„Žinoma, kad neteisinga, – patikino Aušra Telišauskaitė, studijos „Dizaino gangsteriai“ architektė. – Man keista, kad dar tiek daug žmonių yra įsitikinę, jog interjero darbai prasideda, kai būna baig-ti statybos darbai. O iš tikrųjų kuo mažiau visko tarp sienų pridaryta, tuo tiksliau galima įgyvendinti užsakovo pageidavimus.“
Todėl Aušra džiaugiasi, kad dėl apdairios draugės į būsimus Jūratės namus pirmą kartą atvyko, kai ten dar buvo įmanoma daryti korekcijas, – vienur pertvaras griauti, kitur įrengti.
Pradžioje 100 kv. metrų kotedžo šeimininkei namuose norėjosi Provanso stiliaus interjero, bet jau per pirmą pokalbį su architekte ir techninių darbų vadovu Robertu Volodka mintys apie prancūzišką kaimą vis labiau tolo – ryškėjo visai kitokia namų vizija.
„Jūratė sutiko net su itin provokuojančiais interjero sprendimais, nors tokių net neplanavome įgyvendinti – taip tik tikrinome užsakovę, ar ji atvirai mums sako savo nuomonę ir kiek yra pasiryžusi iššūkiams. Tad netrukus supratome, kad čia pavyks sukurti kai ką įspūdinga, – Jūratė tam išties buvo nusiteikusi“, – pirmuosius susitikimus prisiminė Aušra ir Robertas.
Ar židinio reikia? Reikėtų. O kaip mintis, jei erdvėje atsirastų kabantys krėslai? Pritariu. Ar pasiruošusi miegamąjį sujungti su vonia? Visą laiką apie tai svajojau!
Abejonių nebeliko – šie namai bus modernūs.
Jau po pirmo susitikimo su „Dizaino gangsteriais“ Jūratė pajuto, kad jais gali visiškai pasitikėti, o išvydusi pirmas vizualizacijas suprato, jog į pievas jie nenuvažiuos, tad atsipalaidavo ir leido profesionalams dirbti.
Tiesa, šeštus metus mopsų veislės šunį auginanti trisdešimtmetė žino, ką reiškia prastos grindys, – jau po pusmečio ant tokių išryškėja augintinio pėdsakai. Apie tai užsiminė komandai – buvo nutarta kloti aukščiausios klasės laminatą.
Taip pat keturkojo šeimininkė pageidavo tualeto su dušu pirmame aukšte prie pat laukujų durų, kad parėjus iš lauko būtų patogu nuplauti augintiniui kojas.
Dviejų aukštų būste dominuoja balta ir sodriai pilka spalvos – sienos, korpusiniai baldai, židinio apdaila, vonios ir dušo kambarių plytelės. Šį spalvų duetą šildo kreminiai ir smėliniai tekstilės paviršiai – baldų apmušalai, užuolaidos, romanetės.
Ant tvirtų jūrinių virvių kabantys permatomo plastiko krėslai prieš 3D betono plokštėmis puoštą židinį išties daro namus išskirtinius. Plokščių raštas atsikartoja televizoriui bei daiktams laikyti skirto baldo ir baltuose virtuvės spintelių paviršiuose. Ta pati 3D betono plokštė kyla ir į antrąjį aukštą – ji puošia vieną laiptinės sieną, kita siena taip pat dekoruota ne-tradiciškai – laminuotomis grindlentėmis, tokiomis pat kaip ir laiptai, šeimininkės miegamasis ir dauguma būsto grindų.
Gana siaurą ir tamsią laiptinę bei antrojo aukšto koridorių įspūdingai apšviečia varveklius primenantys LED šviestuvai, įmontuoti ne tik lubose, bet ir sienose.
Šeimininkė džiaugiasi, kad antrajame aukšte turi ir dušo, ir vonios kambarius, o labiausiai jai patinka miegamajame sumontuota spinta stiklinėmis durimis. Žavi moteris pasiryžusi joje palaikyti precizišką tvarką, nes čia estetika be konkurencijos įveikė praktiškumą.
„Kitose spintose susidėsiu tai, kas ne-gražiai atrodys stiklinėje“, – šypsosi Jūratė. Ko jau ko, bet spintų šiuose namuose netrūksta – kadangi specialios patalpos daiktams sandėliuoti nėra, „Dizaino gang-steriai“ pasirūpino, kad būtų vietos jiems sudėti.
Šio būsto įrengimas vyko gana sklandžiai, statybininkai nieko nenumatyto neiškrėtė. Ir tai nestebina, nes Aušra su Robertu yra atsirinkę patikimus partnerius. „Gangsterių“ komandos išskirtinumas – kūrėjo ir jo kartais sunkiai įgyvendinamų polėkių tramdytojo duetas.
Inžinieriaus išsilavinimą turintis Robertas su Aušra aptaria kiekvieną sudėtingesnį jos sumanytą interjero sprendimą, tad kai brėžinius išvydę statybininkai ar baldininkai griebiasi už galvos: „Tai neįmanoma, jūs, architektai, visko prisigalvojate!“, Robertas jiems ramiai paaiškina, kad tai ne tik įmanoma, bet ir bus įgyvendinta visų šiame procese dalyvaujančių pasididžiavimui. Jis prižiūri visą būsto įrengimą, su darbų vykdytojais aptaria kiekvieną iškilusį klausimą.
Nors būstus „nuo... iki...“ įrenginėja vos trejus metus, Robertas jau suprato, kur ir kaip galima sutaupyti. Ne paslaptis, jog didžiąją interjero biudžeto dalį suvalgo apdailos darbai, todėl jis preciziškai tiksliai apskaičiuoja, kiek kokių medžiagų reikės, kad liktų kuo mažiau nepanaudotų. Atrodo, smulkmena, bet susitaupo šimtai eurų.
Ir su Jūrate pirmą kartą aptartas biudžetas beveik nesiskyrė nuo tos sumos, kurią moteris iš tikrųjų išleido namams įrengti. Tiesa, ji nebuvo kukli. Tai vienas prabangiausių „gangsterių“ įrengtų būstų.
Pusmetį užtrukusiame namų įrengimo procese šeimininkė noriai dalyvavo, tačiau kai jau buvo matyti darbų pabaiga ir liko tik kai ką pabaigti sumontuoti, kai ką priveržti, nuvalyti ir pakabinti, Aušra paprašė Jūratės bent porą savaičių čia neužsukti. Architektė norėjo sukurti užsakovei šventę – kad jos pirmųjų namų įspūdis išliktų ilgam.
Regis, tai pavyko: vos pravėrusi duris naujakurė nesulaikė džiaugsmo ašarų – viskas tviskėjo švara, po kambarius nesimėtė laidai, kampuose nestirksojo statybininkų palikimas. Darbai buvo baigti: ant langų – užuolaidos, vazose – gėlės, o židinyje spragsėjo malkos, buvo pasirūpinta net namų aromatais. „Iki šiol netikiu, kad aš čia gyvenu“, – šypsojosi laiminga šeimininkė.