rašomojo stalo krašto pritvirtinta perforuotoji lenta gali pasitarnauti ne tik kaip praktiška įvairių smulkių reikmenų laikymo vieta, bet ir kaip vizualinė siena, vizualiai atskirianti darbo erdvę nuo likusio kambario. Norintiems užsitikrinti privatumą ir apsisaugoti nuo dėmesį trikdančių garsų interjero dizainerė siūlo įsigyti garsą sulaikančią rašomojo stalo sienelę, padėsiančią susikurti tylią ir jaukią darbo aplinką.
2. Ne tik darbo vieta, bet visas kabinetas
„Vienas iš paprasčiausių sprendimų norint svetainėje ar miegamajame atskirti darbo erdvę – pasinaudoti širma. Ji gali padėti pasijusti lyg tikrame kabinete. Toks sprendimas itin patogus dalyvaujant vaizdo skambučiuose – taip jūsų pašnekovai matys tvarkingą foną, o ne jūsų šeimos narius ar asmeninius daiktus, kurių nenorite rodyti“, – sakė interjero specialistė.
Ji pridūrė, kad panašaus efekto galima pasiekti pritvirtinus užuolaidas – kai reikia privatumo, jas tiesiog užtrauksite. Dar vienas ilgalaikis sprendimas atskirti erdvėms – panaudoti pastatomas lentynas.
Pavyzdžiui, kambario pertvaros funkciją gali puikiai atlikti pasirinkto dydžio lentyna KALLAX. Ji ne tik gerai atrodo iš visų pusių – užpildyta įvairiomis dėžėmis ar krepšiais ji tampa nepermatoma. Ne ką mažiau svarbu ir tai, kad šios serijos lentynose patogiai susidėsite visas darbui reikalingas priemones.
3. Personalizuokite savo darbo erdvę
Jei įsikūrėte, pavyzdžiui, šeimos svetainėje ir norite savo darbo zoną padaryti labiau diskretišką, dedikuokite vietą savo darbo reikmenims tvarkingai laikyti.
Čia pravers smulkūs daiktų laikymo sprendimai: naudodami įvairias dėžes, daiktadėžes ir kitas daiktų ar dokumentų laikymo priemones galėsite būti tikri, kad namiškiai nekiš nosies prie jums svarbių darbinių segtuvų ar užrašų.
„Kad ant rašomojo stalo būtų tvarka, ypač – jei savo darbo vietą įsirengėte svetainėje, pasirūpinkite ir smulkių daiktų laikymo sprendimais. Dėžutės, rašymo priemonių dėklai, dokumentų padėklai ar USB įkroviklis su spaustuku – visa tai padės greitai susitvarkyti po darbo dienos, o kitą rytą viską rasti savo vietose. Be to, tokie sprendimai tikrai negadins ir kambario interjero“, – sakė E.Čyvė.
4. Susikurkite mobilią darbo vietą
Ne visi turi galimybę namuose įsirengti nuolatinę darbo vietą. Kai kuriems kartais tenka kraustytis iš vienos vietos į kitą. Maža to, persikelti į kitą namų kampą su visomis darbo priemonėmis gali būti dar ir nepatogu. IKEA interjero dizainerės teigimu, tokiu atveju nepakeičiamas sprendimas – stumdomas vežimėlis.
„Tikriausiai ne vienam dirbti iš namų tenka prie valgomojo stalo. Kai po ranka toks vežimėlis, prireikus greitai atlaisvinsite valgomojo stalą ir persikelsite dirbti kitur su nešiojamuoju kompiuteriu, dokumentais bei įkrovikliais. Tokiame vežimėlyje smulkius daiktus taip pat galite patogiai grupuoti dėkluose“, – sakė E.Čyvė.
Pasak interjero dizainerės, yra ir dar kelios išeitys tiems, kurie namuose neturi įsirengę pastovios darbo vietos.
Viena iš jų – nešiojamojo kompiuterio stovai, kuriuos dienos metu galima naudoti kaip darbo stalą, o vakarais – kaip kavos stalelį.
O štai nešiojamojo kompiuterio padėklas leistų darbinius reikalus tvarkyti įsikūrus patogiai bet kuriame namų kampelyje.
„Beveik visi, jei tik to pageidauja, gali namuose turėti stovimąją darbo vietą. Ypač patiks tiems, kurie visą darbo dieną praleidžia sėdėdami ir jaučiasi prilipę prie kėdės. Už vos kelis eurus įsigiję pastatomą pusryčių padėklą, darbo vietą galėsite įsirengti ant bet kurio aukštesnio paviršiaus – stalo, virtuvės darbastalio ar palangės. Tai viskas, ko reikia, kad retkarčiais galėtumėte dirbti stovėdami“, – išradingu patarimu dalijosi IKEA interjero dizainerė.
*IKEA tyrimas „Gyvenimas namuose“ yra atliekamas kasmet visame pasaulyje. Jis padeda išsiaiškinti, kaip žmonės gyvena namuose ir su kokiais iššūkiais čia susiduria. Tyrimas „Gyvenimas namuose 2020“ buvo atliktas 2020 m. liepą-rugpjūtį. Lietuvoje apklausta 1 tūkst. respondentų.
IKEA^Instantnuotolinis darbas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.