Ruošia butus nuomai už kuo mažesnę kainą: interjero dizainerė atskleidė, kas nuvilia užsakovus

2020 m. balandžio 8 d. 18:41
Butų, kurių nuotraukos dažniausiai atsiduria nekilnojamo turto (NT) skelbimų portaluose, interjerus projektuojanti interjero dizainerė Jovita Bingelytė pastebi, jog užsakovai pageidauja šiuolaikiško interjero, tačiau už kuo mažesnę kainą.
Daugiau nuotraukų (27)
Visgi labiausiai interjero dizainerę gluminantis klausimas, kurio ji sulaukia kone kasdien – kiek kainuos įrengti kvadratinį buto metrą. Atsakymas, anot interjero dizainerės, paprastai paaiškėja tik pasidairius po interjero salonų lentynas.
– Kam užsakovai, kreipdamiesi į jus, kad suprojektuotumėte interjerą nuomojamam arba parduodamam butui, skiria prioritetą? Ar yra tendencijų, būdingų projektuojant būtent nuomojamų butų interjerus?
– Pagrindiniai prioritetai – medžiagų ir įrengimo kokybė, estetinis vaizdas bei, žinoma, sutilpti į turimą biudžetą. Sunkiausia užduotis būtent ir būna, kuomet, norint viską padaryti ir kokybiškai, ir dar pigiai, bet stilingai, tenka suktis iš padėties bei dėlioti prioritetus.
Aš netgi išskirčiau prioritetus ilgalaikės ir trumpalaikės nuomos butams. Įrengiant butą ilgalaikei nuomai, interjeras dažniausiai kuriamas kuo subtilesnis, labiau pritaikytas daugumai, nes užsakovas norės, kad tas butas būtų patrauklus įvairiems žmonėms, juk jis suinteresuotas butą išnuomuoti ilgesniam laikui.
Tokiu atveju ir išlaidos interjero įrengimui didesnės, mat nuomuojant butą ilgam laikui, jis turi būti paruoštas pilnaverčiam dažnai dviejų žmonių gyvenimui. Vadinasi, bute turės būti didelės ir erdvios spintos, dulkių siurblys, skalbyklė su džiovykle, kuo didesnis šaldytuvas, indaplovė, virdulys ir kiti reikalingi buitiniai prietaisai.
Jei butas naujos statybos ir šiek tiek aukštesnės kokybės nei vidutinis, tuomet tenka virtuvės stalčius pripildyti reikalingų įrankių, indų.
Butą įrengiant trumpalaikei nuomai vienas svarbiausių veiksnių – interjero išskirtinumas ir patrauklumas. Vilniuje nuomuojamų butų labai daug, todėl normalu, kad turistai, rinkdamiesi butą, kuriame praleis kelias dienas ar savaitę, rinksis tokį, kuris bus įdomesnis, kitoks, toks, kokiame kasdien negyventum, bet atostogoms išbandyti būtų labai smagu.
Todėl šiuo atveju sukurti išskirtinį stilių, emociją, idėją.
Vienas naujesnių mano sukurtų interjerų – Džeimso Bondo tema. Bute buvo įrengta „Google“ išmanioji namų sistema, valdoma balsu, tematikai sustiprinti paliktas žaislinis ginklas, sukuriantis intrigą, kad esi slaptasis agentas ir atvykai įvykdyti misijos.
Butuose, skirtuose trumpalaikei nuomai, itin svarbu, jog būtų visi reikalingi buitiniai prietaisai, įskaitant plaukų džiovintuvą ir patalynę, rankšluosčius. O dar svarbiau – tvirti baldai ir daiktai, nes visų didžiausia baimė rasti apgadintus baldus.
Parduodamiems butams svarbiausia yra kokybiškas įrengimas ir pagrindinės apdailos medžiagos: grindų, sienų dangos, santechnikos prietaisai. Žmonės jiems skiria daugiausia dėmesio, jie turi būti ilgaamžiai.
Baldams galima pataupyti, svarbiau sukurti jaukią nuotaiką, gerą atmosferą. Baldus, bėgant laikui, galima pakeisti, priešingai nei grindų dangą ar įmontuojamą dušo įrangą.
– Ar jūsų užsakovai įprastai baldus gamina, ar perka? Kam jie visgi linkę pataupyti, o kam priešingai – išlaidauja?
– Kai kuriuos baldus gamina, dalį perka. Dažniausiai užsakomi virtuvės baldai bei į nišas įmontuojamos drabužių spintos. Svarbiausi dalykai, kuriems netaupoma ir kurie turi būti labai kokybiški – grindų danga, virtuvės baldai ir įranga, santechnikos prietaisai bei buitinė įranga.
