516 kv. m namo Kaune šeimininkas jame pageidavo švaros, jo žmona – prabangos

2020 m. birželio 27 d. 17:39
Tokiai skirtingai užsakovų porai 516 kv. metrų namus Ignas Kalinauskas su kauniečių architektų kompanija „Archispektras“ kūrė pirmą kartą. Nebuvo taip, kad šeimininkas savo žmonai leido: elkis kaip nori, mylimoji, man tiks visaip, ne. Tai buvo lygiaverčių partnerių bendras darbas – šeimos namų kūrimas kartu su architektais.
Daugiau nuotraukų (23)
„Užsakovas – minimalizmo šalininkas, jis norėjo, kuo mažiau daiktų, spalvų, jam patinka aiškios linijos ir švara, o užsakovei – viskas priešingai. Moteris pageidavo prabangos, marmuro, mozaikos, spalvoto stiklo, persiškų kilimų ir krištolo sietyno, tad abiejų poreikius sulipdyti ir dar gauti gerą rezultatą mums buvo nemenkas iššūkis“, – prisiminė trisdešimtmetis architektas, patirties sėmęsis Niujorke, Roterdame, o architektūros pamatus įgijęs Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakultete.
Dirbantis kartu su tėvu Aidu Kalinausku jo suburtoje kompanijoje Ignas neslėpė, jog kai pirmą kartą šiems užsakovams pateikė savo eskizus, nepasiekė jų širdžių. Vizualizacijose moteriai trūko puošnumo. Tad teko dar sykį visiems susėsti ir pergalvoti svarbiausią dėmenį – poros lūkesčius. Architektai suko galvą, kaip sukurti naujo namo istoriją, kad ji įkvėptų būsimus naujakurius.
„Tada kilo idėja: prabangiausio, kokiame kada nors lankėmės, viešbučio interjerą – kuris neabejotinai patiktų užsakovei – tarsi sumiksuoti su prabangiausio naujausio automobilio (tai užsakovo aistra) salono, kur viskas tarsi sterialu, kur linijos švarios ir nėra nereikalingų detalių, intejeru. Kai išsigryninome šią viziją, kurti buvo kur kas lengviau, o tai, ką pateikėme vizualizacijose antrą kartą, kauniečių šeimai tiko kone idealiai“, – sakė Ignas.
Kaip jis apibūdintų šių namų interjero stilių?
„Ne, tai tik ne moderni klasika, – juokėsi pašnekovas. – Nežinau, kas tai per stilius. Tiesiog dabar dauguma mūsų klientų būtent taip vadina savo svajones – moderni klasika, tačiau tai nėra profesionalus požiūris į interjero architektūrą. Šio namo interjerą gal pavadinčiau minimalistine klasika – tai galbūt taip pat nėra tikslu, bet bent jau į tą pusę.“
Ignas apskritai neapsikrauna stilių pavadinimų išvedžiojimais. Imasi kurti tai, ko pageidauja užsakovas. Kuo daugiau jauname amžiuje išbandai, tuo daugiau patirties semiesi. Kad ir šiuo atveju. Sako, turėjo išeiti kopromisinis variantas, o išėjo unikalus interjeras.
Funkcionalumas, kontekstualumas, aiškūs sprendimai, idėja bei nuoseklus įgyvendinimas – tai yra svarbiausias geriausių pasaulio architektų bei interjero dizainerių braižas, o ne jų kūrybos stilius. Nesvarbu, kokios tautybės architektas būtų ar kokiai architektūros krypčiai atstovautų, kokybiškas jo darbas pirmiausia išsiskiria sprendinių nuoseklumu. Ir atlikimu.
Tokiuose projektuose nerasi vienas kitam prieštaraujančių dalių. Jų idėja lengvai perskaitoma, o kūrybos sistema suprantama. Ignui tai yra profesionalumo ženklas. Pagal tai jis vertina gerą ir blogą architektūrą. O kai interjero dizaineriai susipainioja patys ar sukuria iš inercijos, idėjos vientisumas susilpnėja, tarsi atsiskiedžia, ir tai akivaizdžiai atspindi galutinis rezultatas.
Kartais patys užsakovai, kol galutinai būna įgyvendintas jų namų interjeras, lyg pripranta prie jo, nebejaučia to pirmo įsimylėjimo džiaugsmo, tačiau tą jausmą jiems kaskart atgaivina svečiai – užsukę į jų namus neslepia susižavėjimo.
Projektų, prie kurių Ignas yra dirbęs, tikriausiai yra apie 200. Įgyvendintų galbūt tik apie 10. Architektūros įgyvendinimas yra ilgai trunkantis procesas, tačiau daug projektų pakeliui. Šis namas taip pat dar tik statomas. Netrukus architektų komanda imsis tartis su tiekėjais dėl medžiagų, baldininkams paruoš visų kietųjų baldų brėžinius – jie sukurti „Archispektro“, ypač Ignas džiaugiasi virtuvės sala – marmuru puoštas kvadrato formos baldas suaplvalintais kampais išties nematytas.
Jo viduryje specialioje angoje augs kambarinės gėlės, o šalia bus ertmė šampano ledukams, kad gyvenimu bėsimėgaujančiai šeimai tauraus gėrimo visada būtų atvėsinto.
Išskirtiniu akcentu Ignas vadina ir virtuvės sieną, kurios stiklas bus spalvinamas specialia technika, kitų sienų dekoracijomis reikalingą akmenį lietuviai gabensis iš Ispanijos.
Tačiau pagrindinį namo sietyną, primenantį italų dizainerių kūrinį „Key Facts“, architektai projektuos patys, mat originalo kaina gali siekti 70 tūkst. eurų. Turtingi žmonės moka taupyti.
O ar automobiliai, kurie matomi vizualizacijose, – realūs? Tokius kolekcionuoja užsakovas?
„Ne, gal ne visai tokius. Bet panašius“, – šypsojosi kaunietis kūrėjas. Tačiau garažas su šviečiančiomis lubomis, kuriame numatytos vietos šešiems automobiliams būtent toks ir bus įgyvendintas.
Interjerasarchitektūra^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.