Saugią ir jaukią aplinką, kurioje pailsime, atsigauname nuo išorinių dirgiklių, kuria „hygge“ – iš Danijos kilęs reiškinys, filosofija, kultūra, būsena, emocinis patyrimas, laimės formulė.
Susidomėjusi šia filosofija ir į ją įsigilinusi architektė bei interjero dizainerė Gitana Valavičiūtė savo namus atnaujino vadovaudamasi „hygge“ principais – taip, kad juose būtų gera, ramu, mielos detalės žadintų šiltus prisiminimus ir kartu namai būtų svetingi.
Vonia
Vonios sienų plytelių su raštuotomis detalėmis G.Valavičiūtė nekeitė naujomis. Jas atnaujino tiesiog nudažydama specialiais, drėgniems paviršiams tinkamais šiek tiek pilkais dažais. Prie plytelių priderino panašaus atspalvio linines užuolaidas.
Skalbimo mašina iškeliavo į sandėliuką. Ją pakeitė stilingas daugiafunkcis medinis baldas „3 viename“: kėdė, lentynėlė bei rankšluosčių džiovykla.
G.Valavičiūtė pakeitė plastikines spintelės po praustuve rankenėles į suktas iš lininių virvelių. Maža detalė suteikė dar daugiau jaukumo.
Virtuvė
Virtuvė iš pradžių buvo blanki. Ji neatrodė svetingai.
Architektė pastebėjo, kad vakare, kai besileidžiančios saulės šviesa užlieja virtuvę, ji tampa ypač jauki. Siekdama tai pabrėžti perdažė sienas šviesiai ruda spalva, paryškinančia saulės atspindžius. Taip virtuvė tapo optimistiška, sklidina šviesos ir pozityvumo erdve ne tik vakarais.
Keičiant virtuvės spalvą teko uždažyti sienų plyteles, kurių nesinorėjo atsisakyti, nes jos kasdien šeimininkei primindavo tėtį, kadaise jas klijavusį.
Sienas papuošė iš skandinaviško interjero aksesuarų parduotuvės „Bijūnai prie namo“ pirktais stilingais paveikslėliais su paparčių motyvais, kurie atkartoja ant palangės ir miegamajame augančius gyvus paparčius.
Prie valgomojo stalo architektė pastatė suolą.
Jį ir dalį sienos uždengė dirbtiniu sienų spalvos kailiu. Dabar čia mielai įsitaiso ne tik šeimininkės katinas, bet ir bičiuliai, mėgstantys vakaroti architektės virtuvėje.
Maloniai leidžiant laiką su draugais sukuriama „hygge“ nuotaika, apie kurią savo knygoje „Mažoji laimės knyga hygge“ rašė Laimės tyrimų instituto Kopenhagoje direktorius Meikas Wikingas.
Miegamasis
Anksčiau čia buvo svetainė, šurmuliavusi nebent per šventes, nes visi svečiai mieliau burdavosi virtuvėje.
Architektė G.Valavičiūtė ją pavertė miegamuoju. Sprendimas visiškai pasiteisino. Erdvus, bet jaukus miegamasis tapo poilsio oaze, kurioje malonu leisti laiką po įtemptos darbo dienos.
Didelę ir patogią lovą šeimininkė užklojo lininiais užtiesalais. Etnografinėje lietuvių buityje naudota medžiaga, architektės nuomone, labiausiai susijusi su mūsų istorija, protėvių atminimu.
Prie lovos stovi įspūdingo dydžio pačios užaugintas fikusas, primenantis medį. Po jo lapija sėdėdamas kiekvienas jaučiasi saugiai.
Raudonas fotelis po fikuso medžiu yra vienintelis ryškus daiktas miegamajame. Jame ypač gera įsitaisyti lietingais, vėsiais vakarais ir skaityti knygą.
„Hygge“ nuotaiką padėjo sukurti ir iš šeimininkės vaikystės atkeliavę baldai. Jie vis dar spinduliuoja rūpestingų tėvų meilę.
„Hygge“ stilius skatina kūrybą jaukiau įrengiant savo erdvę. Tai, kas sukurta mūsų pačių, stengiamės apsaugoti. Draudimo bendrovė „Seesam“ kviečia visus kurti savo namų ramybę nepamirštant pasirūpinti namų bei artimųjų saugumu juose.