Vilniaus Antakalnio gimnazija išsiskiria savita pastato architektūra ir įspūdingu dydžiu. Šią mokyklą 2017–2018 mokslo metais lankys net 560 moksleivių. Iki šiol šios gimnazijos moksleiviai naudojosi įrengtomis tupyklomis ir ne pirmą dešimtį skaičiuojančiais praustuvais. Anot Vilniaus Antakalnio gimnazijos direktorės Vitos Kirkilienės, WC patalpos remonto nematė jau 17 metų.
„Visus šiuos metus WC patalpos buvo labai intensyviai eksploatuojamos, nes net iki 2009 m. ugdymo procesas gimnazijoje vyko dviem pamainomis“, – pasakoja gimnazijos vadovė. Anot jos, tualetų patalpos nebeatitiko higienos reikalavimų, įranga buvo morališkai pasenusi ir susidėvėjusi, patalpos nebeatrodė estetiškai, net ir įdedant daug pastangų jas prižiūrėti.
Sumontuoti šiuolaikinę santechnikos įrangą „Gustavsberg“ filialo darbuotojus paskatino publikacijos įvairiuose portaluose apie mokyklų tualetų problemas. Yra žinoma ne viena istorija, kai vaikai vengia lankytis mokyklos tualetų patalpose, jaučia fizinį ir psichologinį diskomfortą, nes WC patalpų aplinka bauginanti ir nehigieniška. Pasidomėję bendrovės darbuotojai išsiaiškino, kad šalies sostinėje vis dar yra mokyklų, turinčių tupyklas vietoj šiuolaikinių unitazų. Bendrovės atstovai kreipėsi į Vilniaus savivaldybę, kuri ir padėjo rasti labiausiai remonto laukiančią mokyklą.
Jurgos Dabulevičiūtės, „Villeroy & Boch Gustavsberg“ pardavimų ir rinkodaros vadovės Baltijos šalims, teigimu, ugdymo aplinkos suvokimas per pastaruosius kelis dešimtmečius labai išsiplėtė.
„Skandinavijos šalyse, kurios garsėja savo aukštu mokyklų lygiu, aplinkai, kurioje moksleivis praleidžia didžiąją dienos dalį, skiriamas ypatingas dėmesys. Stengiamasi, kad netiesioginis ugdymas vyktų ir per spalvas, medžiagas, formas, apšvietimą, garsus ir kvapus, patogią, ergonomišką aplinką, nes mokykla suprantama plačiau nei vien patalpos, klasės ar salės“, – teigia p. Dabulevičiūtė.
Gimnazijos moksleiviai galės naudotis kokybiška, jiems pritaikyta patvaria ir modernia „Gustavsberg“ įranga. Švietimo įstaigai gamintojas sumontavo A energetinės klasės „Nautic“ maišytuvus su vandens temperatūros ir srovės stiprumo fiksavimo funkcija, kuri akimirksniu įjungia taupųjį režimą vos pakėlus maišytuvo svirtį. Tokiu būdu taupoma elektros energija, vanduo. Gimnazijoje buvo įrengti šiuolaikiški „Nordic 3“ unitazai, kurie pasižymi higieniškumu ir patvarumu. Integruotas vidinis tualeto bakelis cisternoje nerasoja, todėl jis ilgai išlieka švarus. Pakeisti gimnazijos praustuvai, vaikinų tualeto patalpoje sumontuoti urinalai. Nuo šiol gimnazijos tualetų patalpos yra modernios, praktiškos ir taupančios energijos išteklius.
Nors Lietuvoje mokyklų būklė kasmet gerėja, investicijų į infrastruktūrą reikia nuolat: Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, 36 proc. Lietuvos mokyklų reikalingas kapitalinis remontas bent vienai pastato daliai. Vien šiemet, Vilniaus savivaldybės duomenimis, mokyklų atnaujinimui, modernizacijai ir remontams skirta 21,4 mln. eurų.