Įsidėmėkite visiems laikams: kam tikrai netaupyti įsirengiant namus

2019 m. balandžio 6 d. 16:09
Nuosavas būstas bei kokybiškas jo įrengimas yra bene kiekvieno lietuvio norų ir tikslų sąraše. Ir turbūt visi, kam tenka įsirenginėti namą ar butą patvirtins, jog šiame procese kyla daug klausimų, susiduriama su nemažai problemų.
Daugiau nuotraukų (1)
Į ką reikėtų atkreipti dėmesį naujakuriams? Kokios dažniausiai daromos klaidos ir kaip to išvengti?
Keletu itin svarbių patarimų sutiko pasidalyti Kauno technologijos universiteto Statybinių medžiagų ir konstrukcijų tyrimų centro direktorius Ernestas Ivanauskas.
Būsto ekonomiškumas. Bene aktualiausia tema būsimiems naujakuriams – pastatų energinis naudingumas ir vis griežtėjančių reikalavimų įvykdymas. Kiekvienam norisi gyventi ne tik šiltame ir gražiame būste, bet ir nepermokėti už šilumą bei būti tikram, kad namai nekelia pavojaus sveikatai, yra maksimaliai saugūs gaisro atveju.
Kitaip tariant, kad visos pastate panaudotos medžiagos atitinka Europos erdvėje atitinkančius kokybės reikalavimus ir yra maksimaliai nedegios nelaimės atveju.
„Norint atitikti šilto ir taupaus namo kategoriją pagal A, A+ ar A++ energinio efektyvumo klasę, būtina ne tik tinkamai parinkti šilumos izoliacijos sluoksnio storį, bet ir užtikrinti aukštą darbų kokybę, tinkamai montuojant langus, duris, stogo elementus bei tvirtinant šilumos izoliacijos sluoksnius“, – neabejoja E. Ivanauskas.
Taigi, rinkdamiesi prekes ir paslaugas, geriau vadovaukitės ne principu „kuo pigiau“, o siekite optimalaus kainos ir kokybės santykio – tai neabejotinai atsipirks ateityje.
Priklausomai nuo pageidavimų, galima rinktis tiek radiatorinį, tiek grindų šildymą, tiek vis populiarėjantį šilumos siurblių šildymo sistemos būdą – „oras-oras“.
Renkantis bet kurią sistemą, reikėtų pasidomėti suvartojamos energijos kaštais, galimomis jūsų investicijomis ir, žinoma, atsiperkamumo prognozavimu.
Grindų įrengimas. Įsirengiant būstą, dažnai netinkamai įrengiamos patalpų grindys, nesilaikoma gamintojų pateikiamų įrengimo technologijų.
„Tarkime, medinės ar PVC dangos ant betoninių grindų klijuojamos dar ant nepakankamai išdžiūvusio betoninio pagrindo, kas sukelia grindų dangos išsikraipymus, bangavimą ar pūslių atsiradimą“, – apie dažną klaidą įspėja E. Ivanauskas.
Dažai – kokius rinktis? Renkantis dažus savo namams, reikėtų žvelgti ne tik iš estetinės pusės ir galvą laužyti dėl spalvų gamos, bet ir atkreipti dėmesį į praktinius momentus.
„Žinoma, intensyviau naudojamose patalpose sienas patartina dažyti lengvai valomais plaunamais dažais.
Jei sienų glaistymo ir bendra paruošimo kokybė nėra aukščiausio lygmens, reikėtų pasirinkti tik matinės spalvos dažus, nes jie mažiau išryškins esamus nelygumus.
Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, kokio tipo ventiliacija yra įrengta jūsų būste, ar langai turi mikroventiliaciją, nes tai užtikrina komfortišką ir kokybišką gyvenimo kokybę“, – pataria E. Ivanauskas.
Langai. Jei tik turite galimybę, montuokite dviejų stiklo paketų langus, kas jums leis pasiekti patalpų aukštesnį energetinį efektyvumą, mažesnį triukšmo lygį patalpoje ir nerasojančią vidinę lango stiklo dalį, juos eksploatuojant.
Jei jūsų būsto langai labiau orientuoti į pietinę pusę, reikėtų įsigyti specialias stiklų dangas, kurios sumažina saulės šviesos šilumos patekimo srautą į patalpas vasaros metu, o žiemos metu tampa papildoma kliūtimi šilumos netekimo nuostoliams iš patalpos.
Svarbiausia – medžiagų kokybė. Įsirengiant būstą labai svarbu įsitikinti, kad perkate tikrai kokybiškas statybines medžiagas.
Kiekvienas jūsų perkamas statybos produktas privalo turėti eksploatacinių savybių deklaraciją (ESD).
Joje turi būti pateikiamos statybos produktų esminės charakteristikos, kurias galėsite palyginti su tomis, kurių norėtumėte, ar kurios nurodytos jūsų statybos objekto projekte.
„Dažnas nesutarimas tarp pirkėjo ir pardavėjo pasitaiko tada, kai klientas, įsigijęs prekę, yra nepatenkintas jos kokybe, ir dėl pastebėtų trūkumų kreipiasi po mėnesio ar dar vėliau.
Jei matote produkcijos galimus defektus, būtina nedelsiant kreiptis į gamintoją ir fiksuoti produkto neatitikimus dar pakuotėse“, – sako E. Ivanauskas.
Namaišildymas^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.