Šiandien pripažinti kūrėjai itin paiso architektūros higienos, mat jų patirtis byloja, kad žmogus patogiai ir gerai jaučiasi aplinkoje, kurioje niekas netrikdo, kurioje jis mato gražų vaizdą pro langą, neerzina spalvos, nereikalingi kampai ir daiktai.
„Namuose neturi būti jokio estetinio triukšmo“, – mėgsta pabrėžti žinomas architektas iš Kauno.
„Nes ne fengšui sukuria namų ramybę, o tvarka“, – pritaria jam kolega iš Vilniaus.
Todėl jie stengiasi nepriekaištingai atlikti savo darbą – subtiliai išlankstyti tą lyg nematomą architektūrą, apie kurią dažnas nė neįtariame. Ne šiaip sau mūsų namuose nei per daug saulės, nei per daug šiaurės ir viskas po ranka – jie apskaičiuoja. Tiesa, tai gerokai užtrunka, o klientai paprastai to nė neprašo, nes neįtaria, kiek architektas gali pagerinti jų gyvenimo kokybę. Todėl tik tie kūrėjai, kuriems iš tiesų rūpime, savo brėžinius šlifuoja tol, kol į juos pasidaro gražu žiūrėti.
Jeigu nėra tvarkos brėžinyje, kokia gi tvarka gali būti gyvenime? Chaotiškoje aplinkoje žmogus nesijaus gerai ir net nežinos kodėl.
Visus būstus sudaro kambariai, virtuvė, tualetas. Tik kodėl vieni namai yra „kai kas“, kiti – „nekas“? Todėl, kad į ypatingus, nesvarbu, kelių kvadratinių metrų, įdėta daug darbo. Ir širdies.
Esame laimingi, kad turime kūrybingų architektų bei interjerų dizainerių – dėkojame visiems ir kiekvienam atskirai, dalyvavusiam interjero architektūros konkurse „Mano erdvė 2016“!