Gražiausio Lietuvoje namo šeimininkai savo svajonę kūrė 4 metus

2019 m. sausio 5 d. 17:47
Agnės (35 m.), kaip ir Rimvydo (36 m.), vaikystė prabėgo eiliniame Druskininkų daugiabutyje. Sukūrę šeimą jie taip pat įsikūrė daugiabutyje, tačiau abu žinojo, kad kada nors įkurtuves švęs name. Taip ir nutiko.
Daugiau nuotraukų (16)
Šeima namą Druskininkuose pasistatė per ketverius metus.
Ir sulaukė didžiulio įvertinimo. Praėjusį mėnesį jų namo interjeras „Lietuvos ryto“ grupės ir Lietuvos architektų sąjungos konkurse „Mano erdvė 2018“ buvo išrinktas geriausiu, o šeimininkai A. ir R. Večkiai – geriausiais užsakovais.
Norėjo erdvaus būsto
Kai anglų kalbos mokytojos ir verslininko pajamos leido kloti namo pamatus, jie ėmė aiškintis, kaip galėtų atrodyti jų svajonė, žurnaluose ir internete rinko jiems labiausiai patikusių namų vaizdus. Tiesa, vieną viziją vis tik turėjo iš anksto – namas turi būti ypač erdvus. Juolab kad jo vieta – itin vaizdingoje vietoje šalia Nemuno.
Po daugybės peržiūrų Agnei į akis krito architekto Kazio Strazdo suprojektuoti namai. Vilniuje Večkiai susitiko su kūrėju. Erdvus L raidės formos vieno aukšto namas – tokius pageidavimus išgirdo architektas. Tačiau atvykęs į Druskininkus ir įvertinęs sklypą jis suabejojo, ar toks ten įsispraustų. Šeimai jis pasiūlė 250 kv. metrų ploto būstą, kurio pirmojo aukšto erdvė – 4 metrų aukščio.
Architekto idėja šeimai tiko, todėl netrukus jie kartu sudėliojo, kokios bus vidaus erdvės, kiek miegamųjų, vonios kambarių, sandėliukų, nutarė, kad reikalingi darbo ir svečių kambariai.
Prasidėjo projektavimo darbai.
Kiek ilgiau užtruko išorės apdailos medžiagos paieška. Pora apžiūrėjo ne vieną namą, apčiupinėjo jų fasadus, kol po ilgų dvejonių buvo nuspręsta rinktis neįprastą Lietuvoje išorės apdailos medžiagą – maumedžio čerpeles. Dėl jų vėliau buvo pasirinkta ir įspūdinga vidaus erdvės apdaila – dažytos drebulės čerpelės.
 
Surado interjero kūrėjus
Kai namas buvo suprojektuotas, šeima suskubo ieškoti interjero architektų. Nors jų tėvai skeptiškai reagavo į tokią paslaugą,“nes juk tai pinigų metimas į balą“, Večkiai net nesvarstė galimybės namus įsirengti patys.
„Neįsivaizduoju, iš kur galėčiau rasti tiek laiko. Juk apie namo įrengimą reikia labai daug išmanyti, ten tiek daug paslapčių, kurias žino tik profesionalai, – nustebino R.Večkys, mat dar daugelis jo bendraamžių mano priešingai. – Interjeras pirmiausia yra patogi vieta gyventi, o ne parinktos sienų spalvos.“
Kas jiems tą patogumą sukurs, rinkosi pagal architektų darbus, tačiau išsirinko porą, kurios interjerų buvo kone nematę.
„Kai susitikome su Jurga Marcinauskaite ir Jokūbu Jurgeliu, su jais buvo taip paprasta ir lengva, kad abejonių, jog bendradarbiausime neliko. Mums patiko jų požiūris į darbą ir į užsakovą. Jau iki tol buvome patyrę, kad kiti architektai neišgirdo mūsų, nes yra įsitikinę, jog geriau žino, kaip mes norime gyventi“, – druskininkiečiai prisiminė pirmą susitikimą su Jurga ir Jokūbu.
Kėdės – iš antikvariato
Interjere daug dėmesio buvo skirta medžiagoms ir jų sukeliamiems pojūčiams. Čia gerai suvaldyta erdvė, maloni akustika. Šeimininkų pageidavimu kūrėjų duetas paviršiams naudojo tik natūralias medžiagas, juose daug grubių, masyvių elementų. Visame name dera melsva spalva ir netikėti medžiagų deriniai – nenusaldinti, o tik paryškinantys čia įsikūrusių žmonių charakterį.
Beje, mėlyną namų atspalvį labai netikėtai padiktavo keraminės plytelės. Kai Agnė su Rimvydu interjero salone jas išvydo, nebesvarstė apie kitokias. Jomis buvo išklijuotos ne tik vonios patalpos, bet ir plotas, kur paprastai tiesiamas kilimas, – poilsio erdvėje, po stalu ir sofomis.
Į melsvos harmoniją darniai įsiliejo jauno menininko Dominyko Gutausko kūriniai.
Tai, kaip atrodo jų namai šiandien, beveik nesiskiria nuo pirmo Jurgos ir Jokūbo jiems pasiūlyto interjero projekto. O tai, pasak Rimvydo, tik įrodo, jog jie išties rado bendrą kalbą.
„Būdavo, aš pasiūlau idėją, jie sako: valio, šaunu, darom, o mes priėmėme kone visus jų pasiūlymus“, – apie bendradarbiavimą pasakojo R.Večkys.
Antai įspūdingas virtuvės kėdes jis aptiko viename Kauno antikvariatų, pasitarė su kūrėjais ir įsigijo. Vėliau J.Jurgelis net bandė išsiaiškinti jų istoriją, tiesa, tepavyko sužinoti, kad kėdės stovėjo kažkurioje Berlyno gamykloje.
Erdvė pribloškė komisiją
„Esu dėkinga vyrui, kad jis taip sąžiningai dalyvavo priimant sprendimus, mačiau, kad net tada, kai dar buvo plikos sienos, jis jau džiaugėsi būsimų namų grožiu ir mintimis juose jau galėjo gyventi.
Tuo metu aš sėdėjau ant laiptų už galvos susiėmusi ir svarsčiau, ar tik mes nepadauginome su ta erdve, maniau, kad neįmanoma jaukiai įrengti tokio netipinio namo“, – prisiminė Agnė.
Naujuose namuose puikiai jaučiasi jų aštuonmetė dukra Paulina bei rusų toiterjeras Nutella.
Kai šiemet Jurgos ir Jokūbo sukurto interjero atvyko apžiūrėti interjero architektūros konkurso „Mano erdvė 2018“ vertinimo komisijos nariai, kaip ir visi čia užsukę pirmą sykį, sustingo vos įėję.
Tai, kaip atrodo 4 metrų aukščio erdvė šiame name, net ir jos vertintojams padarė įspūdį, nors visi jie – daugybę namų įvairiose pasaulio šalyse matę, ne po vieną profesinį apdovanojimą pelnę architektai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.