Į šį dvarą dabar gali patekti visi norintys – kitąmet jis jau bus kitoks
Pranešimas spaudai
2020-08-28 09:52Važiuojant keliu iš Jurbarko į Kauną, dar vadinamu panemunės keliu, galima aplankyti daugybę dvarų, pilių, piliakalnių, bažnyčių ir kitokių įdomių vietovių. Vienas iš įspūdingiausių ir originaliausių architektūrinių statinių – Belvederio dvaras, esantis šalia Seredžiaus.
Dažnas keleivis, važiuodamas pro šalį, užsuka apžiūrėti šio dvaro, kurio istorija siekia XIX a. pradžią. Belvederio dvaro kompleksą sudaro pats dvaras, svirnas, koplyčia ir 17 ha dydžio parkas, besišliejantis prie natūralaus miško.
Daugiau kaip dešimtmetį niokotas dvaras vis dar skleidžia buvusios didybės ir prabangos aurą. Nei karai, nei po Nepriklausomybės atgavimo siautėję vandalai nesugebėjo visiškai suniokoti Belvederio dvaro – dar ir dabar jame yra išlikusių didybės atminties pėdsakų. Ilgą laiką dvaras buvo neprieinamas pro šalį važiuojantiems keleiviams – jie tik iš išorės galėjo apžiūrėti dvaro architektūrą ir pasigrožėti nuostabiais apylinkių vaizdais.
Šią vasarą Belvederio dvaro vidus tapo prieinamas plačiajai visuomenei – į dvaro vidų gali pakliūti visi norintys. Nors pastato viduje jau senai nebeliko buvusios prabangos, tačiau dar ir dabar yra kur akis paganyti. Pradėtas tvarkyti dvaro parkas netrukus taps romantiškų pasivaikščiojimų vieta.
Pasak naujojo dvaro valdytojo, bendrovės „Sakis“ direktoriaus Valdo Malinausko, Belvederio dvaras savo duris lankytojams atvėrė neatsitiktinai – iki kitų metų vasaros galimybė pamatyti dvarą tokį, koks jis yra, nes dvaro laukia dideli pokyčiai. Šiuo metu projektuojama ir kuriama originali ekspozicija, kurią kitais metais bus galima išvysti Belvederio dvare.
Šios ekspozicijos atidarymas ir pristatymas plačiai visuomenei atneš ekonominę naudą vietiniam verslui, Lietuvos turizmo plėtrai, Lietuvos vardo garsinimui už jos ribų. Įgyvendinus šį projektą panemunės lankytini objektai taps dar didesniu traukos objektu.