Ketvirtadienį sostinėje įsikūrusiame interjero salone „IDN HOME“ rinkosi garsūs Lietuvos architektai, interjero dizaineriai ir svečiai. Čia buvo pristatytas vienas inovatyviausių ir prabangiausių pasaulyje virtuvių gamintojo „Valcucine“ naujausias virtuvės modelis bei metalo meistrų – „DeCastelli“ – darbai.
Valdoma rankų mostais
Vakaro renginį savo kalba, o vėliau, ir šokiu, pradėjo robotas Nao, kuris pasveikino visus susirinkusius, o paskui vedėjo žodį perdavė „IDN HOME“ vadovei Gytei Ragauskienei.
Stovėdama už dar šventine juosta apjuostos virutvės, ji džiaugėsi galėdama lietuviams pristatyti tikrą virtuvės perversmą ir dar nematytą naujovę – virtuvę, kuri turi „V-Motion“ sensorinę sistemą.
Tokia virtuvė valdoma rankų mostais. Iš viršaus į apačią perbraukus ranka pro tam tikrose vietose esančius sensorius užsidaro virtuvės užsklanda, kuri kartu paslepia visus elektrinius pritaisus ir indus, o ranka perbraukus iš kairės į dešinę keičiasi virtuvės apšvietimas, kurį virtuvės šeimininkas gali rinktis pagal savo nuotaiką, metų laiką arba gaminamą patiekalą.
„Tai virtuvė, kuri neliečiant baldo, vienu rankos mostu leidžia ne tik valdyti virtuvės apšvietimą, kuris gali būti parenkamas pačio virtuvės šeiminko, bet ir paslėpti virtuvės buitį – elektrinius prietaisus, indus, vandens čiaupą ir taip akimirksniu virtuvės aplinką paversti tvarkinga ir estetiška“, – demonstruodama virtuvės galimybes pasakojo G.Ragauskienė, o jau netrukus, kaip viskas veikia galėjo išbandyti ir patys svečiai.
Atliko bandymą su plieniniu rutuliu
Kaip pabrėžė direktorė, nors „Valcucine“ virtuvė stiklinė, ir nors ji turi stiklinį fasadą, stiklinį stalviršį ir stiklines spinteles bei vieną naujausių apdailų – bronzinį tinklelį stikle, tokios medžiagos, o tuo labiau, jos tariamo trapumo, baimintis nereikėtų.
Netrukus pasiėmusi pusės kilogramo plieninį rutulį G.Ragauskienė vieną savanorį pakvietė išbandyti virtuvės stiklo stalviršio stiprumą.
Atėjusiai moteriai buvo skirta užduotis – plieninį rutulį paleisti iš maždaug 30 centimetrų aukščio tiesiai ant stiklinio stalviršio, kuris, tiesa, atlikus bandymą, nė kiek nenusibražė ar neįskilo. Taip pat teko pastebėti, kad toks paviršius nepalieka pirštų atspaudų.
„Tokia virtuvė ir po 10 bei 20 metų atrodys lyg nauja“, – pasakojo direktorė.
Atkreipiant dėmesį į tai, kad drauge su technologijomis žygiuoja ir buitinės technikos naujovės, tokios virtuvės spintelės – be rankenų, o lengvu piršto palietimu atsidaro orkaitė ir indaplovė.
Kainuoja tiek, kiek geras automobilis
G.Ragauskienė stengdamasi išlaikyti smalsumą pateikė savotišką kainų palyginimą ir prašė svečių atspėti, tokia visgi yra tokios išmanios virtuvės kaina.
„Tai, ką matote čia, pagrindinė dalis ir sala, kainuoja tiek, kiek 49 kvadratinių metrų dviejų kambarių butas Liepyno gatvėje, Vilniuje, arba 63 kvadratinių metrų trijų kambarių butas Lazdynėlių gatvėje. Taip pat galima lyginti su 124 kvadratinių metrų namu Kaune, Akademijos miestelyje.
Bet kainos dažnai lyginamos ir su automobiliais. Pavyzdžiui, virtuvė kainuoja tiek, kiek „Maserati Levante S“ su dyzeliniu varikliu ir su tam tikrais papildomais privalumais arba tiek, kiek kainuoja „Mercedes-Benz SL“ arba „BMW M5“ automobilių modeliai.
Moterims, kurios šiek tiek nusimano madoje, pasakysiu, kad virtuvė verta tiek, kiek kainuoja 12 „Hermes Birkin 35 Togo“ rankinių“, – intirgą palaikė direktorė, tačiau publika netrukus įvardino skaičių.
„Toks virtuvės modelis kainuoja 92 tūkst. eurų“, – garsiai atspėtą kainą įvardino G.Ragauskienė, pridūrusi, kad tokių virtuvių pardavimas Lietuvoje yra nišinis dalykas.
Stalelis – 1600 eurų
Vakaras buvo skirtas ir metalo meistrų „DeCastelli“ darbams. Kaip pasakojo G.Ragauskienė, tai šeimos įmonė, kuri ilgus metus gamino rakandus virtuvei ir bažnyčiai, pavyzdžiui, varpus, bažnytinius indus ir dubenis.
„Tik 2003 metais jie pasuko dizaino keliu. Tai daiktai ir metalai, kurie yra lenkiami, ieškoma atspalvių, yra deginamas varis, chemikalais apdorojamas žalvaris, kad įgautų atspalvį ir lenkimą. Jie sprendimų turi be galo gražių“, – teigė G.Ragauskienė.
Šiandien italų įmonė „DeCastelli“ iš metalo daro sienas, apdailą židiniams, grindis, laiptus, stalus, staliukus, kėdes, knygų lentynas, šveistuvus ir kitus gaminius.
„Nuvykus pas juos mums buvo įdomu matyti, kaip buvo ruošiami projektai. Pavyzdžiui, didžiulė svetainė Dubajuje, kur visos sienos padengtos žalvariu, kuris buvo išpjaustytas lazerio technologija“, – sakė direktorė.
Paklausta apie dirbinių kainas, moteris pateikė pavyzdį, štai jų dizaino namuose vienas stalelis kainuoja 1600 eurų, kitas – 2200 eurų.