Sovietmečiu statytuose daugiabučiuose kai ko nerasite – atsakė, kodėl

2020 m. gegužės 29 d. 18:38
Lrytas.lt
Vadinamosios chruščiovkės jau seniai nestatomos, nepaisant to, jų vis dar gausu.
Daugiau nuotraukų (8)
Šio tipo gyvenamieji pastatai gerokai pralenkė laiką, kuriam buvo statyti, rašoma novate.ru.
Turbūt daugelis atkreipė dėmesį į tai, kad ne visos „chruščiovkės“ turi tiek balkonų butuose, kiek vėliau statytuose namuose.
Visų pirma, jų dažnai nėra pirmame aukšte.
Taip yra dėl kelių priežasčių. Pirmoji (ir galbūt pati svarbiausia) buvo ta, kad tokio tipo gyvenamajame pastate pirmasis aukštas buvo labai žemai, tad balkonas tiesiogine prasme liestų žemę. Be to, buvo manoma, kad balkonas yra ta vieta, pro kurią vagis gali lengvai patekti į kambarį.
Antroji priežastis buvo ta, kad tuo metu balkonas buvo vieta, kur buvo galima pakvėpuoti grynu oru, neišėjus į lauką. Pirmo aukšto gyventojams buvo paprasta išeiti į lauką, taigi, balkono jiems nereikėjo.
Be to, ekonominiu požiūriu taip pat buvo naudinga atsisakyti balkonų pirmuose aukštuose. Tai leido sutaupyti brangaus betono.
Trečioji priežastis buvo susijusi su priešgaisrine sauga. Šiuo atžvilgiu langas buvo laikomas daug saugesniu evakuacijai gaisro atveju.
Buvo manoma, kad balkonas sukels nereikalingų sunkumų evakuojant pirmųjų aukštų gyventojus. Tačiau „chruščiovkės“ gyventojas visada galėjo užsisakyti balkoną pirmame aukšte, jei jam to labai reikėjo.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.