3 milijonus svarų sterlingų (3,48 mln. eurų) kainavęs projektas pribloškia savo idėja. „money.co.uk“ vadovas Chrisas Morlingas dizainerių komandos prašė sukurti tobulas, skirtingas funkcijas turinčias patalpas, kurios būtų įspūdingos, nepakartojamos ir svarbiausia – džiugintų ten dirbančius.
Nuo pirmojo susitikimo su užsakovu iki biuro įkurtuvių pilyje praėjo 14 mėnesių. Projektas buvo įgyvendinamas dviem etapais – iš pradžių buvo įrenginėjama viena pilies pusė, kai ji buvo baigta ir ten įsikūrė darbuotojai, dizaineriai su gausia pagalbininkų svita persikėlė dirbti į kitą.
Interjeras, kaip ir pageidavo Ch.Morlingas, išėjo truputį „kostiuminis“ – su daug skirtingų temų, medžiagų, spalvų ir šviesų. Pagal filmą „Žvaigždžių karai“ įrengtas kambarys, ledo urvas, knygų lentyna su paslėptomis durimis, daug kitų biurui neįprastų erdvių. Kodėl būtent tokios patalpos?
Eglė sako: „Dėl trijų priežasčių. Pirmoji ta, kad didžiąją dalį „money.co.uk“ kompanijos sudaro IT specialistai – introvertiškumu garsėjantys žmonės, tad norėjosi jiems sukurti ne tik patogias, bet ir ne per daug atviras erdves. Antroji priežastis – būtinai reikėjo ir privačių zonų, kur darbuotojai, tarkim, per pietų pertrauką galėtų ramiai paskaityti knygą ar netrukdomi ir netrukdydami pasikalbėti telefonu.
Trečioji priežastis – pilyje jau buvo užslėptų erdvių bei kambarių, tad jie itin patogiai išsidėstė bendrame plane, sukurdami tobulo ritmo ir eismo biurą.“
Visas interjeras buvo patikėtas Eglei, 6 kambariai – jos kolegai Laurence'ui Lewellynui-Bowenui, išgarsėjusiam su laida „Changing Rooms“, dar septyni „Interaction“ komandos nariai jiems talkino, o tarp jų buvo ir lietuvė – Rasa Simonytė, sukūrusi šio interjero 3D vizualizacijas.
Pusė biuro patalpų yra atviro planavimo – su darbo stalais, susitikimų erdvėmis greitiems projektų aptarimams, kitą pastato dalį sudaro poilsio ar darbo erdvės pagal poreikį, ten taip pat įkurdinti susirinkimų, filmų peržiūrų kambariai ir kiti, kaip sako Eglė, „smagūs dalykėliai“.
„money.co.uk“ – ne tik IT specialistų armija, jie taip pat turi stiprią rinkodaros komandą, internetinio puslapio turinio rašytojus, taigi – ir kūrybininkų. Specialiai jiems stengtasi sukurti darbo vietas, kurios įkvėptų kūrybai, pavyzdžiui, ledo ar kalnų trobelės kambarys.
Iš modernių sprendimų verta paminėti oro tiekimo, šildymo ir vėdinimo sistemą. Jos pilyje, suprantama, nebuvo, tad teko išvedžioti modernią „Mitsubishi“ sistemą su šilumos grąžinimo („heat recovery“) funkcija, norėta optimizuoti energijos sunaudojimą dalijantis šiltu ir šaltu oru, esančiu pastate.
LED apšvietimas reguliuojamas keliais lygiais, tad kiekvienoje patalpoje šviesą ir oro temperatūrą galima sureguliuoti pagal pageidavimą.
Visur, tualeto kambariuose – taip pat, veikia belaidė „Sonos“ garso sistema, todėl muzika pilyje groja visur. Tiesa, ją taip pat kiekvienoje zonoje galima reguliuoti.
„Dar paminėčiau televizijos ekranus, jų visame pastate yra daugybė, kiekviena patalpa turi bent po vieną. „High-tech“ (modernių technologijų) kambaryje yra 98 colių (beveik 2,5 m) įstrižainės, 100 kg sveriantis ekranas. Buvo smagu stebėti, kai teko šį daikčiuką nešti stačiais pilies laiptais“, – prisiminė uteniškė, septynerius metus gyvenanti Jungtinėje Karalystėje.