Konkurencija – tūkstantinė
Sąraše greta garsiausių pasaulio interjero architektų – ir lietuvės Vaida Kandratavičiūtė bei Kristina Balaišytė (MB „Interjero dizaino ir architektūros studija“), pripažinimo sulaukusios už projektą „Funkcionalus lengvumas“.
Kaip pasakojo V. Kandratavičiūtė, platformoje „Archilovers“ publikuoja visus komandos projektuotus interjerus, kad jie būtų matomi plačiau – ne tik Lietuvos rinkoje. „Tai dar viena platforma būti matomiems“, – komentavo V. Kandratavičiūtė.
Be to, projektai, sulaukiantys tarptautinio dėmesio, anot pašnekovės, ne visuomet pastebimi Lietuvoje. Toks buvo vienas interjeras, prasprūdęs pro akis lietuviams, bet pastebėtas vieno garsiausių Pietų Korėjos architektūros ir dizaino leidinių. „Archilovers“ vienu mylimiausių tapęs interjeras Lietuvoje taip pat daug dėmesio nesulaukė.
Interjero dizainerė pripažįsta – tarptautinėje platformoje publikuoja pačius įvairiausius darbus ir sulaukia visokiausių reakcijų.
Interjere – funkcionalumas ir lengvumas
56 kv. metrų ploto buto interjero „Funkcionalus lengvumas“ autorės pabrėžia rafinuotą, neperkrautą detalėmis ir spalvomis interjero stilistiką, kuriančią estetinį lengvumą. Griežtos geometrinės formos ir metalo rėmai baldų projektuose bei stiklo vitrinoje suteikia interjerui struktūriškumo.
Erdvių funkcionalumas pritaikytas miesto širdyje gyvenančių žmonių individualiems poreikiams: aktyvus socialinis gyvenimas verda mieste, todėl namai skirti jaukiai ramybei ir kokybiškam poilsiui. Ateityje šeimininkai svarstys galimybę perleisti šį būstą nuomai, todėl interjere naudotos praktiškos ir lengvai prižiūrimos medžiagos – tikrai pasiteisinsiantis sprendimas.
Apdovanojimas nebe pirmas
Dar vienas į „Archilovers“ mylimiausiųjų sąrašą patekęs interjeras – architektų biuro „Inblum“ „Namai ant stogo“ (Laura Malcaitė, Dmitrij Kudin, Karolina Jašinskaitė, Gintautas Gutauskas).
Kaip pasakojo architektė L. Malcaitė, šioje platformoje pateikus projektą, jį darsyk įvertina jau pati „Archilovers“ komanda – patikusį publikuoja matomesnėje portalo vietoje.
Praėjusiais metais apdovanojimą už interjero projektą jau gavę, šįmet sulaukė žinios apie antrąjį – „Namai ant stogo“ įvertinti už estetiką, funkcionalumą ir kūrybiškumą
„Namų ant stogo“ interjerą „Archilovers“ publikavo ne tik portale, bet ir „Instagram“ paskyroje, kur matomumas dar solidesnis.
Darbų publikavimas tarptautinėje platformoje, anot architektės, turi daug reikšmės architektų biuro matomumui ir žinomumui. Juolab kad profilius portale susikūrę garsiausi pasaulio architektai. Antra vertus, „Archilovers“ galima rasti itin platų projektų spektrą, kartais ir visai netikėtų.
Įspūdinga erdvė gyvenimui
197 kv. m ploto namų, esančių Vilniaus Naujamiestyje, erdvės susideda iš trijų dimensijų: privačios, viešosios – vidaus, ir viešosios – lauko erdvės. Lauko erdvė čia neatsiejama vidaus dalis dėl 5,5 m stiklo sienos ir terasos, juosiančios kone visus apartamentus.
Erdvė – pagrindinė šių namų vertybė ir komforto matas. Erdvė sluoksniuojama ne tik horizontaliai – aukštais, bet ir vertikaliai: užuolaidomis, stiklo pertvaromis, funkcijomis.
Viešąją vidaus erdvę – svetainę, valgomąjį ir virtuvę – nuo privačiosios, miegamųjų, skiria natūralaus medžio faneruotės baldinė struktūra. Tokiu būdu nubrėžiama vizualinė riba tarp to, kas yra vieša ir to, kas privatu.
Medinės lubos šiek tiek „įžemina“ įspūdingą erdvės aukštį, kartu veikia kaip jungtis tarp pirmo aukšto viešos ir antro aukšto privačių erdvių.
Antrame aukšte esantys miegamieji suprojektuoti tokiu principu, kad neprarastų ryšio su aplinka, stiklo vitrinos, monolitinis turėklas viename iš kambarių virsta mikrobalkonu, kuris sukuria pastato pastate iliuziją, žvelgiant tiek iš išorės, tiek iš vidaus.
Monolitinės erdvinės struktūros čia įgauna rafinuotumo dėl specialiai šiems namams kurto grindų mozaikinio betono rašto, sofistikuotų baldų, bei medžiagų, kurios ilgainiui taps tik tauresnės.