Dabar butuose dažnai įrengiama rekuperacijos sistema, kuri nemažai kainuoja, tačiau patalpų vėdinimas yra labai svarbus ir tiesiogiai susijęs tiek su mūsų sveikata, tiek su buto apdailos ilgaamžiškumu.
Pačiai yra tekę susidurti su situacija, kuomet nuomojausi butą naujos statybos name, kuriame po pusės metų ant miegamojo sienų pradėjo kauptis pelėsis. Miegamojo siena ribojosi su lifto šachta, kambaryje nebuvo lango, todėl teko ne tik ardyti baldus ir tvarkyti sienas, bet ir įrengti priverstinę ventiliaciją.
Renkantis baldus, tenka laviruoti tarp to, kas yra patikima ir tarp ko, kas mažiau kainuoja, bet gražiai atrodo. Reikia tarpusavyje derinti ir praktiškus, ir gražius sprendimus. Nuolatinė interjero dizainerio užduotis – ieškoti aukso viduriuko.
– Įprastai nuomai skiriami senos statybos butai. Ar lengva juose suprojektuoti šiuolaikišką, modernų interjerą?
– Senos statybos butus perprojektuoti ir šiuolaikiškai įrengti yra daug paprasčiau negu naujos statybos. Skamba turbūt neįtikėtinai, tačiau turiu daug praktikos įrengiant tiek naujos, tiek senos statybos butus. Tenka pripažinti, kad šiais laikais labai retas atvejis, kada naujos statybos butas būna gerai suplanuotas ir apgalvotas.
Beveik visada tenka keisti sienų ir kanalizacijos įvadų vietas, ką jau kalbėti apie apšvietimo bei kištukinių lizdų taškus. Senos statybos butai lengviau suplanuojami, juose netgi paprasčiau pritaikyti standartinius baldus, mažiau tenka gaminti individualių baldų.
Žinoma, kas liečia proceso eigą ir kokybę, daug paprasčiau yra įrengti naujos statybos butą, jame viskas aišku ir darbai visuomet einasi sklandžiau. Su sena statyba visada yra rizikos, ką rasi atlupęs grindų dangą arba kokia situacija su inžineriniais tinklais ir kanalizacija. Visi šie niuansai išaugina darbų sąmatą ir įrengimas užtrunka ilgiau nei naujos statybos bute.
– Kokių klaidų daro naujakuriai įsirengdami namus ir kiek visgi kainuoja įsirengti šiuolaikišką interjerą?
– Pagrindinė klaida, kurią daro butų pirkėjai – interjero įrengimo skaičiavimas kvadratiniais metrais. Visų pirma, čia brokerių ir statytojų triukas. Jie mėgsta pasakyti, kiek kainuos įrengti kvadratinį buto metrą. Dažniausiai tas vidurkis būna toks mažas, kad už tokią sumą jums dirbtų tik ukrainiečiai, grindų dangą tektų pirkti pačią pigiausią, o plyteles – ieškant didžiausių nuolaidų.
Pardavėjai naudojasi tuo, kad pirkėjas gauna konkretų skaičių, kuris pagal suplanuotą biudžetą skamba labai logiškai, nusiramina ir butą nusiperka. Tačiau prasidėjus statybos darbams ir pasivažinėjus po prekybos vietas tenka labai nusivilti, nes tuomet paaiškėja realios medžiagų kainos, staiga tenka keisti visą interjero projekto konceptą.
Tokiu būdu galima paskaičiuoti tik preliminarią vidaus darbų kainą, nes statybiningai savo įkainius skaičiuoja pagal būsto plotą. Tačiau, kalbant apie grindų dangą, plyteles, baldus, santechniką, šviestuvus, tokia skaičiavimo logika netinka.
Pavyzdžiui, turime 35 kv. m ploto ir 50 kv m ploto dviejų kambarių butus.
Logiška, kad medžiagų ir darbų kaina bus aukštesnė didesnės kvadratūros butui, tačiau reikalingų baldų ir santechnikos prietaisų skaičius bus beveik toks pats. Juk nepriklausomai nuo kvadratūros, abiejuose butuose reikės įrengti virtuvę, vonios kambarį su tais pačiais prietaisais, svetainę bei miegamąjį. Pagrindinių reikalingų baldų ir elementų reikės tiek pat, tačiau jei po įrengimo skaičiuosime, kiek kainavo vienas kvadratinis metras, gausime visiškai skirtingus skaičius.
Rinkoje medžiagų ir intejero detalių pasiūla tokia didelė, kainų amplitudė labai plati, bet juk kiekvienas nori įsirengti butą ne pigiausiomis medžiagomis.
Butasišlaidos būsto nuomai^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.