Gruodžio 19-osios vakarą JUNG naujame biure Vilniuje buvo pagerbti geriausio buto, namo, biuro ir viešosios erdvės interjero nominacijose.
Juos rinko tarptautinė žiuri – garsūs Europos architektai.
„Visų pirma norėčiau pasakyti, kad konkurse dalyvavo įspūdingas skaičius – net 161 projektas. Man, kaip užsieniečiui buvo labai džiugu pamatyti, Itin kokybiškus projektus. Rinkdami nugalėtojus, kiekvienas komisijos narys visų pirma išsirinko po 14 patikusių darbų. Na, o jau vėliau apie tuos darbus diskutavome visi drauge.
Svarbiausias veiksnys, vertinant projektus buvo architektūros kokybė. Taip pat vertinome estetiką, inovacijas, ekologinį aspektą“, – sakė žiuri pirminininkas, Europos interjero architektūros tarybos viceprezidentas Janas Geysenas iš Beligjos.
Tarp komisijos narių šiemet taip pat buvo latvis Reinis Liepinis – architektas, laimėjęs Rygos miesto apdovanojimą už geriausią architektūros kūrinį 2019 metais bei šveicaras, profesorius, įvairių architektūros konkursų žiuri narys Dominicas Haagas – Walthertas.
Labiausiai vertinimo komisijai patikę 40 darbų iš visų konkursui pateiktų yra sutalpinti į specialiai renginiui išleistą katalogą „Mano erdvė 2020“. Šis katalogas jau dabar yra pasiekiamas plačiai visuomenei, leidinį galima įsigyti didžiuosiuose prekybos centruose.
Šeštadienio vakare įvykę apdovanojimai buvo pradėti nuo specialaus prizo įteikimo.
„Mano erdvė 2020“ organizatoriai ypatingai džiaugiasi jau ketvirtus metus rinkdami geriausią Studento darbą. Nes tai yra mūsų visų žvilgsnis į priekį. Šiemet jį rinko praėjusių metų konkurso pagrindinių nominacijų nugalėtojai.
Geriausias Studento darbas – „Sofa de Pancho“ restorano interjero projektas, jo kūrėja – ketvirto kurso Vilniaus dailės akademijos Interjero dizaino specialybės studentė Rimtė Raudeliūnaitė.
Geriausias Viešasis interjeras – „Farmers Cirkle“, jo kūrėjai „Do Architects“ ( Gilma Teodora Gylytė, Domantas Baltrūnas, Edgaras Vladimirenka, Andrė Baldišiūtė, Sabina Daugėlienė).
„Kartu su komisijos nariais peržiūrėjome 34 viešųjų erdvių interjerus. Neslėpsiu, išrinkti vieną, buvo nemenkas iššūkis. Tačiau, kaip ir butų kategorijoje, čia turėjome favoritą - projektą pavadinimu „Farmers Cirkle“. Dirbant su istorinėmis medžiagomis, monumentais, nesvarbu, kur jie būtų, kaimiškoje vietovėje ar mieste, interjeras visada yra sunkiausia dalis. Privalu išlaikyti istorines detales, kartu reikia galvoti apie naujoves. Nėra lengva visą tai surinkti į vienumą.
O štai, „Farmers Circle“ architektai šiame viešbutyje, konferencijų centre ir restorane atliko nepriekaištingą darbą sujungdami plytas ir medžio detales. Plytos ir medis grindyse, stogas su medžio detalėmis ir stoglangiai yra išskirtiniai momentai.
Tačiau geriausia šio darbo dalis, kad visos šios detalės buvo sujungtos į vieną nepriekaištingą meno kūrinį. Architektūros ir dizaino kūrinį“, – apie nugalėtojų darbą sakė komisijos narys R. Liepinis.
Geriausias Biuro interjeras – „Hostinger“ biuras Kaune, jo interjero autorė architektė Vaiva Andriušytė.
„Biurų kategorijoje šiemet dalyvavo 16 projektų. „Visi projektai yra tikrai nuostabūs. „Vilpros“ biuro ir SEB banko centrinės būstinės interjerai parodė gero biuro dizaino pavyzdį. Projektai „Inhus“ ir „Walless“ žengė dar toliau, kalbant apie medžiagas ir detales.
Mums, komisijai, kilo klausimas, koks turėtų būti geras šių laikų biuro projektas. Dabartiniame skaitmeninės revoliucijos pasaulyje svarbu žiūrėti į ateitį. Kita vertus, formalumas ateityje bus dar svarbesnis. Dėl šių priežasčių pasirinkome projektą, kuriame aiškiai matome inovacijas, tačiau, svarbiausia, erdvė suteikia įkvėpimo. Centriniu elementu čia tapo baras, kur žmonės gali laisvai bendrauti, pamiršdami, kad yra darbe“, – apie V.Andriušytės darbą sakė komisijos nariai.
Geriausias Buto interjeras – butas Gedimino prospekte Vlniuje, jo kūrėjai „HEIMA Architects“ (Povilas Žakauskas, Elena Gaidelytė).
Iš viso kokursui buvo pristatyti 65 butų interjerai. Tačiau vienas projektas atkreipė visų komisijos narių dėmesį, jis išsiskyrė iš kitų. Vertinimo komisija vienbalsiai sutarė, jog butas Gedimino prospekte yra išties įkvepiantis.
Žiuri neliko abejingi arkų, išplanavimo, spalvų ir medžiagų panaudojimo koncepcijai. Šiame projekte architektūra, interjeras ir dizainas susijungė į nuostabią erdvę. Būste – labai sumanus išplanavimas, spalvų paletė, juntamas erdvumo pojūtis, grynumas, na, ir žinoma, detalės.
Geriausias Namo interjeras – „Raudonplaukis“, jo kūrėjai „HEIMA Architects“(Povilas Daugis, Gabrielė Monika Žemaitytė).
Komisija vieningai balsavo ir už šį projektą, nes šiame interjere problemos buvo išspręstos net su priedais. Struktūriškai projektas puikiai išsidėsto erdvėje. Interjeras yra erdvus ir nuoseklus visuose kambariuose, tai sukuria labai įdomią patirtį. Puikus įgyvendinimo meistriškumas. O detalės, kaip ir sukurtų baldų ergonomika, yra unikalios ir puikiai pagamintos.
Beje, pikantiška detalė – geriausio namo interjero šeimininkų kaimynas yra žinomas atlikėjas Egidijus Dragūnas Selas.
Labiausiai patikusį interjerą, kaip ir kasmet, rinko portalo lrytas.lt skaitytojai. Smagu, kad „Mano erdvė“ tampa laukiamiausiu interjero konkursu – ir tai rodo vis augančios balsuotojų gretos. Šiemet savo favoritą rinko beveik 25 tūkst. skaitytojų.
„Lrytas.lt skaitytojų favoritas“ – modernaus namo interjeras Kaune, Kleboniškyje, jo autoriai: UAB „Mak group“.
Tai modernios kūrybos architektūros interjero projektas. 330 kv. metrų, dviejų aukštų namas turi dvi skirtingas erdves – gyvenamąją ir poilsio. Pastarojoje įrengta atskira SPA zona su šalia esančia lauko terasa. Interjerui panaudotos kokybiškos, natūralios medžiagos, apgalvotos net smulkiausios detalės. Kuriant interjerą buvo siekiama funkcionalumo, neapkraunant interjero nereikalingais daiktais.
Pagrindiniai šeštą kartą surengto interjero konkurso „Mano erdvė 2020“ rėmėjai – „Darnu Group“, „Nostra“.