„Aš vis dažniau susimąstau, jog interjero dizainas tėra scenografija gyvenimui, o tikrą namų aurą sukuria čia gyvenantys žmonės ir jų istorijos“, – pasakojo šio projekto autorė, kartu su kolege Kristina Česonyte dirbanti dizainerė Raminta Kupčiūnaitė.
Su šiais užsakovais beveik septynerius metus dirbančios kūrėjos susipažino paprastai – erdviame bute Antakalnio rajone gyvenanti šeima norėjo visiškai jį atnaujinti, o patikusius dizainerių darbus atrado internete. „Norime, kad būtų kitaip“, – lakoniškai nurodė būsto šeimininkai, spėję patys parinkti vienintelę naują namo detalę – koklinį židinį.
Čia buvusias ryškias raudonas ir oranžines patalpas pakeitė balta sienų spalva, vyraujanti kiekviename kambaryje. Dizainerės stengėsi namuose suderinti populiarųjį skandinavišką ir klasikinį stilius, todėl interjere galima pamatyti skirtingų puošybos elementų.
„Negavusios konkrečių pageidavimų, bandėme atrasti sprendimus, kurie labiausiai tiktų šeimininkų asmenybėms. Dažniausiai daugiau apie žmones galima sužinoti susitikimų metu, tačiau šį kartą mes jų nekamantinėjome.
Pamenu, kai darbų pradžioje buvau užsukusi į šeimininkų biblioteką ir apžiūrinėjau, kokias knygas jie skaito, ten radau ir savo mėgstamų kūrinių. Būtent taip kartu su kolege ir bandėme surasti savo ir užsakovų bendrumų“, – paaiškino Raminta.
Nors interjero koncepciją planavo specialistės, nauja būsto išvaizda atspindėjo ir čia gyvenančių žmonių asmenybes. Pavyzdžiui, klasikinės stilistikos detalės ir augalų ornamentai atitiko šeimininkės būdą – tai gamtos mokslų srityje dirbanti moteris. Kone visuose buto kambariuose dizainerės priderino šeimos išsaugotus daiktus, tai interjerui suteikė gyvumo.
„Labai smagu, jog iš šių klientų galėjome ir pačios šio to išmokti – bendravimo, darnos ir šeimos tradicijų laikymosi“, – pridūrė dizainerė.
140 kv. metrų būsto rekonstrukciją ir įrengimą keturių asmenų šeimai dizainerės atliko per mažiau nei metus.